Web Analytics Made Easy - Statcounter

افزایش دما در نیوزلند باعث اختلال در مراکز داده بیمارستان‌ها شد

اشکال در سیستم‌های سرمایش مراکز داده، باعث قطعی سرورها و بروز مشکلات عدیده در برخی بیمارستان‌های نیوزلند شد.
گرمای هوا در اوکلند نیوزلند

افزایش دما و گرمای بیش از حد انتظار در نیوزلند باعث بروز اختلال در سرمایش مراکز داده این کشور شده است که چندین بیمارستان نیز درگیر این مشکل شده‌اند.

اختلالات در سرورهای حداقل چهار بیمارستان رخ داده است و به دنبال آن بیمارانی که برای ملاقات با پزشکان، مراقبت‌های پزشکی و سایر مسائل نوبت دریافت کرده بودند با مشکل مواجه شدند.

قطعی سرورها امروز در ساعت 4:00 صبح به وقت نیوزلند رخ داد و به دلیل از کار افتادن سیستم خنک‌کننده داخلی اتفاق افتاد و چندین سرور بیش از حد گرم شدند و از کار افتادند. علیرغم این که بسیاری از برنامه‌های این سرورها به‌طور خودکار به سیستم‌های پشتیبان انتقال یافتند، اما اشکالاتی برای سیستم‌های بالینی و پشتیبانی بیمارستان‌ها به وجود آمد.

سیستم‌هایی که تحت تأثیر قرار گرفتند شامل دسترسی پزشک به سوابق بیمار، یادداشت‌های بالینی پزشکان، نتایج آزمایش‌ها، امور مالی از جمله حقوق و دستمزد، سیستم‌های احراز هویت با کارت و اثر انگشت و اپلیکیشن دورکاری بیمارستان‌ها بود.

به طوری که برخی از بیماران مجبور شدند نوبت‌های درمان سرطان را که بیمارستان‌ها اجرا می‌کنند، تغییر دهند. با این حال هیچ عمل جراحی به تعویق نیفتاد و در حال حاضر نیز طی این چند ساعت قطعی برطرف شده است.

مشکلات سرمایش مراکز داده در فصل تابستان

قطعی‌های مشابهی در بریتانیا و ایالات متحده نیز رخ داده است. در اردیبهشت‌ماه سال جاری، یکی از بیمارستان‌های کانزاس سیتی پس از قطعی در مرکز داده ویچیتا مجبور به لغو عمل‌های جراحی و اقدامات پزشکی خود شد. دو بیمارستان در لندن نیز در جریان موج گرمای سال 2022 دچار اختلال شدند. قطعی این دو بیمارستان در دو مکان جداگانه، هر دو در مرکز داده اختصاصی آن‌ها رخ داده بود.

لزوم توجه به سیستم‌های سرمایشی در مراکز داده کشور

در شرایطی که کشورهای پیشرفته هر ساله با مشکلاتی در بحث سرمایش مراکز داده روبرو می‌شوند، در کشور ما که میانگین دمای بالاتری را در طول فصل تابستان تجربه می‌کند و وابستگی به اپلیکیشن‌ها و سامانه‌های مبتنی بر فناوری اطلاعات در بخش بهداشت و درمان به سرعت در حال افزایش است، طراحان مراکز داده، باید توجه دوچندانی به تعبیه و نگهداری مناسب سیستم‌های خنک‌کننده مراکز داده داشته باشند.