Web Analytics Made Easy - Statcounter

پروژه شهر زیردریایی کره جنوبی شامل مراکز داده خواهد بود

پس از ایالات متحده و چین، حالا کره جنوبی نیز در حال بررسی پیاده‌سازی مراکزداده زیر آب است
پس از ایالات متحده و چین، حالا کره جنوبی نیز در حال بررسی پیاده‌سازی مراکزداده زیر آب است

پروژه شهر زیردریایی که بودجه آن توسط دولت کره جنوبی تامین می‌شود، شامل تحقیق در مورد مراکز داده کارآمد زیرآب خواهد بود.

مؤسسه علوم و فناوری اقیانوس کره (KIOST) پروژه‌ای به ارزش 37.3 میلیارد وون (30.8 میلیون دلار) را برای ساختن یک زیردریایی فضای زندگی و کار برای مردم در سواحل جنوب شرقی کره جنوبی در نزدیکی شهر اولسان هدایت می‌کند. شهردار اولسان اعلام کرد که این پروژه مراکز داده زیر آب با کارایی بالا را نیز بررسی خواهد کرد.

سونگ چئول هو، شهردار اولسان، در نشست مطبوعاتی شهرداری شهر در 13 آوریل، گفت: این پروژه که توسط دولت حمایت می‌شود، شامل یک فضای زندگی زیر دریا خواهد بود که در آن ساکنین می‌توانند به طور مداوم به مدت 30 روز زندگی و کار کنند. به گزارش کوردو او گفت که این آزمایش همچنین به گسترش مراکز داده کمک خواهد کرد؛ زیرا قصد دارد یک مرکز داده زیر آب با کارایی انرژی و پایداری بالا راه‌اندازی کند.»

مرکز داده تنها بخشی از پروژه است، اما یک ماژول حاوی سرورها در تصویر طراحی مفهومی ارائه شده توسط KIOST قابل مشاهده است.

شهردار گفت: این پروژه دارای جزئیات گسترده‌ای است، شامل سیستم پیش‌بینی رصد اقیانوس که می‌تواند هشدار اولیه در مورد بلایای دریایی مانند زلزله، سونامی و همچنین امکانات تفریحی زیر آب و گردشگری را ارائه دهد.

وی گفت: انتظارات زیادی برای توسعه صنعت گردشگری دریایی منحصر به فرد مانند ساخت هتل زیر آب وجود دارد.

«پروژه رقابت توسعه فناوری ایجاد و استفاده از فضای زیردریایی» دارای 31.1 میلیارد وون بودجه دولتی است که بیش از 80 درصد از کل هزینه پروژه را تامین می‌کند و قرار است پنج سال به پایان برسد.

شهردار سانگ گفت که این پروژه با صنایع محلی از جمله بخش کشتی‌سازی و کارخانه‌های فراساحلی هم‌افزایی خواهد داشت. او همچنین وعده داد که این امر به مبارزه با تغییرات آب و هوایی کمک خواهد کرد: «ما مطمئن هستیم که این پروژه با ارائه فناوری ذخیره‌سازی، نیروی محرکه بزرگی در پیاده‌سازی کربن خنثی خواهد بود.»

محقق KIOST، هان تائِک هی، می‌گوید که این پروژه زیر آب مانند زندگی در فضاست: «سکوی زیردریایی مجموعه‌ای از علوم و فناوری‌های پیشرفته دریایی مختلف مانند ایستگاه فضایی است. ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا این پروژه را با موفقیت به سطح بعدی هدایت کنیم.»

گسترش روزافزون پروژه‌های مرکز داده زیر دریا

علاقه به ساخت مراکز داده زیر آب در حال حاضر زیاد است و پروژه‌هایی در چین و ایالات متحده در حال انجام است. هایلندر چین در حال ساخت یک مرکز داده تجاری زیر آب است که برای کار در عمق 20 متری بدون حضور انسان طراحی شده است. در همین حال، در ایالات متحده، Subsea Cloud قول داده که مراکز داده به منظور جلوگیری از هک فیزیکی تا عمق بسیار بیشتر از 3000 متر به کار گرفته شوند. این ایده‌ها در ابتدا با پروژه ناتیک مایکروسافت آغاز شد که برای اولین بار در سال 2015 یک رک از سرورها را در آب‌های ایالات متحده انداخت و فعالیت‌های ابری آژور را از بستر دریا ارائه کرد. پس از آن نیز یک پروژه دو ساله در اسکاتلند انجام شد.