Web Analytics Made Easy - Statcounter

متداول‌ترین مشکلات یخچال‌های سایدبای‌ساید

متداول‌ترین مشکلات یخچال‌های سایدبای‌ساید

اگر قرار به نام بردن 3 مورد از مهمترین و صدالبته، گرانترین لوازم خانگی باشد، مسلما یکی از آنها یخچال خواهد بود. یخچال‌های ساید بای ساید یکی از پرفروش‌ترین انواع یخچال فریزر در دنیا هستند که عموما برای کاربری خانوار طراحی می‌شوند. این نوع یخچال شبیه به یخچال‌های دوقلو است؛ با این تفاوت به دو بخش آن به یکدیگر چشبیده که با یک خط عمودی در وسط، از یکدیگر جدا شده‌اند. معمولا هم بخش سمت راست یخچال بوده و بخش سمت چپ نیز به عنوان فریزر کاربرد دارد.

در ادامه برخی از مهمترین مشکلاتی که در بین یخچال‌های ساید بای ساید رایج هستند را آورده‌ایم.

مشکلات رایج یخچال‌های ساید بای ساید

دانستن مشکلات رایج یخچال باعث می‌شود که بتوانید در زمانی که یخچالتان دچار مشکل شده، با بررسی قطعات و عیب یابی ساده آن، به مشکل پیش آمده پی ببرید. این کار باعث کاهش استرس ناشی از خرابی دستگاه شده و همچنین در صورتی که مشکل غیرفنی باشد، می‌توانید خودتان آن را برطرف کنید.

موارد ذکر شده در ادامه، مربوط به برندهای سرشناس و مشهوری مثل سامسونگ، جنرال الکتریک، بوش و اصولا تمام برندهای شناخته شده موجود در بازار است.

برفک زدن یخچال یا فریزر

اگر برفک زدن در یخچال‌های قدیمی و حتی عادی مشاهده شود، اصلا جای تعجب نخواهد داشت! اما اگر این اتفاق در یک یخچال نوفراست یا بدون برفک رخ دهد، نشان دهنده ایراد در عملکرد سیستم دیفراست است. علت‌های این مشکل ممکن است موارد زیر باشد:

 • خرابی المنت هیتر
 • خرابی ترموستات
 • یکسره کار کردن موتور و سرد شدن بیش از حد یخچال
 • و…

سر و صدای غیرعادی یخچال

این مشکل یکی از پرتکرارترین موارد در تعمیر یخچال جنرال الکتریک و دیگر مدل‌ها ست که افراد زیادی برای تعمیر و برطرف ردن آن، با نمایندگی تعمیر یخچال خود تماس می‌گیرند. این مشکل ممکن است علت‌های زیادی داشته باشد که معمولا دلایل فنی هستند. بنابراین پیشنهاد می‌شود برطرف کردن آن را به تعمیر کار لوازم خانگی جنرال الکتریک حاضر در نمایندگی تعمیر بسپارید. اگر خودتان بدون دانش کافی اقدام به تعمیر یخچال خود کنید، ممکن است نه تنها نتوانید مشکل آن را برطرف کنید، بلکه باعث ایجاد خرابی‌های بیشتر و در نتیجه افزایش هزینه تعمیر شوید!

گروه تعمیر لوازم خانگی مدرن تکنیک با ارائه خدمات تعمیر لوازم خانگی در تهران، در خدمت شما عزیزان است. تعمیرکاران مجرب لوازم خانگی در تمام روزهای هفته آماده خدمت رسانی به شما هستند.

در ادامه مهمترین دلایلی ایجاد صدای غیرعادی در یخچال را آورده‌ایم.

 • خرابی یا فرسودگی فن کندانسور یا دیگر فن‌های موجود در دستگاه
 • تراز نبودن یخچال
 • خرابی در سیستم یخساز
 • کثیف بودن موتور اصلی
 • باز بودن یخچال
 • مشکلات مربوط به لولای درب
 • خرابی و فرسودگی لرزشگیرهای موتور
 • و…

جمع شدن آب در یخچال

این مشکل نیز معمولا به دلیل گرفتگی مسیر تخلیه رخ می‌دهد که می‌توانید با تمیز کردن سوراخ تخلیه یخچال، آن را برطرف کنید. همچنین در مواردی نیز ممکن است پیچ خوردگی یا مسدود شدن لوله تخلیه (لوله فاضلاب) نیز باعث این مشکل شده باشد. می‌توانید با بررسی لوله و سوراخ تخلیه یخچال، این مشکل را خودتان برطرف کنید!

آب‌هایی که در کف یخچال جمع می‌شوند، معمولا به دلیل عملکرد سیستم دیفراست یا همان برفک زدایی یخچال به وجود می‌آیند. این آب در صورتی عدم تخلیه می‌توانند باعث ایجاد بوی بد و نامطبوع در یخچال شوند. همچنین در دراز مدت باعث خوردگی کف یخچال و تخریب آن می‌شوند.