Web Analytics Made Easy - Statcounter

ویزای استارتاپ انگلیس بهتر است یا کانادا؟

ویزای استارتاپ یک نوع ویزای کاری است که به کارآفرینان خارجی اجازه می‌دهد تا برای راه‌اندازی یک شرکت در کشورهایی مانند انگلیس، آمریکا و کانادا وارد آن کشور شوند. این نوع ویزا معمولا برای شرکت‌های تازه تاسیس و استارتاپ‌ها ارائه می‌شود. افراد برای دریافت آن باید شرایط خاصی مانند داشتن یک طرح کسب و کار معتبر، برخورداری از دارایی‌های مالی کافی و داشتن تجربه در صنعت را رعایت کنند.

 در حقیقت یکی از ویزاهایی که دارای طرفداران فراوان می‌باشد ویزای استارتاپ کانادا است چرا که یکی از مسیرهایی محسوب می‌شود که برای کسب و کارهای جوان ارائه شده است. علاوه بر آن کشور انگلیس به دلیل شرایط و کیفیت زندگی عالی برای راه اندازی استارتاپ با استقبال خوبی مواجه شده است که در این مقاله به بررسی تفاوت ویزای استارتاپ کانادا و انگلیس و شرایط لازم برای درخواست آن می‌پردازیم.

آشنایی با ویزای استارتاپ کانادا

همانطور که اشاره شد ویزای استارتاپ در کانادا یکی از مسیرهایی است که برای ورود به بازار پیشرفته کانادا و کسب و کارهای جوان ارائه شده است. این ویزا به کارآفرینان جوان و موفق اجازه می‌دهد تا برای مدتی در کانادا بمانند و برای توسعه کسب و کار خود اقدام کنند. این ویزا برای کسب و کارهایی مناسب است که در حوزه‌های فناوری، کارآفرینی و نوآوری فعالیت می‌کنند. لازم به ذکر است که برای دریافت این ویزا باید شرایط زیر را برآورده کرد:

1- داشتن شرکتی در کانادا یا برنامه‌ای برای تاسیس شرکت در کانادا.

2- ثابت کردن این موضوع که کسب و کار شما باعث ایجاد اشتغال در کانادا خواهد شد.

3- داشتن تجربه کاری و مهارت‌های لازم برای توسعه کسب و کار در کانادا.

4- پشتیبانی مالی کافی برای زندگی در کانادا تا زمانی که کسب و کار شما درآمد کافی تولید کند.

برای اینکه بتوانید ویزای کانادا را از طریق استارتاپ دریافت کنید باید ابتدا برنامه کسب و کار خود را به دقت بررسی کرده و به دنبال فرصت‌های توسعه آن در بازار کانادا باشید. همچنین باید به دنبال تجربه کاری و مهارت‌های لازم برای موفقیت در کسب و کار خود باشید. در نهایت باید مطمئن شوید که توانایی پشتیبانی مالی لازم برای زندگی در کانادا را دارید.

آشنایی با ویزای استارتاپ انگلیس

ویزای استارتاپ انگلیس یک گواهی از دولت انگلستان است که به شما اجازه می‌دهد وارد این کشور شوید و در آنجا بمانید. ویزاهای انگلیس به چندین نوع تقسیم می‌شوند که بسته به نوع و مدت زمان اقامت متفاوت هستند. یکی از انواع ویزای انگلیس که می‌تواند برای کارآفرینان و کسب و کارهای خارجی جذاب باشد ویزای استارتاپ است. این ویزا به کارآفرینان خارجی که مایل به راه‌اندازی یک شرکت در انگلیس هستند اجازه می‌دهد تا به این کشور بروند و کسب و کار خود را راه‌اندازی کنند.

 برای دریافت ویزای استارتاپ انگلیس باید شرایط و مقررات آن را رعایت کنید. یکی از شرایط اصلی برای دریافت ویزای استارتاپ انگلیس داشتن طرح کسب و کار قابل قبول است. باید ثابت کرد که ایده کسب و کاری که می‌خواهید راه‌اندازی کنید، مزیت رقابتی دارد. همچنین باید نشان داد که دارای تجربه کافی در صنعت مربوطه هستید.

تفاوت ویزای استارتاپ کانادا و انگلیس چیست؟

ویزای استارتاپ کانادا و انگلیس  دو نوع ویزای مختلف هستند که برای ورود به این دو کشور صادر می‌شوند. هر دو کشور برای ورود کارآفرینان اقداماتی را انجام می‌دهند اما هر یک از این کشورها شرایط و مقررات متفاوتی را برای دریافت ویزا ارائه می‌دهند.


یکی از اصلی ترین تفاوت ویزای استارتاپ کانادا و انگلیس مدت زمان صدور آن‌ها است. دریافت ویزای استارتاپ کانادا ممکن است چندین ماه طول بکشد در حالی که دریافت ویزای استارتاپ انگلیس فقط چند هفته زمان لازم است. همچنین برای اخذ ویزای کاری کانادا باید قبل از ورود به کشور، یک پذیرش کاری از یک شرکت کانادایی داشته باشید اما برای اخذ ویزای کاری انگلیس می‌توانید بعد از ورود به کشور به دنبال کار بگردید.

در مورد شرایط مالی برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا باید اثبات کنید که دارایی‌های مالی کافی دارید تا بتوانید در کانادا زندگی کنید. در مقابل برای اخذ ویزای انگلیس می‌توانید به عنوان توریست وارد کشور شوید و بعد از ورود به کشور به دنبال کار بگردید.

یکی دیگر از تفاوت ویزای استارتاپ کانادا و انگلیس زبان مورد استفاده در هر کشور است. در انگلیس زبان رسمی انگلیسی است اما در مقابل زبان فرانسوی زبان رسمی کانادا می‌باشد. بنابراین اگر می‌خواهید در کانادا کسب و کار راه اندازی کنید بهتر است که زبان فرانسه را بیاموزید.

آخرین تفاوت بین ویزای استارتاپ کانادا و انگلیس در مدت زمان رسیدن به اقامت دائم است. با توجه به شرایطی که در کانادا وجود دارد پس از گذشت حداکثر 5 سال می‌توان به اقامت دائم رسید. اما در کشور انگلیس مدت زمان رسیدن به اقامت حدود 1 الی 2 سال است.

تفاوت ویزای استارتاپ کانادا و انگلیس از نظر قوانین

  • برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا باید داری شرایط زیر باشید:

1-داشتن حداقل ۳۶۰۰۰ دلار کانادایی برای تایید حساب بانکی خود.

2-داشتن نمره حداقل ۵ در آزمون زبان IELTS یا معادل آن.

3-ارائه مدارکی مانند سوابق کاری، مدارک تحصیلی، مدارک تجاری، رزومه و نامه توصیه از افرادی که با شما همکاری کرده‌اند.

4-برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا داشتن حداقل سه سال تجربه در مدیریت کسب ‌وکار یا تحصیلات مرتبط با کارآفرینی لازم است.

  • برای اخذ ویزای استارتاپ انگلیس باید داری شرایط زیر باشید:

1- حداقل ۵۰ هزار پوند برای تایید حساب خود در بانک انگلیس داشته باشید.

2- حداقل در سطح B2 از زبان انگلیسی صحبت کرده و نوشته‌های خود را برای بررسی ارائه کنید.

3-شما باید از یکی از موسسات تایید شده توسط دولت انگلیس برای تایید شرکت خود استفاده کنید.

4- برای اخذ ویزای استارتاپ انگلیس باید به دولت انگلیس ثابت کنید که شما یک کارآفرین جدی هستید و کسب ‌و کار خود را برای اقتصاد انگلیس شروع می‌کنید.

جمع بندی به صورت کلی هر یک از ویزاهای کاری انگلیس و کانادا شرایط و مقررات خود را دارند و برای دریافت هر کدام از آن‌ها باید به شرایط و مقررات آن‎ها توجه کنید. با توجه به امکانات و فرصت‌هایی که هر یک از این کشورها ارائه می‌دهند دریافت ویزا به شما کمک می‌کند تا به یک کشور جدید سفر کنید و از تجربه‌های زندگی و کاری جدید لذت ببرید.

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما