Web Analytics Made Easy - Statcounter

افزایش احتمالی قیمت پردازنده‌های اینتل

آینده‌نگر باشید!

اگر قصد خرید یک CPU اینتل را دارید، توصیه می‌شود که زودتر اقدام به خرید کنید. طبق ادعای یک گزارش جدید اینتل احتمالاً در نتیجه افزایش هزینه‌ها، قیمت اکثر پردازنده‌ها و محصولات تراشه‌های جانبی خود را در اواخر امسال افزایش خواهد داد.

اینتل قصد دارد در پاییز امسال قیمت محصولات پرچمدار مانند CPUهای مصرف‌کننده و سرور، تراشه‌های Wi-Fi و کنترلرها را افزایش دهد. انتظار می‌رود که افزایش‌ها بر اساس آیتم متفاوت باشد و از افزایش تک رقمی تا 20 درصد متغیر باشد.

طبق گزارش‌ها، این اقدام اینتل به دلیل افزایش هزینه کالاها، متریال، حمل و نقل و نیروی کار است. همچنین موضوع افزایش تورم باعث می‌شود مصرف‌کنندگان قبل از خریدهای گران قیمت و غیرضروری بسیار بیشتر از قبل احتیاط کنند. پیش از این شاهد کاهش شدید محموله‌های رایانه‌های شخصی، تلویزیون و گوشی‌های هوشمند در سال جاری با کاهش تقاضا بوده‌ایم، اگرچه TSMC پیش‌بینی درآمد خود را با بهبود سایر بخش‌ها افزایش داده است.

در آخرین کنفرانس درآمد اینتل در فروردین ماه، زمانی که مدیرعامل شرکت پت گلسینگر گفت که این شرکت «محصولات را با قیمت‌های بالاتر عرضه خواهد کرد» نسبت به افزایش قیمت‌ها هشدار داده بود. اشاره دیگری از مدیر مالی دیو زیمر ارائه شد که گفت اینتل «به دنبال افزایش قیمت هدفمند در بخش‌های خاص است.»

انتظار می‌رود نسل بعدی پردازنده‌های اینتل، Raptor Lake، در سه ماهه چهارم عرضه شود و افزایش قیمت پردازنده‌های آینده آن را پوشش خواهد داد. اینتل مدت‌هاست که گزینه گران‌تری نسبت به محصولات شرکت AMD بوده است، بنابراین جالب است که ببینیم تراشه‌های نسل 13 در برابر Zen 4 از نظر قیمت در مقابل عملکرد چگونه خواهند بود.

نسل دوازدهم پردازنده اینتل - CPU Alder Lake

علیرغم فشارهای رقبا، اینتل همچنان در زمینه پردازنده‌ها پیشتاز است. با معماری ترکیبی پرفورمنس، نسل دوازدهم اینتل Alder Lake در بین گیمرها و علاقه‌مندان بسیار محبوب شده است، واقعیتی که در آخرین نظرسنجی Steam منعکس شده است، جایی که اینتل 1.28٪ سهم کاربر را از AMD به دست آورد که آن را نزدیک به 70٪ قرار می‌دهد. حال باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا قرمزها می‌توانند از افزایش قیمت رقیب خود در آینده استفاده کنند یا خیر؟