Web Analytics Made Easy - Statcounter

Notepad نیز به ویژگی تب‌ها (Tabs) مجهز می‌شود

مایکروسافت از چندی قبل ویژگی Tabs را به فایل اکسپلورر اضافه کرده بود، حالا یکی از کارمندان فاش کرده که Notepad نیز از این ویژگی برخوردار می‌شود.
notepad - نوت پد

یکی از کارمندان مایکروسافت اعلام کرده است که برنامه Notepad ویندوز 11 در حال دریافت ویژگی تب‌ها (Tabs) است. این کارمند، یکی از مدیران ارشد محصول مایکروسافت  است که عکسی از یک نسخه از Notepad منتشر کرد و با شور و شوق اعلام کرد: «Notepad در ویندوز 11 اکنون دارای Tabs است!»

این توییت دقایقی بعد حذف شد، اما قبل از آن Windows Central و چندین اکانت توییتر علاقه‌مند به ویندوز متوجه شده بودند! اسکرین‌شاتی که او از Notepad منتشر کرده بود، حاوری یک هشدار داخلی مایکروسافت است: «محرمانه! درباره ویژگی‌ها صحبت نکنید یا اسکرین شات نگیرید!» این هشدار نشان می‌دهد که ویژگی تب‌ها هنوز در مرحله آزمایش داخلی اولیه در مایکروسافت است، اما ویژگی تب‌های Notepad ممکن است در اوایل سال 2023 به Windows Insiders برسد.

اگر مایکروسافت برگه‌ها را برای Notepad ادامه دهد، اولین برنامه داخلی خواهد بود که پس از فایل File Explorerاضافه کردن تب‌ها به File Explorer در اوایل سال جاری، یک رابط کاربری با قابلیت تب دریافت می‌کند. مایکروسافت در ابتدا چهار سال پیش این ویژگی را در همه برنامه‌های ویندوز 10 در قابلیتی به نام Sets آزمایش کرد. این ویژگی شامل پشتیبانی از برگه‌های داخل Notepad و File Explorer بود، اما مایکروسافت در نهایت پروژه را لغو کرد و هرگز آن را برای کاربران ویندوز 10 نهایی نکرد!

افزودن تب‌ها در Notepad می‌تواند نشانگر تغییر به سمت Tabs باشد که در بیشتر برنامه‌های داخلی ویندوز ظاهر می‌شوند. ممکن است مایکروسافت ویژگی Sets خود را برای ویندوز 10 لغو کرده باشد، اما این باعث نشده است که کاربران قدرتمند ویندوز از ابزارها و برنامه‌های شخص ثالث برای زنده کردن قابلیت در بخش‌های مختلف این سیستم عامل استفاده نکنند. شاید به همین دلیل مایکروسافت حالا خودش به تکاپوی اضافه کردن این ویژگی افتاده است.