Web Analytics Made Easy - Statcounter

بهبود امنیت مرورگر سافاری در iOS 17

با ویژگی نسخه جدید iOS کاربران می‌توانند از امکانات جدید سافاری در بخش Private Browsing بهره‌مند شوند
مرور خصوصی در سافاری آی او اس ۱۷ - iOS 17 Safari Private Browsing

چند روزی است که iOS 17 منتشر شده و کاربران در حال کشف ویژگی‌های جدیدی هستند که اپل در مورد آن‌ها توضیح نداده است. به عنوان مثال اکنون می‌توانید موتورهای جستجوی پیش فرض جداگانه را برای حالت مرور استاندارد و حالت خصوصی انتخاب کنید.

امکان انتخاب موتور جستجوی جداگانه برای حالت خصوصی

در حالی که مدت‌هاست می‌توانید موتور جستجوی پیش‌فرض را برای آیفون تغییر دهید، یک قابلیت جدید در تنظیمات سافاری برای «موتور جستجوی خصوصی» وجود دارد. مانند موتور جستجوی استاندارد، می‌توانید بین گوگل، یاهو، بینگ، داک‌داک‌گو و اکوزیا یکی را انتخاب کنید یا آن را مانند قبل با موتور جستجوی پیش‌فرض اصلی تنظیم کنید. این ویژگی زمانی مورد توجه قرار گرفت که یکی از مدیران اپل در جریان محاکمه آنتی‌تراست گوگل شهادت داد و آن را به عنوان سندی برای حفظ حقوق کاربران مطرح کرد.

افزایش امکانات حالت خصوصی مرورگر سافاری

اپل همچنین مرور خصوصی را در سافاری بازطراحی کرده و دسترسی به آن را آسان‌تر و ایمن‌تر کرده است. اکنون مرورگر سافاری با یک کشیدن ساده روی نوار زبانه در پایین پنجره بین حالت استاندارد و خصوصی جابه‌جا می‌شود و همچنین می‌توانید پنجره‌های خصوصی را زمانی که از آن‌ها استفاده نمی‌کنید، قفل کنید. با رفتن به بخش Privacy & Security در تنظیمات سافاری و روشن کردن Require Face ID (یا Touch ID) امکان قفل مرور خصوصی فراهم می‌شود؛ پنجره‌های حالت خصوصی قفل شده تا زمانی که احراز هویت با Touch ID ،Face ID یا رمز عبور آیفون انجام شود، ظاهر نخواهند شد.

نحوه تنظیم موتور جستجو در مرورگر سافاری

اپل می‌خواهد موتور جستجوی خود را داشته باشد

تغییرات در جستجو می تواند نشان‌دهنده تغییرات مهم‌تری در نسخه آینده iOS باشد. سال‌ها شایعه شده بود که اپل در حال ساخت موتور جستجوی خود است و گزارش‌های اخیر حاکی از آن است که این پروژه از اولویت بالایی برخوردار است. طبق گزارش‌ها، اپل در حال حاضر سالانه بیش از 15 میلیارد دلار از گوگل دریافت می‌کند تا به عنوان موتور جستجوی پیش‌فرض در تمام دستگاه‌های اپل تنظیم شود؛ اما یک موتور جستجوی بومی مطمئناً برای اپل، شرکتی که محصولات خود را که را با شعار حفظ حریم خصوصی می‌فروشد، ارزشمندتر خواهد بود.