Web Analytics Made Easy - Statcounter

سامسونگ اولین نمایشگر شفاف MicroLED در جهان را معرفی کرد

سامسونگ در نمایشگاه CES 2024 اولین مدل‌های نمایشگر شفاف MicroLED را به نمایش گذاشت.
تلویزیون شفاف سامسونگ - میکرو ال ای دی

در نمایشگاه CES همیشه شگفتی‌های زیادی وجود دارد و امسال هم در جریان رویداد First Look، سامسونگ اولین نمایشگر MicroLED شفاف جهان را به نمایش گذاشت و با این فناوری پیشرفته، شرکت‌کنندگان نمایشگاه را بهت‌زده زد.

البته هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد قیمت آن یا زمانی که این فناوری به بازار راه پیدا می‌کند، وجود ندارد، با این حال سامسونگ سه نمایشگر شفاف میکرو LED با طراحی‌های کمی متفاوت را به نمایش گذاشت که نشان می‌دهد این یک طرح مفهومی نیست و وارد بازار خواهد شد.

دو تا از این نمایشگرها دارای شیشه‌های رنگی بودند که نادیده گرفتن اشیاء بالقوه در پشت پانل‌ها را آسان‌تر می‌کرد؛ در حالی که یکی دیگر به‌اندازه شیشه‌های معمولی شفاف بود و در عین حال طراحی بدون قاب و فریم‌لس را نیز داشت.

transparent microled - میکرو ال ای دی شفاف

نمایشگرهای شفاف MicroLED تصاویر فوق‌العاده‌ای دارند

توصیف اثری که نمایشگرهای میکرو OLED شفاف سامسونگ دارند، به سختی قابل توصیف است، زیرا تصاویر در آن تقریباً شبیه یک هولوگرام است که در هوا شناور است! تمام واحدهای نمایشی مستقل بودند و فقط یک سانتی متر ضخامت داشتند، که حتی بیشتر به توهم یک تصویر شناور در محیط می‌افزاید. علاوه بر این، به دلیل تراکم پیکسلی بالای LED های میکرو، تصاویر نیز فوق‌العاده واضح به نظر می‌رسند.

به گفته یکی از نمایندگان سامسونگ، از آنجایی که نمایشگرهای شفاف MicroLED در مقایسه با پنل‌های OLED شفاف روشنایی بیشتری دارند و از نور محیط نیز کمتر تحت تأثیر قرار می‌گیرند.

قیمت تقریبی MicroLED چقدر است؟

خبر بد این است که تلویزیون‌های MicroLED فعلی سامسونگ که شفاف هم نیستند، در حال حاضر قیمتی حدود 150 هزار دلار (بیش از 7/5 میلیارد تومان) برای مدل 110 اینچی دارند! بنابراین تا زمانی که این نمایشگرهای جدید به محصولی در دسترس تبدیل شوند، زمان خیلی زیادی فاصله داریم.

نمایشگاه فناوری CES 2024 از روز شنبه 16 دی‌ماه آغاز شده و تا روز جمعه 22 دی‌ماه ادامه خواهد یافت.