Web Analytics Made Easy - Statcounter

آیا مهاجرت بدون مدرک زبان امکان پذیر است یا خیر ؟

آیا مهاجرت بدون مدرک زبان امکان پذیر است یا خیر ؟

مهاجرت بدون مدرک زبان از دیرباز دغدغه بسیاری از کسانی بود که قصد مهاجرت داشتند. در بیشتر کشورهای اروپایی داشتن مدرک زبان از ضروریات است. برای متقاضیان کار در خارج از کشور داشتن مهارت در زبان انگلیسی و گرفتن نمره قبولی در آیلتس لازم است. مهاجرت بدون مدرک زبان در برخی از کشورهای آسیایی، آمریکای جنوبی و اروپای جنوبی امکان پذیر است، البته داشتن مدرک زبان در این کشورها هم یک امتیاز محسوب میشود. شما می‌توانید به تحصیل در ترکیه بدون مدرک زبان هم فکر کنید؛ زیرا هیچ‌گونه الزامی برای داشتن مدرک زبان انگلیسی وجود ندارد و نیاز است که در کنار واجد شرایط بودن، مدارک شما نیز ترجمه رسمی ترکی استانبولی شده باشد.

چه کشورهایی بدون مدرک زبان دانشجو پذیرش میکند؟

توجه کنید کشورهای بسیاری این امکان را فراهم کرده اند تا شما بدون مدرک زبان تحصیل کنید ولی این موضوع برای دانشگاه های با کیفیت و رتبه بالا نیست، دانشگاه های با کیفیت همیشه از شما یک مدرک زبان با نمره مناسب طلب می‌کنند هر چند که دفاتر مهاجرتی با کیفیت مانند https://dornamigration.com/fa/ درنامایگریشن همیشه به متقاضیان خود اعلام میکنند برای اخذ یک پذیرش تحصیلی باکیفیت از دانشگاه های معتبر نیاز به داشتن مدرک زبان معتبر است.

تحصیل در هندوستان

یکی از کشورهایی که بدون نیاز به مدرک زبان شما میتوانید به انجا مهاجرت کنید هندوستان است، به دلیل پیشرفت روزافزون فناوری در هندوستان تعداد زیادی از دانشجویان هندوستان را برای مهاجرت انتخاب میکنند. دانشگاه بمبئی، دانشگاه دهلی، دانشگاه کلکته، دانشگاه هندو بنارس و مدارس IIT جزئ دانشگاه هایی هستند که شما میتوانید در آنجا بدون نمره آیلتس تحصیل کنید.

تحصیل در آلمان با درنامایگریشن

تحصیل در آلمان

آلمان نیز یک یاز کشورهایی است که بدون مدرک زبان مهاجر میپذیرد. دانشجویانی که علاقمند تحصیل در المان هستند در صورتی که لیسانس زابان انگلیسی دارند یا زبان مادری آنها انگلیسی و یا آلمانی باشد نیازی به مدرک آیلتس یا تافل ندارند. علاوه بر این، برخی از دانشگاه‌ها در آلمان برای تأیید مهارت زبان انگلیسی فقط به نامه‌ای از کالج دانشجو نیاز دارند.

تحصیل در مالزی

مالزی یازدهمین کشور برای مقاصد تحصیلی و یکی از کشورهای برتر آسیایی بعد از سنگاپور جهت تحصیل است و یکی از کشورهایی است که نیازی به مدرک آیلتس ندارد. مازی دارای دانشگاه های خوب و پیشرفته ای مثل دانشگاه مالزی , دانشگاه مالایا و … وجود دارد. همچنین این کشور دارای پردیس های زیادی از دانشگاه های برتر از سراسر جهان مثل دانشگاه موناشو سوئینبرن، پردیس ناتینگهام و لنکستر و … است.

تحصیل در فرانسه

فرانسه یکی از کشورهایی است که بدون داشتن مدرک زبان نیز ویزای تحصیلی صادر می‌کند. باید توجه داشته باشید که تحصیل در مقاطع تکمیلی و دوره‌هایی که به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند، نیازمند ارائه مدرک آیلتس یا تافل است. اگر شما با زبان فرانسوی تا حدودی آشنا باشید، می‌توانید از طریق تقویت رزومه و ریزنمرات خود برای مقطع کارشناسی از یکی از دانشگاه‌های دولتی این کشور پذیرش بگیرید و پس از گذراندن یک سال در کالج زبان فرانسوی، تحصیل خود را به صورت کاملا رایگان آغاز کنید.

تحصیل در استرالیا با درنامایگریشن

تحصیل در استرالیا

برای اخذ ویزا و مهاجرت به استرالیا نیازی به شرکت در آزمون و داشتن مدرک زبان نیست. البته برخی از دانشگاه‌ها ممکن است به مدرک دیگری مبنی بر تسلط به انگلیسی نیاز داشته باشند. در بسیاری از دانشگاه‌ها استرالیا، دانشجویان متقاضی بدون داشتن نمره آیلتس برای دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد پذیرفته می‌شوند. برخی از آن‌ها عبارتند از دانشگاه کوئینزلند، دانشگاه فناوری سوئینبرن، دانشگاه آدلاید، دانشگاه نیو ساوت ولز، دانشگاه مک کواری.

تحصیل در چین

کشور چین در سال‌های اخیر یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان به لحاظ اقتصادی شده است. چین از طریق سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف آموزشی، علمی، تکنولوژی، فنی و اقتصادی موفق شده تا ساختارهای اساسی کشور خود را بهبود بخشیده و به یکی از غول‌های اقتصادی جهان مبدل گردد. حوزه آموزش عالی یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های دولت چین در دستیابی به توسعه‌ای پایدار و حقیقی است، به همین جهت سطح علمی دانشگاه‌ها افزایش قابل توجهی یافته و حتی انواع بورسیه‌های تحصیلی به دانشجویان بین‌المللی علاقه‌مند به تحصیل در این کشور ارائه می‌گردد.

با این حال ارائه مدرک زبان برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های چین اجباری نبوده،اما برای دریافت بورسیه دولتی ضروری است. متقاضیان می‌توانند از طریق اخذ پذیرش مشروط، در دوره‌های آمادگی زبان انگلیسی یا چینی شرکت کرده و پس از رسیدن به سطح مطلوب در زبان، تحصیل خود را آغاز کنند. هزینه تحصیل در چین برابر با سالیانه 3-7 هزار دلار بوده و هزینه زندگی نیز بسیار مقرون به صرفه است.

تحصیل در نروژ

تحصیل در نروژ بدون نیاز به مرک زبان است. اسلو یکی ازدانشگاه های نروژ است که تنها دانشجویانی که از افریقای جنوبی و کشورهای آفریقایی به این کشور مراجعه میکنند به نمره آیلتس نیازی ندارند ولی دانشجویان بین المللی باید قبل از تحصیل در این دانشگاه ها دوره ها را مورد بررسی قرار دهند. بررسی این دوره‌ها کمک می‌کند دوره‌هایی بدون نیاز به مدرک تافل یا آیلتس بیابند.

تحصیل در کانادا با درنامایگریشن

تحصیل در کانادا

متقاضیان تحصیل در مدارس کانادا نیازی به مدرک زبان و ایلتس ندارند، مدارس این کشور اقدام به برگزاری آزمون تعیین سطح میکند و دانش آموزانی که حدنصاب نمره را نگیرند باید در دوره آموزش زبان شرکت کنند. تمامی کالج‌های کانادا برای پذیرش متقاضیان بین‌المللی، مدرک زبان انگلیسی با سطح ۶ یا ۶٫۵ آزمون آیلتس را دریافت می‌کنند. با این حال، امکان پذیرش مشروط نیز برای متقاضیان وجود دارد.موضوع مهاجرت تحصیلی به کانادا بسیار داغ شده است و احتمالا یکی از گزینه های انتخابی شما نیز است ولی باید بگوییم که برای انتخاب این کشور حتما روی سطح زبان خود کار کنید تا بتوانید یک دانشگاه مناسب را در گزینه های خود داشته باشید.

تحصیل در اسپانیا

اسپانیا یکی از مقاصد مهاجرت تحصیلی در ارواست که نیازی به داشتن مدرک تحصیلی ندارد ولی مستلزم رزومه قوی است. علاقمندان به تحصیل در اسپانیا میتوانند در دوره های کالج زبان اسپانیایی شرکت کنند و پس از کسب نمره مورد قبول، به تحصیل در اسپانیا مشغول شوند.

تحصیل در اتریش

متقاضیان تحصیل در این کشور با دوره های زبا آلمانی و یا انگلیسی در این کشور اقدام کنند و به تقویت زبان خود بپردازند. دوره های زبان در کشور اتریش 6 ماهه بوده که امکان تمدید را نظیر کشور سوئد به متقاضیان می دهد.

تحصیل در قبرس شمالی

کشور قبرس یکی از مقصدهای مهاجرتی برای ایرانیان است . شما برای تحصیل در این کشور نه تنها نیازی به مدرک زبان ندارید بلکه بدون ویزا نیز میتوانید به آنجا سفر کنید. انشگاه مدیترانه شرقی یکی از بهترین دانشگاه قبرس شمالی است که مورد تایید وزارت علوم ایران نیز هست و در بسیاری از رشته‌ها و مقاطع تحصیلی دانشجو می‌پذیرد. پس از اخذ پذیرش در این دانشگاه، شما باید در آزمون ورودی زبان انگلیسی آن شرکت کرده و متناسب با سطح خود در کلاس‌های آمادگی زبان انگلیسی شرکت کنید.

آیا بدون مدرک زبان میتوان در هر شغلی ورود کرد ؟

شما برای اخذ مهاجرت کاری باید به زبان محلی آن کشور مسلط باشید. شما پس از مهارت در شغل و حرفه اقدام به مهاجرت میکنید حال نیاز است که شما زبانرسمی آن کشور را مسلط شوید تا در آن شغل پذیرفته شوید، البته برخی از شغل ها هستند که با مدرک زبان انگلیسی میتوانید اقدام کنید.

کلام آخر

اولا این یک انتخاب شخصی است که میتوانید بدون مدرک زبان ویا آیلتس اقدام به مهاجرت در برخی کشورها کنید اما باید این نکته را بدانید که پس از مهاجرت پیشرفت و موفقیت شما در شغل و زندگی با دانستن زبان امکان پذیر است. اگر زبان قوی نداشته باشید عملا خیلی از شغل ها را از دست میدهید، در محیط های کاری، دوستانه و حتی تحصیلی گوشه گیر خواهید شد و چه بسا با تقویت زبان روابط شما مستحکم تر میشود.

قطعا نداشتن مدارک زبان برای شما بسیاری از موقعیت های شغلی و کاری را محدود میکند. در بین کشورهای معروف دنیا که مقصد مهاجرین زیادی هستند، بعضی اوقات داشتن مدرک زبان به اندازه دیگر مدارک هویتی مثل ترجمه مدارک تحصیلی و ترجمه رسمی کارت ملی ضرورت دارد. همیشه بهترین راه، برداشتن تمام موانع هست. اگر شما یک نمره آیلتس خوب داشته باشید قطعا گزینه‌های بهتر و بسیار زیادتری برای شما باز خواهد شد.

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.