Web Analytics Made Easy - Statcounter

متا در دادگاه علیه کمیسیون فدرال تجارت (FTC) پیروز شد

مارک زاکربرگ مدیرعامل متا مالک اینستاگرام، فیسبوک و واتس‌اپ در محوطه کمیسیون فدرال تجارت

کمیسیون فدرال تجارت (FTC) در خردادماه از متا شکایت کرد تا به دلیل اقدام‌های ضدرقابتی، معامله خرید شرکت Within توسط متا را متوقف کند. FTC اعلام کرده بود که تلاش متا برای سلطه بر واقعیت مجازی (VR) در سال 2014 و زمانی که Oculus، تولید کننده هدست‌های واقعیت مجازی را خریداری کرد، آغاز شده است.

دادگاه شکایت FTC علیه متا را رد کرد

روز جمعه دادگاهی در ایالات متحده با صدور حکمی درخواست کمیسیون فدرال تجارت (FTC) برای توقف خرید شرکت واقعیت مجازی Within Unlimited توسط متا را رد و اعلام کرد که این معامله بر خلاف ادعای این تنظیم‌کننده باعث کاهش رقابت در بازار نمی‌شود.

یکی از سخنگویان متا خوشحالی این شرکت از رد درخواست FTC را اعلام کرد. این سخنگو در بیانیه‌ای گفت:«ما مشتاقانه منتظر هستیم تا قرارداد را به زودی ببندیم.»

متا شرکت واقعیت مجازی within unlimited را می ‌خرد - meta & within

متا برای تولید محتوای اختصاصی به Within نیاز دارد

قاضی ادوارد داویلا از دادگاه ناحیه شمالی کالیفرنیا گفت FTC نتوانسته نشان دهد که اگر متا قادر به خرید Within نباشد، چگونه برای تولید محتوای برنامه‌های تناسب اندام اختصاصی اقدام کند.

قاضی نوشت: «اگرچه متا منابع مالی و مهندسی VR قابل توجهی دارد، اما قابلیت‌های منحصربه‌فرد برنامه‌های تناسب اندام اختصاصی واقعیت مجازی، به‌ویژه ایجاد محتوای تناسب اندام و امکانات تولید استودیو را ندارد.»

مارک زاکربرگ خوشحال و خندان

نخستین پیروزی برای مارک زاکربرگ پس از مدت‌ها

این تصمیم خبر خوبی برای رئیس و بنیانگذار متا، مارک زاکربرگ است که در اوایل زمستان از این خرید دفاع کرد و استدلال کرد که اگرچه شرکت او به ساختن صنعت واقعیت مجازی کمک می‌کند، اما بر بازار آن تسلط ندارد. زاکربرگ در دادگاه فدرال در سن خوزه کالیفرنیا شهادت داده بود که مالکیت Within برای پیشبرد جاه‌طلبی‌های متا حیاتی نیست و وجود آن‌ها از تجربیات ما در این حوزه اهمیت کم‌تری دارد.

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما