Web Analytics Made Easy - Statcounter

راک استار به استفاده از حرف R در لوگوی جدید رمدی معترض است

راک استار گیمز، ناشر و سازنده بازی‌های کامپیوتری به خاطر علامت تجاری جدید رمدی وارد مناقشه با آن شده است ...
راک استار - رمدی

رمدی (Remedy) استودیوی بازی‌سازی فنلاندی چند ماه قبل برای اولین بار در بیست سال گذشته لوگوی تجاری خود را تغییر داد. این استودیو در آن زمان توضیح داد:

«ایجاد یک لوگوی جدید و هویت بصری تازه شده برای رمدی یک موضوع احساسی بود. مطمئناً می دانید که هنر چقدر برای ما حیاتی است. نه فقط در بازی‌های ما، بلکه از این نظر که هویت استودیو ما چگونه به نظر می‌رسد. ما به عنوان یک استودیوی بازی سازی، از سال 1995 که شروع به کار کردیم، راه زیادی را پیموده‌ایم.
گلوله در در لوگوی قدیمی نشان‌دهنده دوران مکس پین است، اما رمدی اکنون بسیار بزرگتر از یک بازی است. ما یک مجموعه کامل از بازی‌های جدید و قدیمی داریم.
زمان آن فرا رسیده است که هویت بصری خود را به‌روزرسانی و بازتعریف کنیم تا ثبات بیشتری به ارمغان بیاوریم، تکامل خود در طول این سال‌ها را به نمایش بگذاریم و دیدگاه خود را از رمدی امروز بهتر بیان کنیم.»

چند ماه بعد، استودیو راک استار شروع به مخالفت با این اقدام احتمالاً به دلیل شباهت با لوگوی تاریخی خود کرد. در هر صورت، این احتمال وجود دارد که این دو شرکت بتوانند به زودی این مشکل را به صورت دوستانه حل کنند.

از این گذشته، راک استار در گذشته ناشر بازی مکس پین 2 بود و پس از آن که Take-Two شرکت مالک راک استار، حقوق مالکیت معنوی این اثر را به قیمت 10 میلیون دلار را از رمدی خریداری کرد، قسمت سوم آن را توسعه داد.

در آوریل 2022، این شرکت‌ها یک بار دیگر برای بازسازی دو فرنچایز اول شریک شدند و راک استار دوباره به عنوان ناشر و رمدی به عنوان توسعه‌دهنده بازی همکاری کردند.

چند ماه پیش، این استودیوی فنلاندی که اخیراً برای Alan Wake II مورد استقبال قرار گرفته بود، تایید کرد که بازسازی‌های مکس پین وارد مرحله تولید شده‌اند.

در عین حال، راک استار هم در حال توسعه جی تی ای ۶ است. اولین تریلر این بازی در ماه گذشته منتشر شد و قرار است در سال آینده میلادی برای پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری اس | ایکس منتشر شود.