Web Analytics Made Easy - Statcounter

به زودی قابلیت استوری به تلگرام اضافه خواهد شد

قابلیت استوری در تلگرام

پاول دوروف، مدیرعامل تلگرام امروز در کانال خود در تلگرام اعلام کرد که این اپلیکیشن پیام‌رسان در اوایل ماه جولای (اواسط تیرماه) قابلیت استوری را اضافه می‌کند. دوروف می‌گوید که کاربران سال‌ها است که درخواست اضافه شدن این ویژگی را می‌کنند و خاطرنشان می‌کند که بیش از نیمی از درخواست‌هایی که تلگرام دریافت می‌کند، مربوط به قابلیت استوری است.

قابلیت استوری، خواسته بسیاری از کاربران تلگرام بود

دوروف می‌گوید که این شرکت و تیم فنی آن در ابتدا با افزودن قابلیت استوری مخالف بود، زیرا آن‌ها همه‌جا در بسیاری از پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی هستند، اما تلگرام همواره می‌خواهد به خواسته‌های کاربرانش گوش دهد.

با استوری در تلگرام، کاربران می‌توانند تصمیم بگیرند که چه کسی می‌تواند هر یک از استوری‌های آن‌ها را ببیند. می‌توانید استوری‌هایتان را برای همه، مخاطبین، چند مخاطب انتخابی یا فهرستی از دوستان نزدیکتان قابل مشاهده کنید. داستان‌ها در یک بخش جدید در بالای فهرست چت‌ها و گروه‌های شما قرار می‌گیرند. کاربران می‌‌توانند استوری‌های ارسال شده توسط هر مخاطبی را مانند اینستاگرام با اضافه کردن آن‌ها به لیست Hidden پنهان کنند.

کاربران این گزینه را خواهند داشت که به استوری خود زیرنویس و لینک اضافه کنند. همچنین گزینه‌ای برای تگ کردن افراد دیگر در استوری‌ها وجود دارد. قابل ذکر است که می‌توانید عکس‌ها و ویدیوهای گرفته‌شده با دوربین‌های جلو و عقب را به‌طور همزمان به سبک اپلیکیشن BeReal در استوری‌ها درج کنید.

استوری‌های تلگرام می‌توانند 12، 24 یا 48 ساعته باشند

علاوه بر این، شما می توانید انتخاب کنید که داستان شما چه زمانی منقضی شود. می توانید آن را در شش، 12، 24 یا 48 ساعت منقضی کنید. یا، می‌توانید استوری‌ها را به‌طور دائمی در صفحه نمایه‌تان نمایش دهید، به روشی که اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد نکات برجسته استوری را نمایش دهید.

دوروف در پست اعلامی خود نوشت: «قابلیت ذخیره استوری‌های شما در صفحه پروفایل، پروفایل‌های تلگرام را جذاب‌تر می‌کند. شما نه تنها قادر خواهید بود محتوای بیشتری را از نزدیکترین مخاطبین خود دنبال کنید، بلکه در نهایت اطلاعات بیشتری در مورد کاربرانی که با آن‌ها در گروه‌ها یا نظرات کانال ارتباط برقرار می‌کنید، به دست خواهید آورد. کانال‌ها از قرار گرفتن در معرض مشترکین بیشتری بهره‌مند خواهند شد و زمانی که قابلیت ارسال مجدد پیام‌ها از کانال‌ها به استوری‌ها را راه‌اندازی کنیم، وایرال‌شدن مطالب در تلگرام بسیار آسان‌تر می‌شود.»

قابلیت استوری، به محبوبیت بیشتر تلگرام کمک خواهد کرد

دوروف می‌گوید پس از راه‌اندازی آزمایشی قابلیت استوری در تیم تلگرام، حتی افراد مخالف نیز از این ویژگی استقبال کردند و اکنون تلگرام بی‌صبرانه منتظر افزودن آن به سرویس پیام‌رسانی خود است.

قابلیت استوری در آخرین مرحله آزمایشی خود به سر می‌برد و طی روزهای آینده در دسترس قرار خواهد گرفت. دوروف بر این باور است که این ویژگی نویددهنده عصر جدیدی در تلگرام خواهد بود و به این پلتفرم اجازه می‌دهد محبوب‌تر از چیزی که هست، شود.