Web Analytics Made Easy - Statcounter

نکاتی که برای خرید پهباد باید در نظر داشته باشید

پهباد ها یا هلی شات ها در واقع دوربین هایی می باشند که بر روی بازوهای رباتیک نصب شده اند و امکان تصویربرداری یا عکاسی از بالا را فراهم می آورند. پهبادها از فاصله دور کنترل می شوند. لذا در مکان هایی که عکاسان امکان حضور ندارند، می توانند پرواز نموده و اقدام به عکاسی کنند. با توجه به اینکه امروزه اکثر عکاسان حرفه ای از این وسیله کاربردی استفاده می نمایند لذا در این مقاله قصد داریم تا نکات مهمی که حین تهیه پهبادها باید مدنظر قرار داد را ذکر کنیم.

قبل از اینکه در خصوص ویژگی هلی شات ها صحبت شود، باید این مورد را در نظر داشته باشید که در این مقاله تنها هلی شات های مخصوص عکاسی مورد بحث است. زیرا امروزه انواع متفاوتی از آنها در بازار وجود دارند.

یک پهباد خوب چه ویژگی دارد؟

پهباد ها در واقع هواپیماهای بدون سرنشینی هستند که برای مقاصد متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از موقعیت هایی که این موارد می توانند بسیار کاربردی باشند، حین تصویربرداری از بالای سطح زمین است. با ارائه محدوده دید زیاد، پهباد ها می توانند تصاویر بی نظیری را ثبت نمایند. اما باید در نظر داشته باشید که حین خرید گزینه خوب، فاکتورهای متفاوتی را در نظر بگیرید که برخی از مهمترین نکات در زیر لیست شده اند:

ویژگی های بهترین پهباد های جهان

به وزن دوربین هایی که پهباد ها می توانند تحمل نمایند، دقت کنید:

امروزه انواع مختلف دوربین عکاسی در بازار وجود دارد که دارای مشخصات متفاوتی می باشند. تمام دوربین ها دارای یک وزن معینی هستند. اگر قرار است تا از پهباد برای عکاسی استفاده نمایید لازم است تا حتما بررسی کنید که تا چه وزنی را می تواند تحمل نماید. به طور قطع هر اندازه وزن کمتر و توانایی پهباد بیشتر باشد، قادر خواهد بود که در ارتفاع بیشتری پرواز نماید. در این صورت تصاویر زیباتر خواهند بود.

به زمان پرواز توجه داشته باشید:

از فاکتورهای مهم دیگری که باید حتما به آن توجه داشته باشید، پیشرانه قدرت است. این مورد در پهباد های صنعتی بسیار مهم می باشد. زیرا قادر است تا مدت زمان پرواز را بسنجد. یک گزینه خوب باید موتور قدرتمندی داشته باشد. امروزه نمونه هایی در بازار وجود دارند که از باتری های لیتیومی بهره می برند. این باتری ها برای مدت زمان طولانی تری انرژی مورد نیاز برای پرواز را فراهم می آورند. از سوی دیگر می توانند تا 6 کیلوگرم وزن را تحمل نموده و به مدت 35 دقیقه به صورت مداوم پرواز نمایند. از همین رو به کمک آنها تعداد دفعات کات فیلم به شدت کاهش می یابد.

خرید پهباد مناسب عکاسی

به قابلیت لرزش گیری پهباد ها توجه ویژه ای داشته باشید:

برای اینکه در زمان پرواز لرزش کمتری ایجاد شود، برخی از برند ها برای پهباد های خود قابلیت لرزش گیری را در نظر گرفتند. عموما این ویژگی قیمت هلی شات ها را بسیار بالا می برد اما موجب می گردد تا تصاویر و فیلم ها وضوح بالایی داشته باشند. امروزه نمونه های معمولی نیز دارای این ویژگی هستند.

محدوده کنترل هلی شات چقدر است:

طبیعتا وقتی شما به صورت فیزیکی امکان حضور در محلی را نداشته باشید از پهباد استفاده می نمایید. یکی از ویژگی های مهم هلی شات، محدوده کنترل است. محدوده کنترل فاصله ای را مشخص می نماید که هلی شات را می توان کنترل نمود بدون اینکه مشکلی در تصویربرداری به وجود آید. هر اندازه برد پرواز بیشتر باشد، به همان اندازه قیمت هلی شات نیز بالاتر خواهد بود. این مورد در پهباد های صنعتی به مراتب بیشتر از موارد معمولی است.

قابلیت فلایت کنترل پهباد:

این مورد نیز در هلی شات ها بسیار مهم است. برخی از پهباد ها را می توان به صورت چندگانه کنترل نمود. از همین رو اگر یکی از روتر های مخصوص به پرواز آسیب ببیند، توسط سایر روترها می توان کنترل هلی شات را در دست گرفت. گاها برخی از هلی شات ها را می توان به کمک چند اپراتور کنترل نمود لذا ایمنی آنها بیشتر خواهد بود.

ماژول های مکان یاب:

برخی از پهبادها دارای ماژول های مکان یاب هستند. به این معنا که هلی شات شما از هر مکانی که باشد، به صورت اتوماتیک می تواند به سمت کنترل کننده باز گردد. سیستم مکان یابی امنیت هلی شات ها را چند برابر می نماید. برای اینکه ماژول های مذکور فعالیت نمایند، نیاز دارند تا اطلاعات را از ماهواره های متفاوتی دریافت کنند. لذا آنها به سیستم Gps متصل می باشند. این ماژول ها دارای قیمت بالایی می باشند و اغلب روی هلی شات های معمولی از آنان استفاده نمی شود.

سنسور های دیده بانی در پهبادها:

امروزه اغلب هلی شات های پیشرفته از سنسورهای مختلف استفاده می نمایند تا تمرکز خوبی روی سوژه داشته باشند. این مورد به کنترل پرواز آنها نیز کمک شایانی می نماید. برای هلی شات هایی که کار تعقیب انجام می دهند، ویژگی مذکور بسیار با اهمیت است. در نظر داشته باشید که سنسور دیده بانی دارای قابلیت تنظیم نور نیز است. در هلی شات های صنعتی نیز از این ویژگی استفاده می شود.

آشنایی با انواع پهباد موجود

خرید پهباد خوب از فروشگاه معتبر:

با توجه به توضیحاتی که در بالا بیان شد، می توان دریافت که تهیه یک هلی شات خوب برای عکس برداری یا تصویربرداری کار آسانی نمی باشد. لذا نیاز است تا حتما با افراد حرفه ای مشورت نمایید. فروشگاه های معتبری چون دیدنگار با ارائه پشتیبانی 24 ساعته و حرفه ای شرایطی را فراهم می آورند تا خریداران بتوانند مشخصات کامل محصولات را مشاهده نموده و در صورت داشتن سوال با پشتیبانی در میان بگذارند.

این فروشگاه بیش از 10 سال است که به صورت اینترنتی در حوزه ارائه تجهیزات عکاسی فعالیت می نماید. از همین رو می توان انتظار داشت که تجهیزات ارائه شده آنها دارای کیفیت لازم هستند و می توانند نیاز مشتریان را برطرف نمایند. در دیدنگار یک بخش وبلاگ نیز در نظر گرفته شده است که به صورت پیوسته مقالات تخصصی و خوبی ارائه می کند. این مقالات برای افرادی که در ابتدای فعالیت می باشند یا به صورت تخصصی در حوزه عکاسی فعالیت می نمایند، بسیار کارآمد می باشد.

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.