Web Analytics Made Easy - Statcounter

انحصار سامسونگ بر روی سریع‌ترین تراشه اسنپدراگون به پایان رسیده است

افشاگری معروف اخیراً اعا کرده است که انحصار سامسونگ بر روی تراشه انحصاری اسنپدراگون پایان یافته است. این منبع اطلاعاتی عنوان کردکه تراشه اسنپدراگون 8 نسل 2 انحصاری گلکسی می تواند به زودی برای برندهای دیگر نیز عرضه شود.

پس از اینکه سال گذشته اسنپدراگون 8 نسل 1 یک تراشه ناامیدکننده لقب گرفت اسنپدراگون 8 نسل 2 بازگشتی طوفانی برای کوالکام بود که بهترین تراشه اسنپدراگون 8 نسل 2 در حال حاضر به طور اختصاصی برای گوشی‌های سامسونگ رزرو شده است، اما احتمالا این انحصار به زودی از بین برود.

افشاگری با نام استیشن دیجیتال چت، مدعی شد که انحصار سامسونگ برای این تراشه به پایان رسیده است.

هیچ صحبتی در مورد برندهای خاصی که گوشی‌های «Snapdragon 8 Plus Gen 2» را عرضه خواهند کرد، صورت نگرفته است. با این حال، حدس می‌زنیم که شرکت‌هایی مانند ایسوس، وان پلاس و شیائومی احتمالاً دستگاه‌هایی در دست ساخت داشته باشند.

اسنپدراگون 8 نسل 2 در گوشی‌های گلکسی سامسونگ با ارائه سرعت بالاتر CPU و GPU با اسنپدراگون 8 نسل 2 استاندارد متفاوت است. اینCPU شاهد ارتقاء فرکانس از 3/2 گیگاهرتز به 3/36 گیگاهرتز (و افزایش 5 درصدی) بود. همچنین یک پردازنده گرافیکی 719 مگاهرتزی دارد که در تراشه استاندارد 680 مگاهرتز است (افزایش 5/7 درصدی). در نهایت، اعتقاد بر این است که سیلیکون هوش مصنوعی تراشه نیز کمی افزایش سرعت داشته است.

البته تفاوت این پردازنده به اندازه ارتقاء چشمگیر اسنپدراگون 8 پلاس نسل 1 نسبت به اسنپدراگون 8 نسل 1 استاندارد نیست. تراشه پلاس سال گذشته شاهد افزایش 10 درصدی سرعت پردازنده و پردازنده گرافیکی و همچنین بازده انرژی 15 تا 30 درصدی بود. اما این در درجه اول به دلیل تغییر از کارخانه سامسونگ به TSMC بود. اما در نسل ۲، هر دو اسنپدراگون 8 نسل 2 استاندارد و تراشه پیشرفته‌تر توسط TSMC ساخته شده‌اند.

به عبارت دیگر، به نظر نمی‌رسد که با انتظار برای یک گوشی ارتقا یافته اسنپدراگون 8 نسل 2 نسبت به یک گوشی پرچمدار موجود در سال 2023، پیشرفت زیادی در واقعیت به دست آورید. اما کسانی که می‌خواهند سریع‌ترین سرعت ممکن را در اندروید داشته باشند، می‌توانند در اواخر امسال چند گزینه جذاب‌تر برای انتخاب داشته باشند.