Web Analytics Made Easy - Statcounter

کره جنوبی، گوگل و متا را به دلیل نقض حریم خصوصی جریمه کرد

یانگ چئونگسام، مدیرکمیسیون حفاظت از اطلاعات شخصی
یانگ چئونگسام، مدیر کمیسیون حفاظت از اطلاعات شخصی

چکیده خبر

سازمان دیده‌بان حریم خصوصی کره جنوبی، گوگل و متا را به دلیل ردیابی رفتار آنلاین کاربران بدون اخذ رضایت آن‌ها و استفاده از داده‌های آن‌ها برای تبلیغات هدفمند، مجموعاً 100 میلیارد وون (72 میلیون دلار) جریمه کرده است.

کمیسیون حفاظت از اطلاعات شخصی کره جنوبی اعلام کرد که گوگل را 69.2 میلیارد وون (50 میلیون دلار) و متا 30.8 میلیارد وون (22 میلیون دلار) جریمه کرده است.

این کمیسیون در بیانیه‌ای اعلام کرد که این جریمه‌ها بزرگترین جریمه‌هایی است که کره جنوبی برای نقض قوانین حریم خصوصی اعمال کرده است.

هر دو شرکت یافته‌های کمیسیون را رد کردند و متا نشان داد که می‌تواند جریمه خود را در دادگاه به چالش بکشد. جریمه‌ها از طریق دعاوی قضایی قابل تجدیدنظر است که باید ظرف 90 روز پس از اعلام رسمی تصمیم کمیسیون به شرکت‌ها انجام شود.

به گفته این کمیسیون، گوگل و متا که سیستم عامل اندروید و فیس‌بوک و اینستاگرام را اداره می‌کنند، به‌طور واضح به کاربران اطلاع نداده یا رضایت آنها را جلب نکرده‌اند، زیرا اطلاعات مربوط به فعالیت‌های آنلاین خود را هنگام استفاده از سایر وب‌سایت‌ها یا خدمات خارج از پلتفرم خود جمع‌آوری می‌کنند. کمیسیون گفت که از چنین داده هایی برای تجزیه و تحلیل علایق آنها و ایجاد تبلیغات شخصی سازی شده استفاده شده است.

این کمیسیون به شرکت‌ها دستور داد تا فرآیند رضایت «آسان و واضح» را ارائه دهند که به مردم کنترل بیشتری بر روی به اشتراک گذاشتن اطلاعات دهد.

کمیسیون گفت: «گوگل به‌طور واضح به مصرف‌کنندگان اطلاع نداده است که هنگام ثبت نام، اطلاعات رفتاری آن‌ها را در مورد استفاده‌شان از سایر شرکت‌ها (سرویس‌ها) جمع‌آوری و استفاده خواهد کرد.

متا محتوای رضایت را به گونه‌ای عنوان نکرده که مصرف‌کنندگان هنگام ثبت‌نام به راحتی آن را ببینند و فقط محتوا را در بیانیه خط‌مشی کامل داده خود گنجانده است. به طور خاص مصرف کنندگان را از اعلان‌های مورد نیاز قانونی مطلع نکرده و رضایت آن‌ها را جلب نکرد.»

کمیسیون گفت که اقدامات این شرکت ها به طور جدی حقوق حریم خصوصی را تهدید می‌کند، زیرا بیش از 82 درصد از کره‌ای‌هایی که از گوگل استفاده می کنند و بیش از 98 درصد از متا استفاده می‌کنند، به این شرکت‌ها اجازه داده‌اند فعالیت‌های آنلاین آن‌ها را پیگیری کنند.

گوگل نیز با یافته‌های کمیسیون مخالفت کرد. این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد که همواره تعهد خود را به «به‌روزرسانی‌های مداوم که به کاربران کنترل و شفافیت می‌دهد» نشان داده است. این شرکت گفته است که پس از دریافت درخواست کاملا کتبی، یافته‌های کمیسیون را بررسی خواهد کرد.

متا گفت که همه گزینه‌ها را بررسی خواهد کرد، از جمله تجدیدنظر در درخواست حکم دادگاه. متا در بیانیه‌ای ایمیلی گفت:«ما مطمئن هستیم که با مشتریان خود به روشی مطابق قانونی کار می کنیم که مطابق با فرآیندهای مورد نیاز مقررات محلی باشد.»