Web Analytics Made Easy - Statcounter

سئو معجزه گر فروش اینترنتی در سال 2023

سئو معجزه گر فروش اینترنتی 

سئو چیه ؟ در اصل، معنای بهینه سازی موتور جستجو (SEO) برای افزایش بازدید وب سایت شما در نتایج جستجوی ارگانیک موتورهای جستجوی است. سئو موجب میشود که سایت ترافیک و ورودی بیشتری داشته باشد که این افزایش ترافیک در انتها موجب افزایش فروش و افزایش مشتریان بالقوه میشود .

در ادامه مطلب مزایا و اهمیت سئو در برند شدن و افزایش فروش یک سایت اینترنتی رو بررسی میکنیم که این خدمت سئو به چه صورت می تواند نیازهای سایتها را برطرف کند:

مزایای سئو برای وب سایت ها

سئو را 24/7 ارتقاء می دهد

بهینه سازی موتورهای جستجو به ساعات کاری اداری بستگی ندارد. برخلاف تبلیغات پولی، محتوای ارگانیک، منحصر به فرد و بهینه شده فقط به این دلیل که بودجه شما کاهش یافته است ناپدید نمی شود. در نتیجه، کسب‌وکار شما می‌تواند به بهره‌برداری از مزایای سئو 24 ساعته ادامه دهد و نیازهای مشتریان شما را حتی در غیاب شما برآورده کند.

سئو به ارتقای نام تجاری شما، ایجاد آگاهی، ایجاد ترافیک با کیفیت، بهبود تجربه کاربر، تبدیل سرنخ ها به مشتریان وفادار کمک می کند و به شما کمک می کند تا به طور مداوم برای کلمات کلیدی ارگانیک رتبه بالایی داشته باشید. همچنین کسب و کار شما را با دیده شدن و ارتقای مناسبی که شایسته آن است، فراهم می کند.

سئو تجربه کاربری سایت شما را بهبود می بخشد

درک اینکه کاربران/مشتریان بالقوه به دنبال چه چیزی هستند بسیار مهم است. و این یک تمرین یک بار نیست زیرا ممکن است رفتار و انتظارات کاربران با گذشت زمان تغییر کند. اگر آنها آنچه را که می خواهند در سایت شما پیدا نکردند یا برای یافتن آن مشکل دارند، ممکن است زودتر از زمان مورد نظر سایت شما را ترک کنند و دیگر برنگردند. حتی گوگل همچنان روشی را که اطلاعات جستجو را در SERP خود پیدا می‌کند و جمع‌آوری می‌کند، دوباره اختراع می‌کند و اکنون پس از درک آنچه کاربرانش از آن می‌خواهند، به یک سایت پاسخ‌دهی تبدیل شده است .

سئو به شما کمک می کند تا سرنخ های با کیفیت ایجاد کنید

در مقایسه با هر استراتژی بازاریابی دیگری که کسب و کار شما ممکن است اجرا کند، یکی از مزایای مهم سئو سایت شامل ایجاد سرنخ با کیفیت بالا و بهبود تبدیل است. علاوه بر این، یک استراتژی سئو برنامه‌ریزی‌شده و سفارشی‌شده باعث افزایش سرنخ‌ها، پایگاه مشتریان، ایجاد درآمد و فروش بالاتر، ایجاد آگاهی از برند و کمک به شما در ارتباط با مخاطبان هدف می‌شود.

سئو باعث افزایش دیده شدن برند می شود

هر چه SERP های مرتبط تری در بالای آن ها نشان داده شوید، چشم های بیشتری را جذب می کنید، بنابراین آگاهی بیشتری در مورد برند و محصول یا خدمات ارائه شده شما افزایش می یابد. سئو به شما کمک می کند تا در اطراف نام تجاری خود سر و صدای آنلاین ایجاد کنید ، که به نوبه خود به ترویج یادآوری برند کمک می کند. با سئو، می‌توانید صدای برندی قطعی و برجسته بسازید که به شما کمک می‌کند با جمعیتی که در ذهن دارید ارتباط برقرار کنید.

سئو باعث ایجاد اعتبار و اعتماد به برند می شود

قرار گرفتن در میان برترین نتایج جستجو در گوگل به این معنی است که موتور جستجو شما را به عنوان منبع اطلاعات/محتوای مرتبط، مفید و واقعی در نظر می‌گیرد و شما را به سایر سایت‌هایی که در حال اجرا هستند ترجیح می‌دهد. سئو به ایجاد اقتدار سایت شما از طریق اقدامات مختلف مانند دریافت بک لینک از سایر سایت های معتبر در زمینه خود، بهینه سازی محتوای درون صفحه، شناسایی خطاهای خزیدن و لینک های شکسته، بهبود تجربه کاربری سایت و غیره کمک می کند.

مزایای سئو بسیار بیشتر از موارد ذکر شده است که ما فعلا به همین تعداد اکتفا میکنیم

انواع سئو

  1. سئو کلاه سفید

    سئو کلاه سفید به تمام تکنیک های بهینه سازی اشاره دارد که از دستورالعمل های موتور جستجوی گوگل پیروی می کنند. اگرچه برای دیدن نتایج باید صبور بود، اما آنها پایدار هستند و حسن نیت واقعی را در اطراف برند شما ایجاد می کنند. علاوه بر این، در صورت تغییر الگوریتم جدید، هیچ خطری وجود ندارد که سایت شما مسدود شود یا در نتایج جستجو سقوط کند. در مجموع، سئو کلاه سفید در صورتی که آن را به درستی انجام دهید کم خطر و پاداش بالایی دارد.

2. سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه دقیقاً برعکس سئو کلاه سفید است، زیرا هر گونه حفره یا ضعف در الگوریتم جستجوی گوگل را پیدا کرده و از آن بهره می برد تا در SERPخود رتبه بهتری کسب کند. به فهرست موتورهای جستجو از بایدها و نبایدها در جستجوگرها نمی چسبد و به روش های هرزنامه یا لینک سازی پولی، پر کردن کلمات کلیدی، نمایش محتوای مختلف به ربات ها/خزنده ها (به نام cloaking) و غیره متوسل می شود.

3. سئو کلاه خاکستری

تاکتیک های سئو کلاه خاکستری اغلب توسط آژانس های سئو به دلیل فشار برای دیدن نتایج سریع از مشتری و قرار گرفتن بین سئو کلاه سفید و سیاه از نظر رویکرد استفاده می شود. اگرچه دستورالعمل‌های وب‌ مستر گوگل به صراحت نمی‌گوید که چنین روش‌هایی ممنوع هستند، اما همچنان مورد انتقاد قرار می‌گیرند و می‌توانند به نتایج جستجوی نامطلوبی منجر شوند.

طراحی سایت : پیش زمینه سئو

طراحی سایت به عنوان پیش زمینه سئو شناخته میشود هر چند که سئو نیاز به پیش زمینه سخت و زیادی ندارد اما بلد بودن طراحی سایت با وردپرس میتواند تاثیر بسیار زیادی در یادگیری سئو و انجام سئو یک وب سایت دارد . با استفاده از CMS وردپرس میتوان یک سایت پویا طراحی کرد و همچنین میتوان روند یادگیری سئو را تسریع بخشید .

شما قبل از اینکه بتوانید سئو رو شروع کنید باید یک سایت متناسب با کسب و کارتان داشته باشید. طراحی سایت شخصی ، فروشگاهی ، شرکتی و خبری را به مجموعه وب رویال بسپارید تا بعد از طراحی سایت شما سراغ سئو و بهینه سازی سایتتان برویم.

برای اطلاعات بیشتر می توانید به آدرس سایت وب رویال https://webroyal.ir/ مراجعه نمایید.