Web Analytics Made Easy - Statcounter
پلتفرم ان اف تی ال جی - LG arts lab nft platform

ال جی پلتفرم NFT را به تلویزیون‌های هوشمند خود اضافه می‌کند

خلاصه خبر

با وجود کاهش علاقه عمومی به NFT‌ها و کاهش 99 درصدی تراکنش های OpenSea از اردیبهشت‌ماه، ال جی توکن‌های غیر قابل تعویض را به تلویزیون‌های هوشمند خود می‌آورد. دارندگان تلویزیون‌های ال جی که دارای webOS 5.0 یا جدیدتر هستند، می‌توانند به پلتفرم Art Lab دسترسی داشته باشند که به آن‌ها امکان می‌دهد مالکیت آثار هنری را مستقیماً از تلویزیون‌ها کشف، خرید و فروش و مبادله کنند.

پلتفرم NFT اکنون در ایالات متحده از صفحه اصلی تلویزیون‌های ال جی قابل دانلود است. البته هنوز هیچ NFT در دسترس نیست. اولین توکن‌ها، مجموعه‌ای از مجسمه‌ساز بری ایکس بال (Barry X Ball)، از روز 31 شهریور به این پلتفرم اضافه خواهند شد. ال جی می‌گوید تعداد بیشتری به صورت ماهانه اضافه خواهد شد.

پلتفرم ان اف تی ال جی - LG arts lab nft platform

پلتفرم LG Art Lab با همکاری شبکه هدرا (Hedera) ساخته شده است. این پلتفرم از یک جایگزین بلاک چین به نام هش‌گراف استفاده می‌کند و خود را به عنوان «کاربردی‌تری و پایدارترین دفتر سازمانی برای اقتصاد غیرمتمرکز» توصیف می‌کند.

نحوه خرید NFT از تلویزیون ال جی

NFT ها را می توان با استفاده از Wallypto، کیف پول رمزنگاری ال جی برای گوشی‌های هوشمند که ماه گذشته در نسخه بتا راه‌اندازی شد، خریداری کرد. فرآیند خرید شامل اسکن یک کد QR است که روی صفحه تلویزیون ظاهر می‌شود و سپس خرید با استفاده از Wallypto روی گوشی تکمیل می‌شود. با این حال، ابتدا باید مقداری یو اس دی کوین (USDC) داشته باشید.

NFTهای متعلق به آن‌ها که قابل معامله هستند، در بخش مجموعه من قابل مشاهده خواهند بود. همچنین می‌توانید آن‌ها را در زمانی که از دستگاه استفاده نمی‌کنید، روی تلویزیون نمایش دهید.

ال جی می‌گوید: «برای کمک به کاربران برای به دست آوردن درک عمیق‌تر از NFT‌های مورد علاقه‌شان و ذهن خلاق پشت آن‌ها، این پلتفرم همچنین توضیحات آثار هنری آموزنده و فیلم‌های کوتاهی را ارائه می‌کند که فرآیندهای خلاقانه هنرمندان را روشن می‌کند.» «کاربران می‌توانند هر هنرمند را در ویژگی نمایه برنامه دنبال کنند و درباره آن بیشتر بیاموزند، و حتی این فرصت را خواهند داشت که در رویدادهای هنری آتی تحت حمایت ال جی با برخی از آنها ملاقات کنند.»

کاهش شدید استقبال از NFTها

ال جی در دی‌ماه سال قبل از Art Lab رونمایی کرد. در آن زمان، OpenSea، بزرگترین بازار NFT جهان، حدود 58780 کاربر فعال داشت. این رقم در 5 شهریور به 23,620 کاهش یافته است. ارقام حجم معاملات بسیار بیشتر سقوط کرده است، از اوج 400 میلیون دلار در 11 اردیبهشت به 5 میلیون دلار در 6 شهریور تغییر کرده و با کاهش 99 درصدی روبه‌رو شده است. همچنین در ماه قبل OpenSea بیست درصد از نیروی کار خود را به دلیل اقتصاد آشفته و زمستان کریپتو کاهش داد. ال جی با این کار در حال پیوستن به رقیب فناوری محلی سامسونگ در ارائه NFT از طریق تلویزیون‌های خود است. سامسونگ نیز در دی‌ماه سال قبل اعلام کرد که قابلیت‌های NFT را به جدیدترین مجموعه‌های خود از جمله مدل های Micro LED و Neo QLED اضافه خواهد کرد.