Web Analytics Made Easy - Statcounter

مرکز داده برج الکترونیک شیراز افتتاح شد

آئین آغاز به کار دیتاسنتر برج الکترونیک شیراز همزمان با روز کیفیت، با حضور معاون استاندار فارس و جمعی از کارشناسان و مسوولان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.
ماریا سعیدی منش و عبدالعلی کریمی‌فر در آئین افتتاح مرکز داده برج الکترونیک شیراز

آئین آغاز به کار دیتاسنتر برج الکترونیک شیراز همزمان با روز کیفیت، با حضور معاون استاندار فارس و جمعی از کارشناسان و مسوولان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

ساخت مرکز داده مذکور مطابق با رده یک استاندارد 2017-TIA942/ANSI با سرمایه‌گذاری بیش از 400 میلیارد ریال در طول ۲۰ ماه اجرا شد و باعث ایجاد حداقل 50 فرصت شغلی مستقیم و صدها فرصت شغلی غیرمستقیم خواهد شد.

عبدالعلی کریمی‌فر: راه‌اندازی مراکز داده به کاهش مهاجرت نخبگان کمک می‌کند

عبدالعلی کریمی‌فر، معاون استاندار فارس در مراسم افتتاح مرکز داده برج الکترونیک شیراز در مورد اهمیت احداث مراکز داده و تأثیر آن‌ها در کاهش مهاجرت نخبگان سخن گفت: در دنیایی که سرعت تکنولوژی بالاست، باید سعی کنیم عقب نمانیم و ایجاد زیرساخت‌های مهم از قبیل مرکز داده در این راستا است.

کریمی‌فر با بیان اینکه به کمک این مرکز داده می‌توانیم از داده‌هایمان به خوبی محافظت کنیم، افزود: شیراز از قدیم‌الایام قطب الکترونیک کشور بوده است.

کریمی‌فر با تاکید بر ورود بخش خصوصی به این عرصه خاطرنشان کرد: اصل بر این است که شیراز شهر هوشمند باشد و قطعاً راه‌اندازی مراکز داده می‌تواند به ما در این راستا کمک کند، ضمن اینکه حمایت‌های حاکمیتی نیز باید انجام شود و مانع خروج نخبگان کشور شود.

حمید سلیمان‌پور: شیراز قطب الکترونیک کشور است

حمید سلیمان پور، مدیر کل ارتباطات و فناوری استان فارس نیز گفت: شیراز هنوز هم قطب الکترونیک کشور است با توجه به اقداماتی که در سایر نقاط کشور توسط نیروهای متخصص شیرازی انجام می‌شود.

او با بیان اینکه تشکیل شورای راهبری فضای مجازی استان‌ها به نوعی از استان فارس شروع شد خاطرنشان کرد: استان فارس و شهر شیراز همواره در مباحث الکترونیکی پیشتاز بوده است.

سلیمان‌پور در عین حال خواستار همکاری دیگر دستگاه‌ها با مجموعه فناوری و اطلاعات استان فارس شد و گفت: ایجاد شهر الکترونیک شیراز با جدیت دنبال شده است که با حمایت استاندار و تأمین زمین مورد نیاز این مهم نیز اجرایی خواهد شد.

ماریا سعیدی‌منش: آغاز به کار مرکز داده برج الکترونیک شیراز اتفاق بزرگی است

ماریا سعیدی منش، مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت برج الکترونیک شیراز نیز اظهار داشت: این اتفاق مهم در مجموعه برج آی‌تی با رویکردی که شرکت برج الکترونیک شیراز و مرکز گسترش فناوری اطلاعات (مگفا) به عنوان سهامدار عمده و ایجاد کننده این برج در شیراز داشت، در دولت جدید و با پیگیری‌های جدی، محقق گردید.