Web Analytics Made Easy - Statcounter

قابلیت بی‌صدا کردن تماس‌های ناشناس به واتساپ اضافه شد

اکنون کاربران واتساپ می‌توانند تماس‌هایی را که از شماره‌های ناشناس و ذخیره‌نشده دریافت می‌شود را از تغییر تنظیمات اپلیکیشن بی‌صدا کنند.
چگونگی سایلنت کردن شماره‌های ناشناس و سیو نشده در واتساپ - واتس اپ

پس از گزارش‌های فراوان از تماس‌های اسپم، متا گزینه جدیدی را به واتساپ، اپلیکیشن پیام‌رسان خود اضافه کرده است تا  کاربر بتواند از تماس‌های اسپم (بی‌ربط و تبلیغاتی) و اسکم (کلاهبرداری) پیشگیری کرده و تماس‌های افراد ناشناس را بی‌صدا (silent) کند.

این تنظیمات با رفتن به بخش تنظیمات (Settings)، زدن گزینه “Privacy”، انتخاب “Calls” و فعال کردن گزینه”Silence Unknown Callers” در دسترس است. واتس‌اپ می‌گوید که این ویژگی به حذف تماس‌های اسپم، کلاه‌برداری‌ها و سایر تماس‌های افراد ناشناس برای افزایش امنیت کاربر کمک می‌کند.

وقتی این ویژگی فعال باشد، تمام علائم تماس های دریافتی از شماره های ناشناس از جمله نوتیفیکیشن‌های برنامه را خاموش می‌کند. با این حال، تماس‌های بی‌صدا همچنان در فهرست تماس‌های اخیر شما با عبارت silenced unknown caller (تماس‌گیرنده ناشناس بی‌صدا‌شده) در کنار آن‌ها ظاهر می‌شوند و شما می‌توانید با آن‌ها تماس بگیرید.

افزودن این ویژگی پس از گزارش‌هایی مبنی بر افزایش تماس‌های هرزنامه، به ویژه برای کاربران هندی صورت می‌گیرد. یک ماه پیش، TechCrunch گزارش داد که واتس‌اپ یک سازوکار هوش مصنوعی جدید را معرفی کرده است که از یادگیری ماشینی (Machine Learning) استفاده می‌کند تا میزان تماس‌های اسپم را تا 50 درصد کاهش دهد. اکنون، با ویژگی جدید خاموش کردن در این برنامه، کاربران می‌توانند سعی کنند هر تماس هرزنامه‌ای را که توسط فیلترهای خودکار سرویس شناسایی نشده را هم بی‌صدا کنند.

علاوه بر ویژگی خاموش کردن، واتس‌اپ می‌گوید که یک ویژگی جدید « حریم خصوصی» را نیز اضافه می‌کند که برای اطلاع‌رسانی به کاربران در مورد حریم خصوصی و امنیتی واتس‌اپ طراحی شده است.

این قابلیت چندین دسته را پوشش می‌دهد، از جمله به کاربران اجازه می‌دهد انتخاب کنند که چه کسی می‌تواند با آن‌ها تماس بگیرد و افزودن امنیت اضافی به حساب خود مانند تأیید دو مرحله‌ای یا احراز هویت بیومتریک (اثرانگشت یا تصویر چهره) برای باز کردن برنامه را امکانپذیر کرده است.

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما