Web Analytics Made Easy - Statcounter

مارک زاکربرگ باید برای پرونده FTC علیه متا، بار دیگر به دادگاه برود

کمیته آنتی‌تراست از متا شکایت کرد تا معامله خرید شرکت «Within Unlimited» توسعه‌دهنده واقعیت مجازی توسط شرکت زاکربرگ را متوقف کند.
مارک زاکربرگ - مدیرعامل شرکت متا (فیسبوک سابق) در دادگاهی در ایالات متحده

کمیسیون فدرال تجارت ایالات متحده از مارک زاکربرگ مدیر عامل متا خواست تا برای بررسی پرونده جدید این شرکت در دادگاه شهادت دهد. FTC در ماه ژوئیه از متا، غول شبکه‌های اجتماعی شکایت کرد تا روند معامله خرید Within Unlimited، خالق برنامه آموزشی محبوب VR Supernatural توسط متا را متوقف کند.

رویترز گزارش می‌دهد که این سازمان 18 شخص از جمله مارک زاکربرگ و اندرو باسورث، مدیر ارشد فناوری متا را در نامه‌ای که روز جمعه به دادگاه کالیفرنیا ارائه شد، احضار کرده است. بر اساس اسناد دادگاهی که رویترز منتشر کرده است، علاوه بر پاسخ به سؤالات در مورد پرونده خرید احتمالی، FTC قصد دارد زاکربرگ را در مورد استراتژی متا در حوزه واقعیت مجازی (VR) و نحوه رفتار این شرکت برای حمایت از توسعه دهندگان شخص ثالث بازخواست کند.

اندرو باسورث (Andrew Bosworth)
اندرو باسورث (Andrew Bosworth) مدیر ارشد فناوری متا نیز باید در دادگاه حاضر شود

در تیرماه سال جاری، FTC متا و زاکربرگ را به تلاش غیرقانونی برای خرید Within متهم کرد. جان نیومن، معاون مدیر دفتر رقابت FTC، در آن زمان گفت: «متا به جای رقابت بر اساس شایستگی، در تلاش است تا با خرید رقبا راه خود را برای انحصار هموار کند.»

متا شکایت FTC را رد کرد و ادعا کرد که این شکایت مبتنی بر «ایده‌شناسی و حدس و گمان است، نه شواهد قابل استدلال».

این پرونده می‌تواند یک شکست پرهزینه دیگر برای شرکتی باشد که تلاش می کند افکار عمومی و وال استریت را در مورد چشم انداز خود برای آینده متقاعد کند.

اوایل این هفته، متا در آخرین گزارش درآمد خود فاش کرد که بخش آزمایشگاه واقعیت مجازی و واقعیت افزوده آن تحت عنوان Reality Labs بیش از همیشه پول از دست می‌دهد. در سه ماهه سوم 2022، این واحد 3/7 میلیارد دلار زیان مالی دیده است. این روندی است که دیوید ونر، مدیر ارشد مالی شرکت که در حال خروج از آن است، می‌گوید تا سال 2023 ادامه خواهد داشت.