Web Analytics Made Easy - Statcounter
دفتر مرکزی اوراکل
دفتر مرکزی اوراکل

افتتاح منطقه ابری اوراکل، سال آینده در مکزیک

مکزیک منطقه ابر بعدی اوراکل در آمریکای لاتین خواهد بود. BNAmericas گزارش می‌دهد که شرکت اوراکل سال آینده یک مرکز داده در کوئرتارو افتتاح می‌کند.

مارکوس پوپو، معاون ابر شرکت اوراکل برای آمریکای لاتین، در پاسخ به سوال BNAmericas گفت:«هنوز نمی‌توانم تاریخ را مشخص کنم، اما بله، در سال 2022 ما با مرکز داده در مکزیک شروع به کار می‌کنیم.»

اوراکل در حال حاضر دارای سه منطقه ابر در آمریکای لاتین است: دو منطقه در برزیل و یکی در شیلی.

این شرکت پس از افتتاح منطقه جداگانه سائوپائولو در سال گذشته، دومین منطقه برزیلی را در منطقه وینهدو در سائوپائولو افتتاح کرد. تاسیسات شیلی نیز اواخر سال گذشته افتتاح شد.

مرکز وینهدو سی امین منطقه ابر اوراکل در سطح جهان بود و این شرکت قصد داشت تا پایان سال 38 واحد داشته باشد.

به گفته رودریگو گالوانو، رئیس اوراکل برای آمریکای لاتین، اوراکل برنامه‌های بیشتری برای مراکز داده در سایر کشورهای آمریکای لاتین دارد، اما جزئیات را به اشتراک نگذاشته است.

این شرکت همچنین در حال مذاکره با شرکت‌های مخابراتی برای پروژه‌های شبکه خصوصی 5G با رایانش Edge در منطقه است.

Rodrigo Galvão رودریگو گالوائو اوراکل
رودریگو گالوائو رئیس بخش آمریکای لاتین شرکت Oracle

«مواردی وجود دارد که من هنوز نمی‌توانم آنها را اعلام کنم زیرا عمومی نیستند. اما ما در حال بررسی مسئله شبکه‌های خصوصی و همکاری نزدیک با همه شرکت‌های مخابراتی هستیم.»

به غیر از اوراکل شرکت‌های دیگری در این منطقه فعال هستند، مایکروسافت نیز به دنبال افتتاح یک منطقه ابر در کوئرتارو بوده و AWS دارای دو مکان Edge در کوئرتارو است. همچنین گروه مراکز داده برزیلی Odata در حال ساخت تاسیسات 30.400 متر مربع QR01 در این منطقه است، در حالی که Digital Realty دارای دو مرکز داده در منطقه است. Equinix هم در سال 2019 دو تاسیسات Axtel را در کوئرتارو خرید.

رامتین نورمحمد