Web Analytics Made Easy - Statcounter

سامسونگ تلویزیون 140 اینچی با پنل Micro LED را به نمایش گذاشت

تلویزیون میکرو ال ای دی سامسونگ در نمایشگاه CES

بار دیگر در نمایشگاه CES، سامسونگ مرزهای فناوری تلویزیون‌ها را جابجا کرده است. غول لوازم الکترونیکی خط جدیدی از تلویزیون‌های 4K – Micro LED را معرفی کرد که اکنون یک مدل قابل توجه 140 اینچی را نیز شامل می‌شود. اگرچه این شرکت جزئیات زیادی را در مورد سری جدید فاش نکرده است، اما شرکت‌کنندگان نمایشگاه CES این فرصت را داشته‌اند که تلویزیون‌های Micro LED را از نزدیک ببینند و تجربه خود را به اشتراک بگذارند.

سری جدید تلویزیون‌های میکرو ال‌ای‌دی سامسونگ که در نمایشگاه CES 2023 معرفی شد، شامل هفت سایز 50، 63، 76، 89، 101، 114 و 140 اینچی بود که مدل آخر واقعاً یک تلویزیون دیدنی است.

خط تولید میکرو ال‌ای‌دی به مدل‌های CX و غیر CS تقسیم می‌شود

سامسونگ در مورد برنامه های خود برای تلویزیون های Micro LED در سال 2023 اطلاعات زیادی به ما نگفته است، اما این شرکت این سری را به دو دسته تقسیم می‌کند: مدل های CX و غیر CX.

تلویزیون میکرو ال ای دی سامسونگ

مشخصات تلویزیون‌های میکرو ال‌ای‌دی سامسونگ

نسخه‌های CX پریمیوم‌تر خواهند بود و دارای پنل‌هایی با نرخ تازه‌سازی (Refresh Rate) بالای 240 هرتز هستند. مشخصات مدل‌های غیر CX چندان مشخص نیست، اما انتظار می‌رود این مدل‌ها دارای نرخ تجدید ۱۲۰ هرتز باشند.

علاوه بر این، مدل‌های CX دارای قابلیت چند نمایشی و نمایش محتوا از حداکثر 4 ورودی HDMI به طور همزمان خواهند بود. این ویژگی با مدل بزرگ 140 اینچی بهترین کارایی را خواهد داشت.

صرف نظر از CX یا غیر CX بودن، همه تلویزیون‌های Micro LED 2023 سامسونگ دارای رزولوشن 4K UHD و 6 ورودی HDMI خواهند بود، اگرچه مشخص نیست چه تعداد از این ورودی‌ها HDMI 2.1 خواهند بود.

تلویزیون‌های میکرو ال‌ای‌دی سامسونگ در سه ماهه دوم 2023 روانه بازار خواهند شد

علیرغم اینکه سامسونگ در نمایشگاه CES 2023 هفت مدل از تلویزیون های میکرو ال ای دی را به نمایش گذاشت، هنوز کاملاً مشخص نیست که آیا این شرکت فرمت‌های 50 و 63 اینچی را عرضه خواهد کرد یا خیر. با این حال، انتظار می‌رود که نسخه‌های 76 اینچی و بالاتر در سه ماهه دوم سال 2023 وارد بازار شوند.

برای نگاهی دقیق‌تر به خط تلویزیون‌های Micro LED جدید سامسونگ، می‌توانید ویدیوی زیر را مشاهده کنید و منتظر شنیدن اخبار بیشتر از CES باشید.