Web Analytics Made Easy - Statcounter

شایعه شده که سونی PS5 Pro را بهار سال آینده با خنک‌کننده مایع عرضه خواهد کرد

PS5 Pro Ps5 Slim - پلی استیشن ۵ اسلیم و پلی استیشن ۵

در حالی که تنها حدود دو سال قبل از عرضه پلی استیشن 5 به بازار می‌گذرد، به نظر می‌رسد سونی آماده معرفی کنسول پلی استیشن 5 پرو (PS5 Pro) با طراحی جدید است. به گفته یک منبع آگاه، این محصول در چند ماه آینده به بازار خواهد رسید.

پلی استیشن 5 پرو دارای خنک کننده مایع خواهد بود

اطلاعات جالبی در مورد کنسول آینده سونی در وب سایت فرانسوی Phonandroid فاش شد. منبع ناشناس ادعا می‌کند که شرکت ژاپنی یک مدل کاملاً جدید PS5 را در آوریل 2023 (فروردین‌ماه 1402) تقریباً 2/5 سال پس از پایان سال 2020 که شاهد عرضه مدل فعلی بودیم، عرضه خواهد کرد.

منبع تایید می‌کند که یک مدل Pro خواهد بود نه نوع Slim که مدتی است در مورد آن اخباری به گوش می‌رسد. اگر محصول بعدی سونی یک مدل Pro باشد، احتمالاً می‌توانیم عملکرد بهتر کنسول و در نتیجه یک تراشه جدید از AMD را پیش بینی کنیم. با این حال، هنوز برای پیش بینی سطح قدرتی که می‌توانیم داشته باشیم، خیلی زود است.

طبق این گزارش سونی می‌خواهد به خنک کننده مایع روی بیاورد که به طور معمول در کامپیوترهای شخصی گیمینگ دیده می‌شود تا به مرور جایگزین فناوری خنک کننده هوا در نسل جدید شود. بنابراین، می‌توانیم مدیریت حرارت بهتری را پیش‌بینی کنیم و اگر تراشه جدید قدرتمندتر و پر مصرف‌تر باشد، مشکلی برای خنک شدن کنسول نخواهیم داشت. ما باید منتظر اطلاعات بیشتر در مورد آن باشیم، اگرچه تغییر خنک‌کننده می‌تواند به معنای تغییر عمده طراحی این محصول باشد.

احتمالاً نسخه پرو فاصله قیمتی زیادی با PS5 داشته باشد

سونی ممکن است تصمیم بگیرد باقی‌مانده PS5 خود را قبل از عرضه مدل بعدی بفروشد. به یاد داشته باشید که سونی اخیرا اعلام کرد که کمبود تراشه به پایان رسیده است و اکنون می‌توان یک PS5 را راحت‌تر خرید. PS4 و PS4 Pro توانستند برای مدتی در کنار هم به فروش برسند. بنابراین این دو نسخه نباید در رقابت مستقیم با یکدیگر باشند. به ویژه، به احتمال زیاد PS5 Pro با قیمتی بسیار بالاتر از PS5 در دسترس خواهد بود.

از سویی دیگر هیچ اطمینانی وجود ندارد که PS5 Pro به مقدار کافی برای برآورده کردن تقاضا در دسترس خواهد بود. به ویژه با توجه به کمبود فعلی قطعات الکترونیکی. البته هنوز تاییدی در مورد عرضه PS5 Pro توسط سونی انجام نشده است. علاوه بر این، این شرکت می‌تواند در آخرین لحظه نظر خود را تغییر دهد، بنابراین همه چیز هنوز امکان پذیر است، از جمله تغییر نام کنسول، تاریخ، یا هر دو. با این حال، این اطلاعات از منبعی به دست آمد که نمی‌خواهد هویت خود را فاش کند. اما او قبلاً با وب سایت مذکور تماس گرفته و ثابت کرده است که اطلاعاتش قابل اعتماد است.

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما