Web Analytics Made Easy - Statcounter
سایت ذخیره‌سازی 300 مگاواتی Tesla Megapack در استرالیا آتش گرفت

سایت ذخیره‌سازی 300 مگاواتی Tesla Megapack در استرالیا آتش گرفت

یکی از بزرگترین سایت‌های ذخیره سازی باتری در جهان دچار آتش سوزی شد.

حوالی ساعت 10:15 صبح به وقت محلی روز جمعه، در سایت300 مگاواتیTesla Megapack  در ایالت ویکتوریا استرالیا آتش سوزی رخ داد.

این سایت هنوز به شبکه متصل نشده بود و اپراتور شرکت Neoen در استرالیا گفت که آتش در حین آزمایش رخ داده است؛ شایان ذکر است که گرچه تسلا سخت افزار این مجموعه را ساخته اما Neoen مسئول ساخت و راه اندازی سایت بود.

آتش نشانی ویکتوریا (FRV) در بیانیه ای گفت:«یک باتری لیتیوم 13 تنی در یک کانتینر درگیر شده است و نیروهایی به همراه تجهیزات تنفسی برای مهار آتش و جلوگیری از سرایت آن به باتری‌های اطراف فعالیت می‌کنند.» هر کانتینر Megapack می‌تواند حداکثر 3 مگاوات ساعت برق در سلولهای لیتیوم-یونی خود ذخیره کند.

آتش نشانی منطقه افزود: «یک دستگاه FRV HAZMAT در محل است که با پشتیبانی یک افسر علمی در حال نظارت بر شرایط حاکم است. واحد هواپیماهای بدون سرنشین متخصص FRV نیز مستقر شده است.»

سایت ذخیره‌سازی 300 مگاواتی Tesla Megapack در استرالیا آتش گرفت

به دلیل خطر دود سمی ناشی از احتراق، به مردم محلی توصیه شده است که در خانه بمانند، پنجره‌ها را ببندند و هرگونه سیستم خنک کننده که از هوای بیرون استفاده می‌کند را خاموش کنند. علت آتش سوزی هنوز مشخص نشده است.

این سایت باتری کلید انتقال انرژی تجدیدپذیر ویکتوریا است، زیرا به دولت کمک می‌کند تا از توان قابل توجه تأمین شده از منابع انرژی تجدیدپذیر برخوردار باشد. همچنین این سایت قرار است به ظرفیت اتصال بین ایالت های ویکتوریا و نیوساوت ولز کمک کند.