Web Analytics Made Easy - Statcounter

مایکروسافت استخراج ارز دیجیتال در سرویس‌های ابری را ممنوع کرد

ممنوعیت استخراج ارز دیجیتال روی مراکز داده و سرورهای ابری مایکروسافت آژور

مایکروسافت کاربران را ملزم کرد که برای استخراج ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین در مایکروسافت آژور، یک تأییدیه کتبی از این شرکت دریافت کنند.

مایکروسافت غول رایانش ابری با اعمال محدودیت‌های جدید برای فعالیت‌هایی مانند استخراج ارزهای دیجیتال، اقداماتی را برای افزایش پایداری خدمات ابری خود انجام می‌دهد.

محدودیت استخراج کریپتو برای حفاظت از مایکروسافت آژور

مایکروسافت بی سر و صدا استخراج رمزارز از خدمات آنلاین خود را به منظور محافظت بهتر از مشتریان و فضای ابری خود ممنوع کرده است.

این شرکت محدودیت‌های جدید را به عنوان بخشی از شرایط خدمات آنلاین مایکروسافت معرفی کرد. مایکروسافت خط مشی سرویس‌های خود را  چند روز قبل به‌روزرسانی کرد تا روشن کند که «ماینینگ ارز دیجیتال بدون تایید قبلی مایکروسافت ممنوع است.»

مایکروسافت گفته است که این محدودیت‌های استخراج کریپتو با هدف محافظت از خدمات آنلاین در برابر خطراتی مانند کلاهبرداری سایبری، حملات و دسترسی غیرمجاز به منابع مشتری انجام می‌شود.

«ما این تغییر را برای محافظت بیشتر از مشتریان خود و کاهش خطر اختلال یا آسیب رسیدن به خدمات مایکروسافت کلود انجام دادیم.»

تحت شرایط خاصی مجوز ماینینگ صادر خواهد شد

این شرکت همچنین گفته است که ممکن است در شرایط خاصی، صدور مجوز استخراج رمزارز برای اهداف آزمایشی و تحقیقات امنیتی در نظر بگیرد.

خدمات آنلاین مایکروسافت (Microsoft Online Services)، نرم افزار خدمات میزبانی مایکروسافت است. این خدمات شامل شبکه رایانش ابری مایکروسافت آژور می‌شود که به ارائه استخراج ارزهای دیجیتال در برخی از اشتراک‌ها پرداخته بود.

محدودیت در تأمین باعث کمبود ظرفیت مایکروسافت آژور شده است

بر اساس برخی گزارش‌ها، سیستم‌های رایانش ابری مایکروسافت در سال‌های اخیر به دلیل ادامه محدودیت‌های زنجیره تامین، با کمبود ظرفیت قابل‌توجهی مواجه شده‌اند. انتظار می‌رود بیش از نیمی از مراکز داده آژور تا اوایل سال 2023 با محدودیت روبرو شوند. با اتخاذ محدودیت‌های جدید، مایکروسافت  نیز به بسیاری از ارائه‌دهندگان دیگر ابری مانند گوگل می‌پیوندد، که مشتریان را از استخراج ارزهای دیجیتال بدون تأیید کتبی منع کرده‌اند. پلتفرم‌های دیگری مانند اوراکل استخراج ابری را به طور کامل ممنوع کرده‌اند و دیجیتال اوشن نیز به مجوز کتبی نیاز دارد.