Web Analytics Made Easy - Statcounter

مایکروسافت از قرارداد اکتیویژن در مقابل قانونگذاران اروپا دفاع می‌کند

مایکروسافت این شانس را دارد که در مقابل مقامات کمیسیون ضد انحصار اتحادیه اروپا درباره خرید اکتیویژن استدلال کند.
مایکروسافت اکتیویژن بلیزارد

رویترز گزارش داد که مایکروسافت در جلسه استماع غیرعلنی امروز در بروکسل آخرین تلاش خود را برای دفاع از قرارداد خود انجام خواهد داد. این شرکت در این جلسه در برابر بیانیه کمیسیون اروپا که در مورد ضدرقابتی بودن این معامله هشدار داده است، دفاع خواهد کرد.

مدیران ارشد مایکروسافت، اکتیویژن و سونی در جلسه استماع حضور خواهند داشت

انتظار می‌رود مدیران ارشد مایکروسافت، اکتیویژن بلیزارد و سونی و همچنین نمایندگانی از گوگل، انویدیا، الکترونیک آرتز و Valve در جلسه استماع غیرعلنی امروز شرکت کنند.

سال گذشته، مایکروسافت برای خرید اکتیویژن بلیزارد، قراردادی به ارزش 68/7 میلیارد دلار برای خرید عناوینی مانند Call of Duty، World of Warcraft، Overwatch و بازی موبایل Candy Crush تنظیم کرد تا بتواند با ناشران بزرگی مانند تنسنت و سونی رقابت کند.

با این حال، این معامله توجه مقامات ضد انحصار را در سراسر جهان به خود جلب کرد، این قرارداد صرفاً یک معامله معمولی نبود و بزرگترین بازیگران صنعت گیم را درگیر می‌کرد. زیرا با این قرارداد مایکروسافت کنترل بیشتری بر عرضه کلی بازی‌های ویدیویی داشت؛ بازی‌هایی که می‌توانست آن را به کنسول انحصاری خود اختصاص دهد.

اتحادیه اروپا زودتر از امریکا و بریتانیا قرارداد مایکروسافت و اکتیویژن را بررسی می‌کند

در حالی که کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده نیز برای جلوگیری از تصاحب اکتیویژن شکایت کرده است و بریتانیا نیز ابراز نگرانی کرده است، به نظر می‌رسد تنظیم کننده های اتحادیه اروپا در بررسی دقیق این معامله پیشتاز بوده‌اند.