Web Analytics Made Easy - Statcounter

بهترین نرم افزار آزمون ساز مدرسه

درحال‌حاضر، نرم‌ افزار آزمون ساز مدرسه یکی از ابزارهای ضروری برای مدارس و موسسات آموزشی محسوب می‌شود. چراکه با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا بستری را فراهم می‌کند تا معلمان و مدیران مدارس بتوانند به آسانی آزمون‌های متنوع را به‌صورت آنلاین و آفلاین برگزار و نتایج و نمرات دانش‌آموزان را مشاهده کنند. در این مقاله قصد داریم بهترین نرم‌ افزار آزمون ساز را که با استقبال بی‌نظیر دبیران همراه بوده است، به شما معرفی کنیم.

نرم افزار آزمون ساز پلکان یادگیری

نرم‌افزار آزمون ساز مدرسه امکان برگزاری آزمون‌ها و ارزشیابی عملکرد دانش‌آموزان را به‌صورت آنلاین و آفلاین فراهم می‌سازد. دبیران و مدیران مدارس می‌توانند با استفاده از این نرم‌افزار آزمون‌های مختلف را بسازند، مدیریت کنند و نتایج آن را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند. باید گفت پلکان بهترین نرم‌افزار آزمون ساز بوده که به‌منظور ساخت آزمون‌های آنلاین و آفلاین برای دانش‌آموزان طراحی شده است و قابلیت‌های فراوانی دارد.

این نرم‌افزار رابط کاربری ساده‌ای داشته و به آسانی می‌توانید آزمون‌های مختلف را طراحی کنید و پیشرفت دانش‌آموزان را مورد ارزیابی قرار دهید. بنابراین، اگر به‌دنبال یک نرم‌افزار ایده‌آل و کاربردی برای ساخت آزمون هستید، پیشنهاد ما به شما آزمون ساز مدرسه پلکان است.

مزایای نرم افزار آزمون ساز مدرسه پلکان

با این نرم‌افزار می‌توانید آزمون‌های تستی و تشریحی را طراحی و مدیریت کنید. همچنین هزینه‌های ناشی از آزمون‌های حضوری مثل هزینه برگه‌های کاغذ کاهش یافته و در وقت و انرژی دبیران نیز صرفه‌جویی می‌شود. مهم‌ترین مزایای آن عبارتند از:

مدیریت زمانبندی آزمون در نرم افزار آزمون ساز مدرسه پلکان

تعیین زمان آغاز و پایان هر آزمون برای دبیران اهمیت زیادی دارد. با استفاده از نرم افزار‌ آزمون ساز مدرسه پلکان، این امکان برای دبیران وجود دارد که زمان‌بندی آزمون را کنترل کنند. دانش‌آموزان در زمان تعیین‌شده می‌توانند در آزمون شرکت کنند و بعد از اتمام آن دیگر قادر به پاسخ‌گویی به سوالات نیستند. اما دبیر می تواند فرصت دوباره ای را برای دانش آموز مورد نظر خود انتخاب نماید تا دوباره در آزمون شرکت نماید.

پشتیبانی از نمونه سوالات مختلف در آزمون ساز مدرسه پلکان

هر دبیری می‌تواند با توجه به سطح دانش‌آموزان خود سوالات آزمون را طراحی و انتخاب کند. همچنین امکان برگزاری آزمون تستی و تشریحی نیز وجود دارد.

امکان گزارش‌گیری از نمرات و نتایج دانش‌آموزان

با استفاده از این نرم افزار پلکان، دبیران می‌توانند نمرات دانش‌آموزان را تحلیل و بررسی کنند و برای افرادی که نتایج پایینی از آزمون گرفته‌اند، وقت بیشتری اختصاص دهند تا بتوانند سطح درسی آن‌ها را ارتقاء دهند.

سیستم تصحیح خودکار در نرم افزار آزمون ساز پلکان

یکی از مهم‌ترین مزایای این نرم افزار امکان تصحیح خودکار آزمون‌هاست. بنابراین، دیگر نیاز نیست که برای تصحیح آن‌ها ساعت‌ها وقت بگذارید. کافی‌است که با استفاده از نرم افزار آزمون ساز مدرسه پلکان، سوالات را در اختیار دانش‌آموزان قرار دهید و نتایج را دریافت کنید. دانش‌آموزان نیز می‌توانند به‌سرعت بعد از اتمام آزمون نتایج خود را مشاهده کنند.

جلوگیری از تقلب دانش آموز با نرم افزار آزمون ساز

یکی دیگر از ویژگی‌های آزمون ساز مدرسه پلکان، امنیت بالا در فرآیند برگزاری آزمون است. چراکه این امکان برای دبیران فراهم است که برای هر دانش‌آموز به صورت رندم، سوالات را انتخاب کنند تا از تقلب دانش آموزان جلوگیری شود.

امکان شرکت در آزمون آنلاین با هر نوع سیستمی

دانش‌آموزان می‌توانند با هر سیستم و دستگاهی که دارند، ازجمله لپ تاپ، تبلت و گوشی همراه در آزمون‌های آنلاینی که با نرم‌ افزار آزمون ساز پلکان طراحی شده، شرکت کنند. بنابراین، هیچ دانش‌آموزی با مشکل عدم دسترسی به آزمون مواجه نخواهد شد.

مهمترین قابلیت‌های نرم‌افزار آزمون ساز پلکان

این نرم‌افزار هوشمند، قابلیت‌های زیادی دارد که باعث محبوبیت بالای آن بین مدیران و معلمان مدارس شده است. مهم‌ترین این قابلیت‌ها عبارتند از :

  • این نرم‌افزار یک بانک سوال جامع و کامل دارد که شامل 350 هزار سوال استاندارد از منابع مختلف از جمله : سوالات کانون، آزمون هوش، کتاب های کمک آموزشی، کنکور داخل و خارج کشور، امتحان نهایی و سوالات تالیفی دبیران و … است.
  • با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانید آزمون‌های جامع یا تک درس را ایجاد کنید.
  • این نرم‌افزار 2 روش هوشمند و انتخابی برای ایجاد آزمون دارد.
  • یکی از جدیدترین قابلیت‌های آن خروجی رندم است.
  • در آزمون ساز مدرسه پلکان امکان برگزاری آزمون آنلاین و آفلاین وجود دارد.

این ویژگی‌ها باعث محبوبیت بالای این محصول بین دبیران پایه ها و رشته‌های مختلف شده است. چراکه آنها می‌توانند بدون هیچ نگرانی در هر زمانی که بخواهند آزمون مد نظر خود را برگزار کنند. همچنین به‌راحتی می‌توانند سوالات آزمون را از این نرم‌افزار استخراج کنند.

آیا امکان برگزاری آزمون آفلاین با آزمون ساز پلکان وجود دارد؟

یکی از قابلیت‌های جذاب این نرم‌افزار امکان برگزاری آزمون آفلاین (حضوری) است. در صورت برگزاری آزمون به صورت آفلاین نیز، آزمون ساز مدرسه پلکان، سوالات را به صورت pdf به دبیران و مدیران مدارس ارائه می‌دهد تا در اختیار دانش آموزان قرار دهند. به این صورت که دبیران می‌توانند آزمون را به‌صورت آفلاین در قالب pdf دریافت کنند. از قابلیت‌های نسخه آفلاین می‌توان به انتخاب فونت، طراحی برگه، بارگذاری لوگوی مدرسه و انتخاب سایز اشاره کرد.

جمع‌بندی

پلکان بهترین نرم افزار آزمون ساز مدرسه است که یک ابزار ضروری برای مدیران و دبیران مدارس محسوب می‌شود. چراکه با این نرم‌ افزار به بانک جامع سوالات استاندارد در سطوح مختلف دشواری دسترسی دارند و می‌توانند آزمون‌های آنلاین را به ‌صورت تشریحی یا تستی ایجاد و برگزار کنند. تصحیح خودکار آزمون‌ها، جلوگیری از تقلب دانش‌آموزان، مدیریت زمان‌بندی آزمون، امکان ایجاد آزمون‌های جامع و تک درس، قابلیت گزارش‌گیری از نمرات و امکان شرکت‌کردن در آزمون با هر سیستمی از مزایای این نرم افزار است.