Web Analytics Made Easy - Statcounter
مرکز داده Equinix

TeleGeography ابزاری جهت ارزیابی مراکز داده، منتشر می‌کند

شرکت تحقیقات بازار TeleGeography ابزاری جدید برای سنجش و ارزیابی مراکزداده با نام WAN Geography Benchmark راه اندازی کرده که هدف آن سنجش و کنترل امکانات مراکز داده متصل در سراسر جهان و کمک به کاربران و شرکت ها در جهت انتخاب مراکزداده متناسب با نیازهای آنان است.

این ابزار برای سنجش و ارزیابی از روشی استفاده می‌کند که مراکز داده را بر اساس اولویت‌های کاربر رتبه بندی و همچنین توصیه‌هایی را برای بهینه‌سازی معماری شبکه برای یک فضای ابری ارائه می‌دهد.

تیم استرانگ ، رئیس TeleGeography می‌گوید: «وقتی نوبت به انتخاب مراکز داده و شرکت های مخابراتی برای پشتیبانی از یک شبکه گسترده می رسد، دو چالش اساسی وجود دارد: مقیاس و اولویت‌های رقابتی.»

طراحان و مدیران شبکه باید بسیاری از فاکتورها مانند مجاورت دفتر، هزینه و اتصال را در نظر بگیرند، که این ارزیابی بدون ابزار درست می‌تواند فرایندی طاقت‌فرسا و پردردسر باشد.

طبق یک ارزیابی آزمایشی با توجه داده‌های موجود، این ابزار نمونه‌ای شامل 10 شهر را از نظر سرعت اتصال مراکزداده تجزیه و تحلیل کرد. این شهرها شامل شانگهای، توکیو، هنگ کنگ، سیدنی، بمبئی، لندن، فرانکفورت، لس آنجلس، نیویورک و مکزیکوسیتی بود.

طبق نتایج این بنچمارک: Equinix FR5 (فرانکفورت)، Telehouse London Docklands West (لندن)، CoreSite LA1 (لس آنجلس)، MEGA-I (هنگ کنگ) و Equinix HK 1 (هنگ کنگ) به ترتیب بهترین امکانات، پشتیبانی و سرعت اتصال را به دست آورده‌اند. علاوه بر این، Equinix FR5 با 166 شبکه حامل و 37 ارائه‌دهنده دسترسی ابری، این بخش را رهبری می‌کند.

گرگ برایان مدیر ارشد تحقیقات این شرکت می گوید: «هر مرکزداده دارای ویژگی‌های منحصر به فرد خود است و مزایای مختلفی را ارائه می دهد. طراحان و مدیران شبکه بیش از 4000 مرکز داده و صدها شرکت حامل دارند که باید جهت استفاده در جهان مورد توجه قرار گیرند.»

معیار این ابزار (WAN Geography Benchmark) در نظر گرفتن امتیازات شخصی سازی شده بر اساس نیازهای هر شرکت نسبت به امکانات هر مرکز داده است. این امر پیچیدگی‌های تصمیم‌گیری و انتخاب را برطرف کرده و از هزینه های مازاد جلوگیری می‌کند.

رامتین نورمحمد