Web Analytics Made Easy - Statcounter

نارضایتی بسیاری از کاربران از هدست اپل ویژن پرو

ویژن پرو

در حالی که تنها حدود دو هفته از فروش اپل ویژن پرو می‌گذرد، بسیاری از مشتریان، هدست‌های خود را با شکایت از ارگونومی محصول، کاربردی نبودن آن و ایجاد سرگیجه و حالت تهوع به اپل عودت می‌دهند.

این عینک واقعیت مختلط 3500 دلاری که دو هفته پیش در ایالات متحده عرضه شد، در سال گذشته توسط تیم کوک، مدیرعامل اپل به عنوان آغازگر عصر جدید رایانشی معرفی شد.

این هدست به کاربران این امکان را می‌دهد که محیط اطراف خود را با واقعیت افزوده و قرار دادن محتوای دیجیتالی مانند برنامه‌ها و صفحه‌نمایش در دنیای فیزیکی تجربه کنند، با این حال برخی از کاربران می‌گویند به خاطر کمبود برنامه‌های اختصاصی این دستگاه عملاً کاربرد به خصوصی ندارد.

الکساندر تورنگرا، از مدیران فناوری، در توییتی نوشت: «دو ساعت پس از جعبه گشایی اپل ویژن پرو و استفاده از آن، تصمیم گرفتم دوباره آن را بسته‌بندی کرده و برگردانم!

چیزی در آن وجود ندارد که به اندازه کافی از آن استفاده کنم… من امیدوار بودم که تجربه کاری آن به اندازه کافی خوب باشد تا آن را نگه دارم، اما با وضعیت فعلی، من صفحه نمایش رتینا و ماوس را ترجیح می‌دهم!»

برخی کاربران دیگر از تجربه بیماری حرکت یا سردرد شکایت داشتند که از گذشته مشکلی مداوم برای برخی از کاربران هدست واقعیت مجازی و واقعیت مجازی بوده است.

یکی از کاربران در شبکه اجتماعی ایکس نوشت:«بی‌صبرانه منتظر عودت دادن ویژن پرو هستم! احتمالاً روی اعصاب‌ترین فناوری‌ای است که تا به حال امتحان کرده‌ام!»

این در حالی است که خود اپل هم در راهنمای محصول در مورد برخی از عوارض جانبی آن از جمله حالت تهوع و سرگیجه برای برخی از کاربران مستعد ابتلا به «بیماری حرکت» هشدار می‌دهد:« از علائم بیماری حرکت مانند حالت تهوع آگاه باشید و در صورت تجربه از اپل ویژن پرو استفاده نکنید. همچنین در صورت مشاهده چنین علائمی قبل از انجام هر کاری (مانند راه رفتن یا رانندگی با ماشین) که نیاز به تعادل و توجه دارد، صبر کنید تا علائم فروکش کنند.»

یکی دیگر از رایج‌ترین رایج‌ترین دلایلی که طرفداران اپل هدست ویژن پرو را پس می‌دهند مشکلات ارگونومی و راحتی محصول است، این محصول بسیار سنگین است (وزن آن در حدود 700 گرم است) و پس از تنها 10 دقیقه باعث ایجاد درد در ناحیه سر می‌شود.

علاوه بر این مشکلات، استفاده از این هدست، به ویژه در مکان‌های عمومی، مورد تمسخر مردم قرار می‌گیرد. به عنوان مثال استفاده این دو نفر از این هدست سر میز غذا در یک رستوران دستمایه طنز رسانه‌ها شده است. واقعا چه دلیلی وجود دارد که یک شخص هنگام غذا خوردن به این تکنولوژی نیاز داشته باشد؟!

اپل آمار رسمی عودت‌ها را علنی نمی‌کند، اما نظرسنجی سایت خبری Cult of Mac نشان می‌دهد که 45 درصد از پاسخ‌دهندگان قصد داشتند هدست را پس دهند!

سیاست بازگشت 14 روزه این شرکت به این معنی است که هر کسی که ویژن پرو را در روز عرضه در ایالات متحده خریداری کرده است تا 16 فوریه فرصت داشته تا هدست را به هر دلیلی برای بازپرداخت کامل بازگرداند.