Web Analytics Made Easy - Statcounter

سایت‌های دولتی رومانی مورد حمله هکرهای روسی قرار گرفتند

حملات منع سرویس (DDoS) از سوی گروه هکری Killnet روسیه، خدمات دولتی رومانی را از کار انداخت.
حملات منع سرویس (DDoS) از سوی گروه هکری Killnet روسیه، خدمات دولتی رومانی را از کار انداخت.

دولت رومانی اعلام کرد که جمعه 29 آوریل حملات سایبری را از یک منبع روسی تجربه کرده است.

وب‌سایت‌های متعلق به مؤسسات عمومی، از جمله دولت و وزارت دفاع، از ساعت 4 صبح به وقت محلی تحت حملات انکار سرویس قرار گرفتند و گمان می‌رود که منشا آن روسیه باشد. به گفته منابع دولتی رومانی، گروه هک روسی Killnet مسئولیت آن را بر عهده گرفت.

دولت در بیانیه مطبوعاتی در روز وقوع حملات اعلام کرد: «امروز صبح، دسترسی به سایت‌های gov.ro، mapn.ro و politiadefrontiera.ro (پلیس مرزی)، cfrcalatori.ro (راه‌آهن ملی) و وب‌سایت‌های مؤسسات مالی تحت تأثیر حملات سایبری سری DDoS قرار گرفتند.»

در این بیانیه آمده است که کارشناسان در تلاش هستند تا سایت ها را زنده نگه دارند و شناسایی کنند که حملات از کجا انجام شده است.

کاخ ریاست جمهوری رومانی
ساختمان ریاست جمهوری رومانی

وزارت دفاع این کشور به مردم اطمینان داد که این سایت حاوی اطلاعات حساس یا طبقه بندی شده نیست، بنابراین هیچ اطلاعاتی استخراج نشده است.

این حمله توسط وزیر دفاع رومانی «حملات نمادین» خوانده شد:«اینگونه حملات به سایت های دولتی حتی زمانی که جنگی در کار نبود، وجود داشت. بخش‌های امنیت سایبری ما آماده هستند. برخی از آن‌ها مانند این نیز از طرف آماتورها هستند. برخی دیگر به صورت سازمانی سازماندهی شده‌اند.»

هکرهای روسی روز شلوغی داشتند؛ آن‌ها علاوه بر این به رسانه‌های جمهوری چک نیز حمله کردند، از جمله تلویزیون چک و رادیو چک. Killnet در اوایل این هفته رسانه‌های چک را تهدید کرد و در گذشته نیز حملات مشابهی را انجام داده است.