Web Analytics Made Easy - Statcounter

گروه MTN می‌خواهد تا زمستان از افغانستان خارج شود

خروج MTN از کشورهای گینه بیسائو، گینه کوناکری و لیبریا نیز محتمل است
ام تی ان افغانستان (کابل)

گروه MTN اپراتور موبایل آفریقای جنوبی تایید کرده است که انتظار دارد تا پایان ماه دسامبر خروج خود از افغانستان را تکمیل کند.

سال گذشته، این شرکت موافقت کرد که واحد افغانستان خود را به شرکت سرمایه گذاری لبنانی M1 Group به مبلغ 35 میلیون دلار بفروشد.

این اپراتور مخابراتی مدت‌هاست که برای خروج از افغانستان تلاش می‌کند؛ زیرا این شرکت در عوض بر بازارهای اصلی آفریقا تمرکز می‌کند و اخیراً از بازارهای یمن و سوریه نیز خارج شده است.

این شرکت مخابراتی در اوایل این هفته گفت:«فرایند خروج از افغانستان در مراحل تایید مقررات است و در مسیر نهایی شدن تا پایان سال میلادی قرار دارد.»

MTN - ام تی ان

در حالی که این اقدام خروج MTN از یکی دیگر از بازارهای خاورمیانه را نهایی می‌کند، بزرگترین اپراتور آفریقا، همچنان خروج از سه بازار آفریقایی گینه بیسائو، گینه کوناکری و لیبریا را نیز بررسی می‌کند.

این شرکت اعلام کرده که در حال بررسی خروج از این بازارها است، چرا که این سه کشور در مجموع تنها 1/6 درصد از درآمد سالانه گروه در سال گذشته را تشکیل می‌دهند.

در اوایل سال جاری، گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه MTN در حال مذاکرات با Axian بر سر فروش واحدهای مخابراتی در این سه کشور است. گروه MTN در حال حاضر به 292 میلیون مشتری در 19 کشور خدمات ارائه می‌دهد.