Web Analytics Made Easy - Statcounter
ثبت نام بدون سیم کارت در تلگرام - telegram anonymous login

تلگرام نیاز به سیم کارت برای کاربران را کنار گذاشت

سال‌هاست که اپلیکیشن‌هایی مانند تلگرام و واتس‌اپ دسترسی کاربرانی را که می‌توانند با استفاده از سیم‌کارت و شماره تلفن ثبت‌نام کنند، محدود کرده‌اند. اکنون، تلگرام این الزام را کنار گذاشته و در عین حال برخی از گزینه‌های جدید حفظ حریم خصوصی را برای همه کاربران اضافه می‌کند.

ثبت نام در تلگرام دیگر نیازی به شماره تلفن نخواهد داشت

همه دستگاه‌های الکترونیکی از سیم‌کارت استفاده نمی‌کنند، بنابراین، محدود کردن ثبت نام به دستگاه‌هایی که سیم‌کارت یا eSIM نصب کرده‌اند، برای کاربران آزاردهنده به نظر می‌رسد. امروز، تلگرام از رفع این محدودیت خبر داد و ثبت نام را برای کسانی که سیم کارت ندارند، امکان‌پذیر کرد.

از آنجایی که این فرآیند هنوز نیاز به تایید دارد، تلگرام با پلتفرم فرگمنت (Fragment) همکاری کرده است. فرگمنت به کاربران این امکان را می‌دهد که یک شماره ناشناس برای ورود به تلگرام ایجاد کنند. این شماره برای شما خصوصی و انحصاری است، دقیقاً مانند سیم کارت.

قابلیت جدید حذف خودکار چت‌ها در تلگرام

از این پس تلگرام، ویژگی‌های امنیتی گسترده‌تری نیز خواهد داشت. یکی از مواردی که ممکن است آشنا باشد، تایمر حذف خودکار برای چت‌هاست. اکنون، این برنامه پیام‌رسان، گزینه «تنظیم تایمر حذف خودکار» را اضافه می‌کند که چت‌ها را پس از مدت زمان مشخصی پاک می‌کند. پس از تنظیم تایمر، تمام چت‌های جدید یک شمارش معکوس خواهند داشت که توسط شما مشخص شده است. کاربران همچنین این امکان را دارند که چت های قبلی را نیز در تایمر حذف خودکار اضافه کنند.

برای کسانی که اغلب در گروه‌های بزرگ عضو هستند، تلگرام چند ویژگی جدید را اضافه می‌کند. اولین مورد ارتقای ویژگی تاپیک است که موضوعات گروه را در چندین بخش مرتب می‌کند و به گروه‌های بزرگ حال و هوای یک فروم و انجمن را می‌دهد.

الگوریتم ضدهرزنامه جدید

دومین ویژگی برای تنظیمات گروه، فیلتر جدید ضدهرزنامه (Anti-Spam) است. الگوریتم تهاجمی جدید تلگرام به جای تکیه بر گزینه‌های کاربران برای مسدود کردن و گزارش هرزنامه‌ها، می‌تواند از پیام‌های هرزنامه بیشتری مراقبت کند تا از گروه‌هایی که بیش از 200 عضو دارند، محافظت کند. ادمین‌ها همچنان این توانایی را دارند که موارد اشتباه را گزارش دهند.

در مجموع، ویژگی‌های جدید تلگرام احتمالاً برای بسیاری از کاربران مفید خواهد بود. عدم نیاز به سیم کارت به این معنی است که کاربران بیشتری در دستگاه‌های بیشتری به تلگرام دسترسی پیدا می‌کنند.