Web Analytics Made Easy - Statcounter
رشد روزافزون مراکز داده ابر عمومی

رشد چشمگیر بازار خدمات ابر عمومی در سال 2020

IDC نتیجه آخرین تحقیقات خود را در بازار جهانی خدمات عمومی ابر منتشر کرد که که نشان می دهد، این بازار در سال 2020 با درآمد کل 312 میلیارد دلار 24.1٪ رشد داشته است.

این آمار شامل موارد زیر می‌شود:

  • زیرساخت به عنوان سرویس (IaaS)
  • نرم افزار زیرساخت سیستم به عنوان سرویس (SISaaS)
  • پلتفرم به عنوان سرویس (PaaS)
  • نرم افزار به عنوان سرویس (SaaS)

سال گذشته پنج ارائه دهنده خدمات ابر عمومی برتر (خدمات وب آمازون ، مایکروسافت ، Salesforce.com ، گوگل و اوراکل) هزینه های خود را 32٪ افزایش دادند و در مجموع 38٪ از بازار کل جهان را تصرف کردند.

مایکروسافت با AWS رتبه اول را کسب کرده اند ، و هر دو شرکت 12.8٪ سهم درآمد سال 2020 را در بازار خدمات ابر عمومی دارند.

ریک ویلارس ، معاون تحقیقات گروه IDC در سراسر جهان می گوید: “دسترسی به زیرساخت های مشترک ، داده ها و منابع کاربردی در ابرهای عمومی نقش مهمی در کمک به سازمان ها و افراد برای پیمایش اختلالات سال گذشته داشته است.”

“در سال های آینده ، توانایی شرکت ها برای اداره نمونه کارهای رو به رشد خدمات ابری ، پایه ای برای معرفی اتوماسیون بیشتر در فرآیندهای تجاری و فناوری اطلاعات خواهد بود و در عین حال از نظر دیجیتال نیز از مقاومت بیشتری برخوردار است.”

IDC می گوید: علی رغم رشد کلی در بازار خدمات مدیریت شده با ابر عمومی ، همه خدمات مدیریت شده به اندازه دیگران رشد نکردهند. به نقل از IDC خدمات IaaS و PaaS بسیار سریعتر رشد کرده اند، این شرکت تحلیلگر دلیل افزایش این رشد بالا را افزایش اعتماد به زیرساخت های ابری می داند.

معاون رئیس IDC در خدمات زیرساخت های ابری و لبه ای ، دیو مک کارتی ، می گوید: “ارائه دهندگان خدمات Cloud به سرعت در حال گسترش نمونه کارهای زیرساختی و خدمات پلت فرم خود برای رسیدگی به محاسبات محرمانه ، محاسبات فشرده عملکرد و سناریوهای استقرار ابر ترکیبی هستند.”

“گسترش این سرویس های ابری بنیادی به محل های مشتری و شبکه های ارتباطی ، مجموعه ای گسترده تر از موارد استفاده را از حد امکان قبلی امکان پذیر می کند.”

لارا گردن ، مدیر تحقیقات IDC برای پلتفرم به عنوان یک سرویس ، می گوید رشد فزاینده PaaS ، IaaS و SISaaS نشان دهنده تقاضا برای راه حل هایی است که توسعه و تحویل برنامه های مدرن را تسریع و خودکار می کنند.

گردن می گوید: “هنگامی كه سازمان ها رویكردهای DevOps را اتخاذ می كنند و مطابق با جریان های ارزشی همسو می شوند ، ما شاهد هستیم كه راه حل های PaaS ، IaaS و SISaaS به طور فزاینده ای پذیرفته می شوند و در عین حال ، در دامنه خدمات رشد می كنند و بنابراین از نظر ارزش ارائه می شوند.”

“نوآوری در موارد استفاده از اینترنت اشیا و اینترنت اشیا نیز به سرعت سریع رشد در این بازارها کمک می کند.”

رامتین نورمحمد