Web Analytics Made Easy - Statcounter

بیش از نیم میلیارد دلار ارز دیجیتال از بایننس به سرقت رفت

بزرگترین صرافی جهان پس از حمله هکرها، برای بررسی این باگ، معاملات را به طور موقت متوقف کرد
هک شدن صرافی بایننس، بزرگ ترین صرافی جهان

پس از نفوذ هکرها در زنجیره هوشمند بایننس، بزرگترین صرافی رمزارز جهان، توکن هایی به ارزش 570 میلیون دلار به سرقت رفت. این شرکت در واکنش به این سرقت به طور موقت تمام معاملات در صرافی خود را متوقف کرد، اما اکنون اجرای روند معاملات را از سر گرفته است.

CNBC گزارش می دهد که هکرها 2 میلیون بایننس کوین (BNB)، با ارزش حدود 570 میلیون دلار سرقت کرده‌اند. بایننس در ابتدا گزارش داد که 100 میلیون دلار توکن به سرقت رفته است، اما بعداً پس از بررسی‌های بیش‌تر، مقدار 570 میلیون دلار را در وبلاگ خود تأیید کرد.

چانپنگ ژائو مدیر عامل بایننس در توییتر توضیح داد که «یک اشکال در پل زنجیره‌ای متقاطع، منجر به این سرقت شد.» یک پل به عنوان یک واسطه عمل می کند تا دارایی‌ها را از یک بلاک چین به زنجیره دیگر منتقل شود. هکرها از این سوء استفاده برای جعل تراکنش‌ها استفاده کردند و اساساً پل را فریب دادند تا توکن‌ها را به خارج از شبکه و به کیف پول دیجیتال خود منتقل کنند.

بایننس با چندین اعتبارسنجی شبکه (گروه‌هایی که تراکنش‌های روی بلاک چین را تأیید می‌کنند) کار کرد تا ایجاد بلاک‌های جدید را متوقف کند و تمام تراکنش‌ها را در زمانی که شرکت به دنبال رفع نقض امنیتی بود، متوقف کند.

پاسخ چانپنگ ژائو مدیرعامل بایننس برای هک شدن صرافی

ژائو گفت که این مشکل اکنون برطرف شده است و سایر وجوه کاربران امن است.

بایننس به CNBC گفت که بیشتر توکن‌های دزدیده شده هنوز در کیف پول هکر هستند و 100 میلیون دلار از آن‌ها بازیابی نشده است.

بایننس می‌گوید در چند روز آینده یک رأی‌گیری بین اعتباربخش‌ها برای رسیدگی به مسائل پس از حمله، مانند مسدود کردن وجوه هک‌شده یا شروع یک باگ‌بانتی برای دستگیری باگ‌ها و هکرها برگزار می‌کند. بایننس قصد دارد اطلاعات بیشتری در مورد نحوه برنامه ریزی برای دفاع از بلاک چین خود در برابر حملات پل متقابل زنجیره‌ای آینده به اشتراک بگذارد. سال 2021 آخرین باری بود که شاهد دزدی با این حجم در صنعت کریپتو بودیم، زمانی که شخصی بیش از 600 میلیون دلار ارز دیجیتال را از Poly Network سرقت کرد و به طرز عجیبی نیمی از آن را پس داد.