Web Analytics Made Easy - Statcounter
اجرای اندروید بر روی ویندوز

مایکروسافت در حال تست اندروید ۱۲/۱ برای ویندوز ۱۱ است

برنامه‌های اندرویدی در ویندوز 11 به زودی بر روی نگارش جدید اندروید 12.1 اجرا خواهند شد
برنامه‌های اندرویدی در ویندوز 11 به زودی بر روی نگارش جدید اندروید 12.1 اجرا خواهند شد

مایکروسافت اکنون نسخه جدیدی از اندروید را برای ویندوز 11 ارائه می‌کند که همه برنامه‌ها را بر روی آخرین اندروید 12.1 اجرا می‌کند.

قابلیت اجرای برنامه‌های اندروید که برای اولین بار در اوایل ۲۰۲۱ به ویندوز اضافه شد، به شما امکان می‌دهد به بسیاری از برنامه‌های اندرویدی که می‌شناسید و دوست دارید، مستقیماً بر روی ویندوز 11 و رایانه شخصی خود دسترسی داشته باشید.

تجربه اندروید در ویندوز کاملا مشابه اندرویدی نیست که در تلفن همراه خود دارید، زیرا به‌طور پیش‌فرض در ویندوز، شما برای دریافت برنامه‌هااز فروشگاه اپ‌استور آمازون به جای فروشگاه گوگل پلی استفاده می‌کنید. با این حال، به طور کلی، این یک ویژگی جدید و هیجان انگیز برای کاربران دسکتاپ است.

مایکروسافت در یک پست وبلاگ جدید، آینده زیرسیستم اندروید را ترسیم کرده است، که با به‌روزرسانی جدید برای کاربران Windows Insiders در دسترس خواهد بود. ویژگی اصلی این به‌روزرسانی این است که ویندوز 11 اکنون از نگارش بسیار جدید اندروید 12.1 برای اجرای برنامه‌های شما استفاده می‌کند، اما طبق گزارش‌ها، این امر احتمالاً با مشکلاتی همراه خواهد بود زیرا برنامه‌های خاصی ممکن است دیگر سازگار نباشند.

سایر پیشرفت‌ها در نگارش جدید، شامل تغییراتی در شبکه اندروید است که شامل امکان اتصال به دستگاه‌هایی مانند بلندگوهای مجهز به Chromecast، پشتیبانی بهتر از صفحه‌کلید و ماوس و رفع برخی اشکالات برای پشتیبانی از دوربین خواهد بود. همچنین یک بخش تنظیمات اندروید کاملاً جدید با یکپارچگی بیشتر با ویندوز 11 جایگزین شده است.

انتقال به اندروید 12.1، ویندوز 11 را پیشتاز پشتیبانی از اندروید در دسکتاپ خواهد کرد؛ نکته جالب توجه این است که سیستم عامل کروم خود گوگل هنوز برنامه‌های اندروید را روی اندروید 11 اجرا می‌کند! ارتقا به اندروید 12.1 می‌تواند مزیت فوق‌العاده‌ی مایکروسافت نسبت به گوگل برای بهبود تجربه اندروید در دسکتاپ باشد.

این به‌روزرسانی در حال حاضر فقط برای اعضای ویندوز اینسایدر در دسترس است، زیرا مایکروسافت قبل از انتشار اندروید 12.1 روی رایانه‌های شخصی ویندوز 11 به دنبال بازخورد بیشتر از سوی کاربران است. با این حال اگر مایل هستید که نرم‌افزار پیش از انتشار را آزمایش کنید، می‌توانید در ویندوز اینسایدر ثبت نام و به‌روزرسانی جدید را در دستگاه خود امتحان کنید.