Web Analytics Made Easy - Statcounter

تست سرعت SSD نسل جدید سامسونگ در شرایط واقعی

تست اینتل نشان می‌دهد اس اس دی PM1743 سامسونگ به سرعت بیش از 13 گیگابایت بر ثانیه در شرایط واقعی رسیده است
تست اینتل نشان می‌دهد اس اس دی PM1743 سامسونگ به سرعت بیش از 13 گیگابایت بر ثانیه در شرایط واقعی رسیده است

SSD های PCIe 5.0 قبل از نمایشگاه CES 2022 معرفی شده‌اند و سامسونگ و ای‌دیتا از سخت افزار اولیه‌ای که از استاندارد جدید پشتیبانی می‌کند، استفاده می‌کنند. آزمایش جدید اینتل نشان می‌دهد که سرعت‌های اعلام شده فقط به صورت تئوری نیستند و در ویدیوی منتشر شده SSD جدید PM1743  سامسونگ (همراه با پردازنده Core i9-12900K اینتل) به سرعت انتقال داده بیش از 13 گیگابایت بر ثانیه در دنیای واقعی رسیده است.

برای درک بهتر این موضوع، به یاد داشته باشید سونی برای پلی استیشن 5 از SSD PCIe 4 به عنوان یکی از نقاط قوت اصلی یاد می‌کند، با این استدلال که سرعت فوق‌العاده بالا در این نسل، زمان بارگذاری آنی در بازی‌ها را امکان‌پذیر می‌کند. اما سرعت درایو نسل 4 در حدود 5.5 گیگابایت بر ثانیه که کمتر از نیمی از سرعتی است که سیستم جدید می‌تواند پیاده سازی کند!

البته، این نرخ انتقال داده فوق‌العاده در حال حاضر هنوز برای کاربری عمومی در دسترس نیست. با توجه به این که نیاز به دستگاهی با جدیدترین و قدرتمندترین پردازنده اینتل و یک SSD درجه یک سازمانی دارد که هنوز عرضه نشده است و احتمالاً هر زمان که وارد بازار شود، قیمت بسیار بالایی خواهد داشت.

با این حال، این ویدیوی رایان شروت از شرکت اینتل، پتانسیل آنچه که درایوهای نسل جدید می‌توانند ارائه دهند، به نمایش می‌گذارد.