Web Analytics Made Easy - Statcounter

خدمات مالی مالیاتی و حسابداری

شرکت‌ها و موسسات مختلف برای پیشبرد امور خود باید، کارهای مالی را با نظم درستی پیش ببرند. درواقع هرگونه بی‌نظمی در فرایندهای مالی می‌تواند آسیب‌های زیادی را ایجاد کند. از همین‌رو امور مالی و خدمات حسابداری باید به شکل حرفه‌ای انجام شود تا مشکلی از این جهت به وجود نیاید. معمولا چنین خدماتی توسط شرکت حسابداری ارائه می‌شود که به‌طور کامل به تمامی جزئیات امور مالی تسلط دارد. مدیریت مالی حرفه‌ای در موسسه حسابداری ، نقش بسیار مهمی در موفقیت کسب‌وکارهای مختلف دارد که باید به این فاکتور مهم توجه داشته باشید.

خدمات حسابداری

اهمیت حسابداری در موفقیت کسب‌وکارها

برای اینکه یک کسب‌وکار یا شرکت بتواند به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کند، باید فاکتورهای مختلفی را در کنار هم قرار دهد. داشتن پلن مالی واضح و مشخص برای هر شرکتی از اوجب واجبات است. این بدان معناست که تمامی مبادلات مالی کسب‌وکار باید به‌صورت دقیق و حرفه‌ای ثبت شود.

 با توجه به اینکه امور مالی و مالیاتی نیاز به تخصص خاص خود دارد،‌ حتما باید از نیروهای متخصص در این مورد استفاده کرد. وقتی که آمارهای مالی به‌صورت حرفه‌ای ثبت شوند، می‌توان بر اساس آن استراتژی‌های موفقیت کسب‌وکار را مشخص کرد.

داده‌های مالی نشان‌دهنده نقاط ضعف و وقت هر شرکت هستند که می‌توان به‌راحتی آن‌ها را مورد تحلیل قرار داد. شفافیت در امور مالی یک اصل بسیار مهم است که باید با استفاده از ابزارهای گوناگون آن را محقق کرد. خوشبختانه با وجود شرکت حسابداری بسیاری از این نیازها برطرف شده‌ است.

زمانی‌که شما خدمات مالی را به یک شرکت مالی واگذار می‌کنید، تمامی امور مالی به بهترین شکل برنامه‌ریزی خواهند شد. خدمات مالی به شکل‌های مختلفی توسط این شرکت‌ها ارائه می‌شود که بر اساس نیاز خود این خدمات را دریافت می‌کنید.

موسسه حسابداری

مدیریت امور مالیاتی در شرکت حسابداری

مالیات یک قانون بسیار مهم در کشور ایران است که همه شرکت‌ها و کسب‌وکارها ملزم به پرداخت آن هستند. از همین‌رو هر شرکتی ملزم است که در زمان‌های مشخصی از سال، اظهارنامه مالیاتی خود را عرضه کند. متاسفانه بسیاری از کسب‌وکارها اطلاع درستی از امور مالیاتی ندارند و از این جهت متضرر می‌شوند.

حتی در برخی از موارد دیده شده که شرکت با جرائم مالیاتی نیز روبه‌رو می‌شود. به همین علت سعی کنید که امور مالیاتی خود را به موسسه حسابداری موثق و باسابقه بسپارید. از آنجایی‌که این موسسات به تمامی قوانین مالیاتی آشنا هستند، تمام این امور را به بهترین شکل ممکن مدیریت خواهند کرد.

برای انتخاب شرکت حسابداری حتما دقت زیادی به خرج دهید و امور مالی خود را به یک شرکت معتبر بسپارید. هر چقدر که میزان خدمات حسابداری ارائه شده از سوی یک موسسه بیشتر باشد، بهتر می‌توان به آن شرکت اعتماد کرد. در حال حاضر بسیاری از موسسات خوشنام و معتبر در حال ارائه خدمات مالی هستند که نیاز بخش زیادی از ادارات را برطرف می‌کند.

شرکت حسابداری

وظایف شرکت حسابداری چیست؟

خدماتی که موسسات مالی ارائه می‌دهند، بسیار متنوع است که هر کس با توجه به نوع نیاز خود از آن‌ها استفاده می‌کند. برخی از این شرکت‌ها خدمات مشاوره مالی را ارائه می‌دهند؛ در این حالت حسابدار با این شرکت‌ها ارتباط برقرار کرده و برای انجام امور مالی مختلف از آن‌ها کمک می‌گیرد.

مشاوره‌ها بیشتر در زمینه اموری همچون دادرسی مالیاتی، خدمات مالی و استفاده از نرم‌افزارهای مالی خواهد بود. یکی دیگر از وظایف شرکت‌های مالی، قبول کردن مسئولیت امور مالی یک شرکت یا موسسه است. در این حالت تمامی امور مالی و مالیاتی به موسسه حسابداری برون‌سپاری می‌شود تا آن‌ها را به‌صورت دقیق انجام دهند.

بسیاری از شرکت‌ها ترجیح می‌دهند که از این خدمت استفاده کنند؛ زیرا مسئولیت آن‌ها را کاهش می‌دهد. در این حالت دیگر نیازی به استخدام حسابدار نیز نخواهد بود و همه کارها به شکل حرفه‌ای پیش می‌رود. وظیفه موسسه مالی این است که بر تمام امور مالی و دادوستدها نظارت کامل و جامع داشته باشد.

تهیه داده‌های دقیق مالی و نگهداری کردن از آن‌ها به بهترین نحو توسط موسسه‌های حسابداری صورت می‌گیرد. البته فراموش نکنید که حسابرسی باید به یک شرکت معتبر و مطرح سپرده شود تا تمام امور مالی و مالیاتی را به شکل حرفه‌ای مدیریت کند.

شرکت مالیاتی

خدمات حسابداری شامل چه مواردی می‌شود؟

خدمات حسابداری دایره گسترده‌ای را شامل می‌شود که باید آن‌ها را به‌صورت جزئی بررسی کرد. به‌طور مثال: تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی باید توسط شرکت مالی صورت بگیرد. همچنین خدمات دیگری همچون برنامه‌ریزی برای پرداخت مالیات بر ارزش افزوده نیز شامل این موارد خواهد شد. برای آگاهی بیشتر شما، بخشی از این خدمات را به‌صورت لیست شده بیان می‌کنیم.

  • ثبت اسناد و مدارک مالی
  • تهیه صورت‌های مالی
  • طراحی کدینگ
  • گزارش‌های حسابرسی و مالی دقیق
  • ترجمه صورت‌های مالی

تهیه گزارش‌های مالی و ارائه آن به مدیران شرکت جزو خدمات مربوط به حسابداری محسوب می‌شود. زمانی‌که مدیران گزارش‌های مالی را دریافت می‌کنند، به خوبی متوجه شرایط شرکت و نحوه فعالیت آن می‌شوند. در برخی از موارد نیز صورت‌های مالی نیاز به ترجمه پیدا می‌کند که این کار توسط شرکت حسابداری انجام می‌شود. همچنین مواردی همچون تنظیم دفاتر قانونی نیز در حوزه خدمات این شرکت قرار می‌گیرد. با توجه به گستردگی دایره خدمات‌، تمامی امور مالی کسب‌وکارها در این شرایط به خوبی مدیریت می‌شود.

خدمات مالیاتی

نکات مهم در انتخاب موسسه حسابداری

انتخاب یک شرکت برای انجام امور مالی کار بسیار مهم و تعیین‌کننده‌ای است که باید به آن توجه داشته باشید. اولین عامل مهم در انتخاب موسسه، سابقه فعالیت آن است. در صورتی‌که یک شرکت سابقه فعالیت درخشانی در گذشته خود داشته باشد، بدون شک کار شما را نیز با بیشترین دقت ممکن پیش می‌برد. پس قبل از هر چیز رزومه شرکت موردنظر را بررسی کنید.

حتما به این نکته توجه کنید که چه شرکت‌هایی امور مالی خود را به موسسه مالی سپرده‌اند. چنانچه شرکت‌های مطرح و موفق امور مالیاتی خود را به یک موسسه خاص سپرده‌اند، بهتر است که به آن اعتماد کنید. فراموش نکنید که هر شرکت مالی خدمات ویژه خود را ارائه می‌دهد.

برای مثال: برخی از شرکت‌ها به صورت مشاوره‌ای فعالیت می‌کنند. از همین‌رو این موارد فقط برای اموری مناسب هستند که نیاز به مشاوره دارند. در آخر چند فاکتور مختلف را  در کنار یکدیگر قرار دهید تا به بهترین انتخاب ممکن دست پیدا کنید.

بهترین خدمات مالی در شرکت مشاورین تهران و شرکا

شرکت حسابداری “مشاورین تهران و شرکا” در زمینه ارائه امور مالی مختلف بسیار موفق عمل کرده است. برندهای بسیاری امور مالی و مالیاتی خود را به این موسسه واگذار کرده‌اند که نتیجه آن رشد کسب‌وکارشان بوده است. با یک بررسی ساده می‌توان به برتری این شرکت و عملکرد آن پی برد. خدماتی همچون اعزام حسابدار، مشاوره مدیریت مالی، کارنامه عملکرد و برنامه‌ریزی‌های مالی توسط موسسه حسابداری مشاورین تهران و وکلا صورت می‌گیرد. خوشبختانه این شرکت از نظر تعرفه نیز شرایط بسیار خوبی را مشخص کرده است. تمامی خدمات مالی با تعرفه مقرون به‌صرفه‌ای ارائه می‌شود. مشاورین تهران و شرکا همواره انتخاب بهترین‌ها بوده است؛ پس این فرصت طلایی را از دست ندهید.

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.