Web Analytics Made Easy - Statcounter

سایت و اپلیکیشن طاقچه از دسترس خارج شد (به‌روزرسانی: رفع فیلتر شد)

طاقچه از دسترس خارج شد - توقف طاقچه - اپلیکیشن و سایت طاقچه

طبق بررسی آی تی جو، سایت و اپلیکیشن طاقچه کاملاً از دسترس خارج شده است.

سایت طاقچه از دسترس خارج شد

انتشار تصویری از کارکنان پلتفرم طاقچه در فضای مجازی در روزهای پایانی هفته گذشته همانند اتفاقی که برای دیجی‌کالا و ازکی افتاد، موجی از جنجال‌های مسئله حجاب و پوشش کارکنان را به همراه داشت و چندین ناشر از قطع همکاری خود با این وب‌سایت خبر دادند.

عکس جنجالی از اپلیکیشن طاقچه

با این حال طاقچه در واکنش به توضیح تصویر منتشر شده در بیانیه‌ای اعلام کرده بود:

این روزها در فضای مجازی، انتساب عکسی به طاقچه حاشیه‌هایی ایجاد کرده است. برای روشن‌شدن افکار عمومی، توضیحات زیر به اطلاع می‌رسد:

۱. این عکس بیش از یک ماه پیش گرفته شده و در همان زمان در حسابی شخصی منتشر شده است. تصویر یادشده پس از خداحافظی یکی از همکاران، مقابل دیوار بیرونی و خارج از فضای کاری طاقچه گرفته شده و در هیچ‌یک از حساب‌های رسمی طاقچه انتشار نیافته است.

۲. طاقچه پلتفرمی برای دسترسی به انواع کتاب‌های صوتی، الکترونیکی و چاپی است که مانند تمام کسب‌وکارها در چارچوب قوانین کشور فعالیت می‌کند. این شرکت در حدود یک دهه فعالیت خود در زمینهٔ کتاب کوشیده است متناسب با تمام سلیقه‌ها، انواع کتاب‌ها را در دسترس مخاطبان بگذارد. این‌که طاقچه توانسته است سهم مهمی در افزایش سرانهٔ مطالعهٔ کشور داشته باشد، به‌خاطر تلاش‌های بی‌وقفهٔ همکاران توانمند خود بوده است.

۳. در پی حاشیه‌های ایجادشده، بعضی ناشران، خارج از چارچوب قراردادی که با طاقچه دارند، خواستار فسخ آن شده‌اند. طاقچه ضمن پذیرش این درخواست، فرایند فسخ را در دستور کار قرار داده است.

دفتر دیجیکالا نیز پلمب شده است

در حال حاضر دفتر دیجی‌کالا نیز پلمب شده و کارکنان آن ناچار شده‌اند به صورت دورکار فعالیت خود را ادامه دهند و فعالیت ازکی نیز به حالت تعلیق درآمده است.

پلمب دیجیکالا - پلمپ دیجی کالا

خبرگزاری تسنیم عنوان کرده است توقف فعالیت طاقچه به دنبال اطلاعیه مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی مبنی بر ممانعت از فعالیت طاقچه به دلیل اینکه تاکنون اقدام به دریافت مجوزهای قانونی از مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نکرده، صورت گرفته است.

به‌روزرسانی 1402/05/10: در حال حاضر دسترسی با وی‌پی‌ان به طاقچه امکانپذیر است. طاقچه در واکنش به این موضوع اعلام کرده است که بدون اخطار فیلتر شده است.

به‌روزرسانی: طاقچه رفع فیلتر شده است

به‌روزرسانی 1402/05/11: در خبری به نقل از مهدی سموعی، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام شد: «پیرو تعهد قضایی شرکت «خدمات هوشمند ایده طلایی هاتف معاصر»، مالک سکوی طاقچه به دادستانی مبنی بر رعایت مقررات جاری کشور و دریافت مجوزهای لازم از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با موافقت این وزارتخانه مقرر شد که کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه نسبت به رفع مسدودسازی آن اقدام کند.»

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما