Web Analytics Made Easy - Statcounter

متا کیف پول ارز دیجیتال خود را تعطیل می‌کند

متا در حال تعطیل کردن Novi، کیف پول ارز دیجیتال خود است. در اطلاعیه‌ای که توسط بلومبرگ منتشر شد، این شرکت اعلام کرد که این پلتفرم را در اول سپتامبر (10 شهریور) متوقف می‌کند و 20 ژوئیه (29 تیرماه) آخرین روز برای انتقال وجه است. متا به کاربران توصیه کرد که موجودی خود را «در اسرع وقت» برداشت کنند و خاطرنشان کرد که «تلاش می‌کند» پس از آخرین روز فعالیت Novi پول باقی‌مانده را به حساب‌های بانکی مشتریان و کارت‌های نقدی منتقل کند.

در حال حاضر، این تعطیلی فعلاً پایان جاه‌طلبی‌های متا در زمینه ارزهای دیجیتال است. این شرکت پروژه را در اکتبر گذشته آغاز کرد. این کیف پول به خاطر فشار قانون‌گذاران بدون پشتیبانی از Diem ارز دیجیتال متا که در آن زمان با نام Libra شناخته می‌شد، راه‌اندازی شد. یک ماه بعد، دیوید مارکوس، رئیس بخش رمزارز شرکت، متا را ترک کرد. در آغاز سال 2022، انجمن Diem اعلام کرد که دارایی‌های خود را می‌فروشد و فعالیت‌های خود را «متوقف می‌کند».

کیف پول نووی (Novi) - ارز دیجیتال دیم

متا از دنیای ارز دیجیتال و بلاکچین نخواهد رفت

مرگ Novi و Diem به این معنی نیست که متا کیف پول دیجیتال دیگری نخواهد ساخت. یکی از سخنگویان شرکت به بلومبرگ گفت: «ما در حال حاضر از سال‌ها زمان صرف شده برای ایجاد قابلیت‌های متا در زمینه بلاکچین و معرفی محصولات جدید مانند کلکسیون‌های دیجیتال استفاده می‌کنیم. شما می‌توانید انتظار داشته باشید که از ما در فضای وب 3 چیزهای بیشتری ببینید، زیرا ما نسبت به ارزشی که این فناوری‌ها می‌توانند برای مردم و مشاغل در متاورس به ارمغان بیاورند، بسیار خوش‌بین هستیم.»

این شرکت همچنین ماه گذشته اعلام کرد که در حال تغییر نام Facebook Pay به Meta Pay است. در آن زمان، مارک زاکربرگ این تغییر را «نخستین گام» به سمت ایجاد یک کیف پول دیجیتال برای متاورس خواند. مدیر اجرایی این شرکت گفت که او آینده‌ای را متصور است که در آن Meta Pay به عنوان مکانی برای ذخیره تمام اقلام دیجیتالی که می‌خرید یا خلق می‌کنید، در دنیای مجازی عمل می‌کند.