Web Analytics Made Easy - Statcounter

برترین سایت‌های عربی 2023

وب سایت های زیادی به زبان عربی وجود دارند که علایق و نیازهای مختلف را برآورده می کنند. سایت ها خود به چند دسته : خبری ، وبلاگی ، فروشگاهی ، خدماتی و… تقسیم می شوند که ما در این مقاله سعی کرده ایم انواع سایت های عربی برتر در همه زمینه ها را به شما معرفی کنیم. امروزه ابزار های ترجمه فراوان هستند و شما هم می توانید با این ابزار های ترجمه از تمامی وب سایت های جهان دیدن فرمایید و از جدید ترین مقالات و مباحث روز با خبر باشید.

موعود (maw3ood)  :یک وب سایت در زمینه های مختلف می باشد و روزانه به تولید محتوا در دسته بندی های جذاب گردشگری، بیوگرافی افراد مشهور از همه ی دنیا ، موضوعات حیات وحش و انواح حیوانات ، آموزش و پاسخگویی به سوالات متنوع و همچنین در زمینه اخبار تکنولوژی و تازه ترین رویداد های جهان به همراه معرفی محصولات جدید می پردازد.

الجزیره (aljazeera) : یک وب سایت خبری که اخبار و تحلیل های متنوعی را از جهان عرب و سراسر جهان ارائه می دهد. این وب سایت بسیار قدرتمند همیشه در کوتاه ترین زمان ممکن سعی داشته که همه اخبار و حواث را پوشش دهد. الجزیره با بخش یادگیری عربی ، منبع خوبی برای اخبار عربی و یادگیری زبان است. اخبار آموزنده از سراسر جهان به همراه مطالب خواندنی با گرامر با کیفیت دراین وب سایت خبری یافت می شود.

العربیه (alarabiya) : یک وب سایت خبری مستقر در دبی که اخبار و رویدادهای خاورمیانه و جهان را پوشش می دهد. و با لحنی خاص و عامیانه رویداد های کشور های خاورمیانه را برای مخاطبان عربی زبان خود قرار می دهد. همچنین علاوه بر زبان عربی در زبان های فارسی،اردو، و انگلیسی نیز فعالیت می کند.

BBC Arabic : یک وب سایت خبری که اخبار و تحلیل های بی بی سی را به زبان عربی ارائه می دهد.

مکتوب (maktoob) : یک پورتال آنلاین که خدمات مختلفی از جمله ایمیل، اخبار، خرید و غیره را ارائه می دهد. و برای هر فردی می تواند بسیار مفید باشد.

Arabian Business : یک وب سایت با اخبار کسب و کار، اقتصاد، امور مالی و صنعت است. می توانید بسیاری از روزنامه های خاورمیانه را در سایت بررسی کنید. با وجود اینکه یک منبع منطقه‌ای برای اخبار است، اما اخبار سایر روزنامه‌های معروف را ارائه می‌کند

Raseef22 : یک مجله آنلاین که بستری را برای خبرنگاران و نویسندگان مستقل فراهم می کند تا دیدگاه های خود را در مورد موضوعات مختلف به اشتراک بگذارند.در واقع این امکان بسیار فوق العاده است تا افراد بتوانند مطالب خود را در معرض دید عموم قرار دهند.

Souq : یک وب سایت خرید آنلاین که در جهان عرب محبوب است.این وب سایت قدرتمند با فروش آنلاین انواع محصولات و داشتن تنوع بالا علاوه بر فروش خوبی که دارد با داشتن رابط کاربری ساده و مناسب در بین مردم بسیار مشهور است.

Yalla Shoot  :وب سایتی که پخش زنده رویدادهای ورزشی و نکات برجسته را ارائه می دهد.

Eyoon : یکی از وب سایت های خبری پیشرو در جهان عرب است که به موضوعات سیاسی و بسیاری از موضوعات دیگر می پردازد. این یک روزنامه عربی در لبنان است. نسخه آنلاین به‌روز است و می‌توانید درباره فرهنگ، ورزش و دیگر جنبه‌های لبنان بیشتر بدانید.

اینها تنها چند نمونه هستند و بسیاری از وب سایت های دیگر به زبان عربی وجود دارند که موضوعات مختلف را پوشش می دهند و مخاطبان مختلفی را ارائه می دهند.امروزه در جهان عربی زبانان از هر لحاظی رشد عالی داشته اند و در رسانه ها و وب سایت ها نیز قوی عمل کرده اند.

 عرب زبان ها یک گروه قومی متنوع هستند که در بسیاری از کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا قرار دارد. تعیین اندازه دقیق جمعیت آنان دشوار است زیرا در چندین کشور پراکنده شده است با این حال، تخمین زده می شود که بیش از 400 میلیون نفر وجود دارند که خود را عرب می دانند و زبان عربی را به عنوان زبان اصلی خود صحبت می کنند.

بزرگ تر فایده بازدید از سایت های عربی

برای برانگیختن انگیزه خود برای مطالعه زبان عربی، باید راهبردهای مختلف یادگیری را بیابید. خواندن کتاب‌های درسی خسته‌کننده عربی یا حفظ فهرست واژگان ممکن است برای شما مفید نباشد.

با این حال، درگیر شدن با فرهنگ، جامعه و اخبار عرب قطعا می تواند به شما کمک کند. برای این کار باید سایت های خبری را مطالعه کنید. نه تنها نیاز شما به بهبود مهارت های خواندن در زبان عربی را تطبیق می دهد، بلکه علاقه شما را به موضوعات مرتبط نیز برآورده می کند.