Web Analytics Made Easy - Statcounter

علائم سوختگی لامپ تصویر تلویزیون سامسونگ

از میان تمام مشکلات و نقص‌هایی که ممکن است برای تلویزیون‌های هوشمند اتفاق بیفتد، سوختن لامپ تصویر یا بک لایت رایج‌ترین مشکل به شمار می‌رود. از کار افتادن بک لایت تلویزیون به منزله اختلال در عملکرد تلویزیون خواهد بود؛ چرا که عملا کارایی آن در نمایش واضح تصویر از بین خواهد رفت‌.

تبعا بروز سوختگی لامپ پس زمینه تلویزیون، دغدغه تعمیر آن را ایجاد می‌کند. در واقع تلویزیون در چنین شرایطی به طور کلی از کار نیفتاده است در حالی که به دلیل نقص در مهمترین بخش آن کارایی لازم را ندارد. اولین و مهمترین قدم برای تعمیر بک لایت تلویزیون، بررسی دلیل بروز مشکل است. اگر درباره ساختار و دلیل سوختن بک لایت آگاهی داشته باشید و علت از کار افتادن آن را شناسایی کنید، می‌توانید تعمیر تلویزیون خود را موفقیت آمیز و با بالاترین بازدهی مورد انتظار صورت دهید.

علائم سوختگی لامپ تصویر تلویزیون سامسونگ

منظور از سوختن لامپ تصویر تلویزیون سامسونگ چیست؟

لامپ تصویر یا همان بک لایت تلویزیون منبع تامین کننده ‌نور لازم جهت نمایش تصاویر قرار گرفته روی صفحه نمایشگر تلویزیون است؛ بنابراین شاید بتوان اصلی‌ترین عامل نمایش واضح تصاویر تلویزیون را بک لایت یا همان لامپ تصویر دانست. لامپ تصویر در هر دو نوع تلویزیون‌های ال سی دی و ال ای دی دارای مکانیزمی یکسان است و با تاباندن نور از پشت تصاویر پخش شده روی صفحه‌ تلویزیون، امکان نمایش و مشاهده تصاویر را فراهم می‌کند.

سوختن لامپ تصویر تلویزیون سامسونگ

وجه تفاوت بک لایت سری‌های ال سی دی و ال ای دی در ساختار آنهاست. تلویزیون‌های ال سی دی با لامپ‌های فلورسنت کار می‌کنند؛ این در حالی است که تلویزیون‌های ال ای دی از لامپ‌های LED بهره می‌گیرند. این لامپ‌ها استهلاک و اتلاف انرژی کمتری داشته و نور آن جلوه بصری زنده‌ و پویاتری را ایجاد می‌کند. البته تفاوت میان ساختار بک لایت در این دو سری از تلویزیون‌های جدید فرقی در آنها از لحاظ احتمال سوختن لامپ‌هایشان ایجاد نمی‌کند و هر دو نوع به یک میزان در خطر بروز خرابی قرار دارند.

منظور از سوختن لامپ صفحه در تلویزیون سامسونگ، محو شدن نور صفحه تلویزیون در تمام  یا قسمتی از نمایشگر است. با توجه به‌ توضیحاتی که درباره ساختار بک لایت در ال سی دی و ال ای دی تلویزیون‌ها داده شد، این سوختگی در ال سی دی عمدتا بر اثر از کار افتادن لامپ فلورسنت آنها بروز پیدا می‌کند و تمام نور تمام صفحه از بین خواهد رفت. همچنین در انواع ال ای دی با از کار افتادن تمام یا شاخه‌ای از مجموعه لامپ‌های ال ای دی رخ خواهد داد. آنچه که در این باره اهمیت دارد، این است که چگونه باید متوجه بروز این اتفاق شد و چطور می‌توان از وقوع این نقص اطمینان حاصل نمود تا اقدام به تعمیر تلویزیون کرد؟

چگونه متوجه سوختن لامپ تصویر تلویزیون سامسونگ شویم؟

سوختگی لامپ نمایشگر تلویزیون تحت تاثیر عواملی خاص و شرایطی رخ خواهد داد. بروز این مشکل با علائمی همراه است که اگر این علائم مشاهده شوند، می‌توان متوجه سوختن بک لایت تلویزیون شد. واضح‌ترین و عمده‌ترین نشانه سوختن بک لایت از بین رفتن شرایط نمایش نرمال تصاویر است که با سیاه شدن تصویر و از بین رفتن وضوح مشخص می‌شود. در واقع سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ در تمام یا قسمتی از آن علامت از کار افتادن لامپ صفحه خواهد بود.

در شرایطی که نقطه‌های کوچک و بزرگ تاریک و محو در صفحه نمایش تلویزیون دیده شود، می‌توان متوجه بروز نقص بک لایت و تاریک شدن تصویر در آن ناحیه شد؛ چرا که در این صورت نور قسمت لامپ در قسمت مورد نظر خاموش شده و از تصویر عبور نمی‌کند تا بتوان تصویر را مشاهده کرد. در چنین مواقعی با تاباندن نور چراه قوه به قسمت محو شده، اگر بتوان هاله‌ سیاه رنگ و سفید رنگ در تصویر تلویزیون مشاهده کرد که وضوح کمی از تصویر را نشان دهد، می‌توان از بروز سوختگی بک لایت اطمینان حاصل کرد.

یکی دیگر از علائم نقص و خرابی بک لایت وقتی است که تلویزیون سامسونگ صدا دارد ولی تصویر ندارد. در این مواقع از صدای تلویزیون می‌توان متوجه شد که در حال پخش فیلم و تصویر است؛ اما به دلیل سوختن لامپ کل صفحه تلویزیون تصاویر مربوط به صدا مشاهده نمی‌شوند.

راهکار دیگری که می‌تواند نشانه بروز این مشکل به شمار رود شنیدن صدای سوختن لامپ در هنگام روشن کردن تلویزیون است. ممکن است با فشردن کلید پاور کنترل تلویزیون و پس از نمایش برند تلویزیون صفحه آن تصویری را نمایش ندهد و در ظاهر خاموش بماند، در این صورت اگر به طور ناگهانی صدایی خفیف شبیه به صدای سوختن لامپ شنیدید، نشان از سوختن بک لایت تلویزیون دارد. در این شرایط صفحه حالتی کدر دارد به طوری که می‌توان تشخیص داد تلویزیون خاموش نیست، اما عملا نوری هم از خود سطح نمی‌کند.

تعمیر بک لایت یا لامپ تصویر تلویزیون سامسونگ

تعمیر بک لایت یا لامپ تصویر تلویزیون سامسونگ

همان طور که اشاره شد هدف از شناسایی علائم بروز سوختگی بک لایت تلویزیون اقدام موثر نسبت به بازیابی و تعمیر تلویزیون است؛ بنابراین گام بعدی پس از مطمئن شدن از خرابی لامپ صفحه، دریافت سرویس‌های مربوط به تعمیر است. خدمات و سرویس‌های تعمیر نقص بک لایت تلویزیون شامل روش‌های فنی و تخصصی است که به منظور تعویض یا احیای بک لایت صورت می‌گیرد.

روش‌های بازیابی بک لایت ممکن‌ است‌ در برندهای مختلف تلویزیون نسبتا متفاوت باشد. دلیل این امر وجود تفاوت‌های جزئی در ساختار سخت افزاری است که در تلویزیون برندهای مختلف وجود دارد. به همین دلیل توصیه می‌شود خدمات تعمیر بک لایت ترجیحا به طور تخصصی و توسط افراد کارشناس صورت گیرد. ارائه خدمات تخصصی باعث می‌شود تا هر محصول از هر برند به شکلی ویژه مورد تعمیر قرار گیرد تا درصد موفقیت و میزان بازدهی تعمیر به حد قابل انتظار افرایش یابد.

هرینه تعمیر لامپ تصویر تلویزیون سامسونگ

هر مشکل و نقص به وجود آمده برای قطعات و ابزار الکترونیک خواه یا ناخواه خسارت‌هایی در پی خواهد داشت؛ چرا که تعمیر این وسایل مستلزم پرداخت هرینه خواهد بود. هر کدام از سرویس‌های تعمیر وسایل الکترونیکی قیمت معینی دارد که بسته به عواملی تعیین می‌شوند. شاید در نگاه اول فکر کنید که احتمالا تعمیر لامپ نمایشگر تلویزیون سامسونگ هزینه‌ زیادی به شما تحمیل می‌کند، اما این پیش بینی چقدر واقعیت دارد و در حقیقت استفاده از خدمات اثربخش تعمیر لامپ نمایشگر تلویزیون تا چه میزان هرینه‌بر خواهد بود؟

در واقع قیمت خدمات مورد تقاضای مشتریان جهت تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ به عوامل گوناگونی بستگی دارد. همچنین مرجع ارائه‌دهنده سرویس مورد تقاضای شما در مقدار هزینه تاثیر خواهد داشت. از این رو توصیه می‌شود تا در انتخاب مرجع خدمات سخت گیرانه و دقیق عمل کنید. برخی از مهمترین فاکتورهای تاثیر گذار در تعیین هرینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ عبارتند از:

  • برند و شرکت سازنده تلویزیون
  • مدل و سری تلویزیون
  • نوع ساختار بک لایت تلویزیون
  • میزان آسیب لامپ تصویر
  • کیفیت سرویس ارائه شده
هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ

جمع‌بندی

از کار افتادن لامپ نمایشگر تلویزیون از جمله مشکلات رایج برای انواع تلویزیون به حساب می‌آید که ممکن است گاهی برای برخی از تلویزیون‌ها پیش بیاید. این موضوع باعث نگرانی بسیاری از خریداران تلویزیون‌ها شده است؛ این در حالی است که چنین مشکلی معمولا قابل رفع است و می‌توان با استفاده از خدمات و توانایی کارشناسان خبره، خرابی تلویزیون را بر طرف کرد. به این منظور فقط کافی است به بهترین مرجع خدمات تعمیر اعتماد کنید و در این موضوع بهترین انتخاب را داشته باشید.

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.