Web Analytics Made Easy - Statcounter
microsoft russia snaction

مایکروسافت فروش محصولات و خدمات به روسیه را متوقف کرد

غول فناوری به دنبال اقدام مشابه از سوی اوراکل و SAP، فروش محصولات خود در روسیه را به حالت تعلیق درآورد
غول فناوری به دنبال اقدام مشابه از سوی اوراکل و SAP، فروش محصولات خود در روسیه را به حالت تعلیق درآورد

مایکروسافت اعلام کرد که « فروش همه محصولات و خدمات مایکروسافت در روسیه را متوقف خواهد کرد».

اوایل این هفته، اوراکل اعلام کرد که تمام فعالیت‌های خود را در این کشور به حالت تعلیق در می‌آورد، در حالی که شرکت SAP نیز اعلام کرد که پس از تهاجم روسیه به اوکراین، فروش در این کشور را متوقف خواهد کرد.

برد اسمیت ، رئیس شرکت، گفت:« مایکروسافت علاوه بر توقف فروش جدید، در حال هماهنگی نزدیک و همکاری با دولت‌های ایالات متحده، اتحادیه اروپا و بریتانیا است تا بسیاری از جنبه های تجارت خود در روسیه را به دلیل تحریم ها متوقف کند.» این شرکت دقیقاً اعلام نکرد که کدام خدمات متوقف خواهند شد.

مایکروسافت مالک هیچ مرکز داده‌ای در روسیه نیست، اما در سال 2018 با شرکت مخابراتی محلی MTS (که اخیراً از بورس ایالات متحده حذف شده است) برای ارائه خدمات ابری مبتنی بر مایکروسافت آژور استک در روسیه شریک شد.

در همین حال، اوراکل اعلام کرد که “در حال حاضر تمام عملیات خود را در فدراسیون روسیه به حالت تعلیق درآورده است.” این شرکت نیز صاحب هیچ مرکز داده ای در کشور نیست، اما سرویس ابری اوراکل اگزادیتا توسط شرکت‌های بومی روسیه مانند کامپس پلاس استفاده می شود.

کریستین کلاین، مدیر عامل SAP گفت: “ما در حال توقف تجارت در روسیه در راستای تحریم‌ها هستیم و علاوه بر این، تمام فروش خدمات و محصولات SAP در روسیه را متوقف می‌کنیم.”

وی افزود که این شرکت 1 میلیون یورو (1.1 میلیون دلار) به عنوان کمک بشردوستانه به اوکراین خواهد داد و همچنین پیشنهاد داد که فضای اداری این شرکت در نقاط مختلف اروپا را به انبار و اسکان پناهندگان تبدیل کند.