Web Analytics Made Easy - Statcounter

مک بوک پرو اپل با تراشه M2 هفته آینده به بازار می‌آید

ثبت سفارش برای مک پرو 13 اینچی با تراشه M2 اکنون در فروشگاه اپل آغاز شده و هفته آینده اولین نسخه‌ها برای مشتریان ارسال می‌شود
صفحه سفارش مک بوک پرو 13 اینچی با تراشه M2

چکیده خبر

مک بوک پرو ۱۳ اینچی جدید اپل با M2 SoC ظاهرا زودتر از موعد مقرر وارد بازار می شود. این محصول جدید، همراه با مک بوک ایر جدید این شرکت، در جریان سخنرانی WWDC در اوایل این ماه، رونمایی شد. اپل در آن زمان اعلام کرد که هر دو لپ‌تاپ در جولای عرضه خواهند شد، اما به نظر می‌رسد اینطور نیست و پیش‌فروش مک بوک پرو آغاز شده است.

اپل مک بوک پرو 13 اینچی

اپل اکنون اخذ سفارشات برای مک بوک پرو 13 اینچی با M2 را آغاز کرده است. این لپ‌تاپ همراه با لپ تاپ ایر جدید، از زمان رونمایی در فروشگاه آنلاین اپل نمایش داده شده است، اما پیش از این گزینه خرید در دسترس نبود.

قیمت مک بوک پرو جدید از ۱۲۹۹ دلار شروع می‌شود و دارای یک تراشه M2 با پردازنده مرکزی هشت هسته‌ای و پردازنده گرافیکی ۱۰ هسته‌ای، ۸ گیگابایت حافظه آنبورد و ۲۵۶ گیگابایت حافظه SSD است. این محصول در رنگ‌های نقره‌ای یا خاکستری فضایی ارائه می‌شود و در روز 23 ژوئن (2 تیرماه) برای نخستین مشتریان ارسال خواهد شد.

بر خلاف مک بوک پرو، مک بوک ایر جدید اپل تا زمان نگارش این مقاله هنوز قابل سفارش نیست، اما این موضوع هر لحظه ممکن است تغییر کند. قیمت این سیستم از 1199 دلار شروع می شود که یک صفحه نمایش 13.6 اینچی رتینا، یک پردازنده مرکزی هشت هسته‌ای، یک پردازنده گرافیکی هشت هسته‌ای، 8 گیگابایت حافظه و یک SSD  256 گیگابایتی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

مشخصات مک بوک پرو 13 اینچی با تراشه M2
مشخصات مک بوک پرو 13 اینچی با تراشه M2

نتایج بنچمارک مک بوک‌های اپل با تراشه M2

نتایج بنچمارک از مک‌بوک‌های جدید مجهز به M2 در اوایل این هفته به بیرون درز کرد.

Geekbench 5 در مقایسه با M1 پیشرفت‌های اندکی را در سمت CPU نشان می‌دهد (11 درصد سریع‌تر در تست تک رشته‌ای و 18 درصد بهتر در تست چند رشته‌ای). با این حال پیشرفت‌ها در سمت GPU چشمگیرتر بود، اما این احتمالاً نتیجه دو هسته GPU اضافی است که در M2 وجود دارد.