Web Analytics Made Easy - Statcounter
مایکروسافت مرکز داده (دیتاسنتر) جدیدی در هند افتتاح می‌کند

مایکروسافت مرکزداده جدیدی در هند افتتاح می‌کند

مراکز داده برای فعالیتهای تجاری و حکومتی در عصر اطلاعات حیاتی هستند. نقش مراکزداده با رشد دیجیتالی که هند شاهد آن است، به ویژه پس از همه‌گیری در حال گسترش است. بسیاری از مشاغل برنامه‌ها و زیرساخت‌های خود را به اکوسیستم‌های ابری یا مراکز داده شخص ثالث منتقل کردند. با توجه به این موضوع، غول‌های فناوری هزینه قابل توجهی را برای ایجاد مرکز داده در هند اختصاص داده اند.

مایکروسافت از این فرصت استفاده کرده و به عنوان یکی از ارائه دهندگان برجسته زیرساخت‌ها در جهان مطرح شده است. این غول فناوری دارای بیش از 200 مرکز داده ابری از جمله مراکز داده زیر آب در 34 کشور جهان است. مایکروسافت در سال 2015 وارد بازار مرکز داده هند شد و دارای سه منطقه ابری عملیاتی در بمبئی، چنای و پونا است.

دیتاسنتر مایکروسافت
مایکروسافت از بزرگترین ارائه دهندگان مراکز داده در جهان به شمار می رود

گمانه زنی‌ها در مورد اینکه مایکروسافت در حال حاضر در حال ساخت یک مرکز داده جدید در هند است، رایج است.

طبق گزارش فوربس، شهرهای بزرگ هند در پنج سال آینده تقاضا برای فضای مرکز داده را بین 15 تا 18 میلیون فوت مربع افزایش خواهند داد.

لایحه حفاظت از اطلاعات شخصی هند دارای چهار هدف اعلام شده در ارتباط با محلی سازی داده‌ها است:

  • اطمینان از دسترسی سریعتر و بهتر به داده‌های شخصی برای اجرای قانون
  • افزایش رشد اقتصادی و افزایش اشتغال
  • جلوگیری از نظارت خارجی
  • اجرای بهتر قوانین حفاظت از داده‌ها

با نزدیک به 700 میلیون کاربر وب، هند در آینده نزدیک به مراکز داده بیشتری نیاز خواهد داشت. بر اساس گزارش Crisil، بازار مرکز داده هند احتمالاً نرخ رشد سالانه 25-30٪ را ثبت می‌کند و تا سال 2025 به 5 میلیارد دلار می‌رسد.

مرکزداده بمبئی
مرکز داده ای در شهر بمبئی

رقبای مایکروسافت در بازار مرکز داده هند

گوگل امسال دومین منطقه ابری خود را در دهلی نو راه اندازی کرد. گوگل در حال حاضر دارای 26 منطقه ابری، 79 منطقه و 146 نقطه حضور در سراسر جهان است. مناطق ابری Google به عنوان منطقه استقرار منابع Google Cloud Platform عمل می‌کنند. داشتن یک منطقه ابری دوم باعث می‌شود تا استارتاپ‌های هندی، بومیان دیجیتال و شرکت‌های سنتی بتوانند از شبکه درخواستی Google Cloud که سریعتر، قابل اعتمادتر و ارزان‌تر است استفاده کنند.این برنامه گزینه‌های اضافی بازیابی بلایا را برای مشتریان خود در داخل کشور فراهم می‌کند، و مشتریان را قادر می‌سازد تا داده‌های خود را به صورت محلی ذخیره کنند، و آنها را قادر می‌سازد تا الزامات حاکمیت دیجیتال را برآورده کنند.

آمازون اولین مرکز داده خود را در منطقه آسیا و اقیانوسیه هند در بمبئی در سال 2016 اعلام کرد. چهار سال بعد، آمازون در سال 2020، دومین منطقه ابری AWS را با سرمایه گذاری 2.8 میلیارد دلار در حیدرآباد اعلام کرد. این پروژه قرار است در سال 2022 راه اندازی شود.

microsoft azure amazon web services google cloud competition india
رقابت غول های دیتاسنتر در هند