Web Analytics Made Easy - Statcounter
تلویزیون OLED EX ال جی

تلویزیون OLED EX، تکنولوژی جدید ال جی معرفی شد

تلویزیون‌های OLED EX حاشیه‌های باریک‌تر، روشنایی و دقت تصویر بیشتری نسبت به تلویزیون‌های OLED خواهند داشت
تلویزیون‌های OLED EX حاشیه‌های باریک‌تر، روشنایی و دقت تصویر بیشتری نسبت به تلویزیون‌های OLED خواهند داشت

ال جی یکی از محبوب‌ترین سازندگان نمایشگر و تلویزیون در دنیاست، بنابراین وقتی این شرکت می‌گوید فناوری پنل خود را بهبود داده است، قطعاْ ارزش توجه خواهد داشت.

ال جی به تازگی نسل بعدی فناوری OLED (با نام OLED EX) را معرفی کرد که طبق گفته‌ی آن، روشنایی را تا 30 درصد افزایش می‌دهد، دقت تصویر را افزایش می‌دهد و اجازه می‌دهد حاشیه‌های کوچک‌تری در محصول نهایی ایجاد شود.

فناوری OLED EX

پیشرفت های تلویزیون OLED EX

این پیشرفت‌ها به وسیله دو تغییر کلیدی پیاده سازی شده است. اولی استفاده از عنصری به نام دوتریوم در ترکیب شیمیایی پنل‌های OLED ال جی و دومی استفاده از پردازش تصویر الگوریتمی است. ال جی می‌گوید مورد دوم، استفاده از هر دیود ساطع کننده نور را در تلویزیون شما بر اساس عادات تماشای شخصی شما پیش‌بینی می‌کند تا «به دقت انرژی ورودی نمایشگر را برای بیان دقیق‌تر جزئیات و رنگ‌های محتوای ویدیویی در حال پخش» پیش‌بینی کند.

تلویزیون OLED EX ال جی | اولد اکس

همه اینها خوب و جالب به نظر می رسد، اما باید منتظر بمانیم تا شخصاً این پنل‌های جدید را ببینیم و واقعاً قضاوت کنیم که آیا OLED EX یک پیشرفت قابل توجه است یا فقط یک پیشرفت تدریجی برای برند سازنده است. (ال جی توضیح داده است که “EX” در OLED EX از کلمات تکامل (Evolution) و تجربه (Experience) می‌آید.)

البته ادعاهای ال جی در مورد کاهش اندازه قاب با OLED EX کمی واضح‌تر است. این شرکت می گوید که بر اساس محاسبات مربوط به تلویزیون 65 اینچی OLED، می تواند ضخامت قاب را از 6 میلی متر به 4 میلی متر کاهش دهد. این یک تغییر چشمگیر نیست، اما با توجه به اینکه این فناوری در حال حاضر بسیار بهینه شده است، باید برای هر پیشرفت کوچکی مبارزه کرد.

ال جی می‌گوید که قصد دارد از سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ استفاده از فناوری OLED EX را در تمام پنل‌های OLED خود آغاز کند، اگرچه مشخص نیست چقدر بیشتر طول می‌کشد تا این فناوری به دست مصرف‌کنندگان نهایی برسد. ال جی علاوه بر بهبود فناوری OLED خود، در نمایشگاه CES امسال، نمایشگرهای شفاف جدید و همچنین تخت‌های OLED خمیده را به نمایش گذاشته است.

تلویزیون خمیده oled ال جی
نمایشگر شفاف ال جی مناسب پنجره
تلویزیون تخت خواب شوی ال جی خمیده
تخت‌های خمیده OLED
تلویزیون شفاف ال جی OLED transparent
نمایشگر شفاف ال جی