Web Analytics Made Easy - Statcounter

آیفون‌های جدید دارای مودم ماهواره‌ای کوالکام هستند

مودم‌های کوالکام امکان تماس اضطراری از طریق ماهواره‌های گلوبال استار را برای گوشی‌های آیفون فراهم می‌کنند
مودم‌های کوالکام امکان تماس اضطراری از طریق ماهواره‌های گلوبال استار را برای گوشی‌های آیفون فراهم می‌کنند

مدل‌های آیفون 14 اپل دارای تراشه‌ی کوالکام هستند که می‌تواند با ماهواره‌ها ارتباط برقرار کند. طبق اعلام شرکت iFixit و بیانیه اپل، مودم‌های سفارشی در بزرگترین ویژگی جدید این گوشی استفاده می‌شوند.

اپل خط تولید آیفون 14 خود را روز جمعه معرفی کرد. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های جدید، امکان اتصال به ماهواره‌ها برای ارسال پیام‌های اضطراری در صورت عدم اتصال WiFi یا اینترنت دیتاست.

اپل در اوایل این ماه گفت که مدل‌های آیفون 14 حاوی سخت‌افزار جدیدی هستند که سرویس پیام اضطراری را حتی بدون دسترسی به اینترنت ممکن می‌سازد؛ اپل قصد دارد با به‌روزرسانی نرم‌افزاری که در ماه نوامبر ارائه خواهد شد، این ویژگی را فعال کند. با این حال جزئیاتی در مورد سخت افزار ماهواره ارائه نکرده است.

تماس اضطراری اس او اس از طریق آیفون 14 با اتصال به ماهواره

شرکت iFixit، که آیفون‌ها و سایر لوازم الکترونیکی را باز می‌کند تا ارزیابی کند که چقدر راحت می‌توان آن‌ها را تعمیر کرد؛ روز جمعه یک مدل آیفون 14 پرو مکس را جدا کرد و تراشه مودم کوالکام X65 را در آن یافت.

این تراشه کوالکام اتصال 5G را برای شبکه‌های تلفن همراه فراهم می‌کند، اما همچنین می‌تواند از آنچه باند n53 نامیده می‌شود، باند فرکانسی مورد استفاده توسط ماهواره‌های گلوبال استار استفاده کند.

گلوبال استار در اوایل این ماه قراردادی را اعلام کرد که در آن اپل تا 85 درصد از ظرفیت شبکه ماهواره‌ای گلوبال استار را برای فعال کردن ویژگی جدید پیام رسانی اضطراری اپل در اختیار خواهد گرفت.

اپل روز شنبه در بیانیه‌ای به رویترز گفت که سخت‌افزار و نرم‌افزار اختصاصی اضافی در آیفون ۱۴ برای ویژگی پیام‌رسانی جدید وجود دارد. اپل در بیانیه‌ای اعلام کرد: «آیفون 14 شامل اجزای فرکانس رادیویی سفارشی و نرم‌افزار جدیدی است که کاملاً توسط اپل طراحی شده است، که در کنار هم، SOS اضطراری را از طریق ماهواره در مدل‌های جدید آیفون 14 امکانپذیر می‌کند.»