Web Analytics Made Easy - Statcounter

مراکز داده مشترک بین ایران و عمان راه‌اندازی می‌شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از راه اندازی مراکز داده مشترک بین ایران و عمان و توافقات حاصل شده بین دو کشور خبر داد.
ساخت دیتاسنتر (مرکز داده) مشترک بین ایران و عمان

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات طی دیدار با وزیر حمل‌ونقل و فناوری اطلاعات کشور عمان که در محل وزارت ارتباطات برگزار شد با اشاره به مذاکرات بین دو کشور در زمینه همکاری‌های پستی برای سرویس پرداخت پستی گفت: موضوعات بسیاری در این جلسه بحث و بررسی شد موضوعاتی هست که می‌شود سریع اجرایی شود و همکاری‌های خوبی خواهیم داشت.

مراکز داده مشترک در نقاطی مثل چابهار راه‌اندازی خواهد شد

وزیر ارتباطات افزود: در این جلسه در موضوع ترانزیت ترافیک بین دو کشور از طریق خاک جمهوری اسلامی ایران تا راه‌اندازی دیتاسنترهای مشترک در نقاطی مثل چابهار که نزدیک کشور عمان است تا همکاری درحوزه فضای دولت الکترونیک اعلام آمادگی کردیم.

عیسی زارع پور به توافقات حاصل شده بین دو کشور در خصوص همکاری در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره کرد: در حوزه‌های مختلف همچون فیبرنوری ارتباطات خوبی برقرار کردیم و در تلاشیم با حمایت عمان از استارتاپ های کشور این همکاری را سریع‌تر عملیاتی کنیم.

وزیر ارتباطات عمان: ایران متخصصین زیادی دارد

در ادامه سعید بن‌حمود المعولی وزیر حمل و نقل و ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور عمان گفت: امید ما این است که چشم‌اندازهای جدیدی در خصوص همکاری با کشور ایران داشته باشیم. امیدوارم در این زمینه‌ها بتوانیم همکاری داشته است باشیم و خوش بین هستم، ان شاءالله که این توافقات به مرحله اجرایی برسد. وزیر حمل و نقل، ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور عمان با اشاره به مهم‌ترین مسأله‌ای که هر چه سریع‌تر در مرحله اجرا قرار می‌گیرد، گفت: خداروشکر دو کشور درخصوص فناوری اطلاعات و ارتباطات توافق دارند و جمهوری اسلامی ایران دارای افراد متخصص زیادی است. موضوعات بسیاری در این جلسه مطرح شد اما مهم‌ترین مسأله‌ای که سریع‌تر به نتیجه می‌رسد، استارت‌آپ‌ها هستند. امیدواریم که به سرعت این موضوع را آغاز کنیم.