Web Analytics Made Easy - Statcounter

تفاهم‌نامه امارات و آذربایجان در زمینه توسعه مراکز داده

امارات و آذربایجان تفاهم‌نامه‌ای برای تسهیل سرمایه‌گذاری زیرساخت‌های دیجیتال با تمرکز بر توسعه مراکز داده امضا کردند
امارات - آذربایجان - دیتاسنتر

وزارت سرمایه‌گذاری امارات متحده عربی و وزارت توسعه دیجیتال و حمل‌ونقل جمهوری آذربایجان تفاهم‌نامه‌ای را با هدف تقویت زیرساخت دیجیتال در آذربایجان با تمرکز بر توسعه مراکز داده امضا کردند.

این تفاهم‌نامه توسط محمد حسن السویدی وزیر سرمایه‌گذاری امارات و رشاد نبی‌اف وزیر توسعه دیجیتال و حمل‌ونقل جمهوری آذربایجان امضا شد.

آذربایجان در سال‌های اخیر، از طریق متمرکز کردن خدمات الکترونیکی و دیجیتالی کردن خدمات عمومی، گام‌هایی در جهت پیشرفت اقتصاد دیجیتال برداشته است. استراتژی اجتماعی و اقتصادی دولت نیز تحول دیجیتال را به عنوان یکی از حوزه‌های اولویت‌دار خود معرفی می‌کند.

انتظار می‌رود از طریق تفاهم نامه با امارات، تعداد مراکز داده در آذربایجان به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

برای اطمینان از همکاری نزدیک و تاثیرگذار، یکی از جنبه‌های کلیدی این توافق ایجاد روابط بین سازمان‌های بخش دولتی و خصوصی در امارات و آذربایجان است. این تفاهم‌نامه همچنین ارائه مشوق‌هایی را برای ابتکارات مربوطه پیشنهاد می‌کند و به اشتراک‌گذاری دانش را تسهیل می‌کند.

السویدی در این باره می‌گوید:«این توافق بر تعهد مشترک دو کشور برای تقویت همکاری‌های دوجانبه با تمرکز بر ابتکارات متقابل سودمند تاکید می‌کند. امارات متحده عربی به عنوان کشوری که وقف خلق ارزش برای شرکای خود شده است، به کشف و استفاده از فرصت‌ها برای ارتقای پیشرفت بخش‌هایی که آینده‌ای مرفه را برای نسل‌های آینده شکل می‌دهند، ادامه می‌دهد.»

نبی اف در مورد این تفاهم‌نامه گفت:«امروز، وزارت توسعه دیجیتال و حمل و نقل آذربایجان و وزارت سرمایه‌گذاری امارات متحده عربی یادداشت تفاهمی در مورد همکاری سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مرکز داده امضا کردند. من مشتاقانه منتظر این تفاهم نامه هستم که به تقویت دیجیتال آذربایجان کمک کند. زیرساخت ها و گسترش همکاری ها بین کشورهایمان در این زمینه»

گفتنی است امارات متحده عربی و جمهوری آذربایجان از سال 1992 روابط دیپلماتیک خود را حفظ کرده‌اند. تجارت بین دو کشور در پنج سال گذشته به طور پیوسته افزایش یافته است.