Web Analytics Made Easy - Statcounter

برآمدگی دوربین آیفون 14 پرو بزرگ‌تر شده است؟

طبق اطلاعاتی که در مراسم رونمایی از آیفون 14 مشخص شد، دوربین نسخه‌های پرو سنسورهای پشتی بزرگ‌تری به همراه دارد. اپل به تدریج محفظه دوربین پشتی آیفون را در طول زمان افزایش می‌دهد، چرا که دستگاه از یک لنز واید کوچک و همواره در آیفون 5s به یک آرایه بزرگ مربعی و چند لنزی در آیفون ۱۱ پرو تبدیل کرد. اپل اندازه سیستم دوربین پشتی را با آیفون ۱۲ پرو و سپس بار دیگر با آیفون ۱۳ پرو افزایش داد. گزارش‌های متعدد در مورد آیفون ۱۴ پرو اکنون نشان می‌دهد که این روند برای سال ۲۰۲۲ هم ادامه پیدا می‌کند و در نتیجه بزرگ‌ترین مجموعه دوربین‌های پشتی آیفون تا به امروز را داریم.

شماتیک‌های آیفون 14 پرو نشان می‌دهد که فلات دوربین عقب در هر بعد در مقایسه با مدل‌های آیفون ۱۳ حدود پنج درصد افزایش یافته است و از عرض ۳۵.۰۱ میلی‌متر به ۳۶.۷۳ میلی‌متر و ارتقاع ۳۶.۲۴ میلی‌متر می‌رسد. اندازه مشابهی را هم در قالب‌های سری آیفون 14 داشته‌ایم. رندرهای اولیه ظاهرا بر اساس اطلاعات فاش شده از جان پراسو ادعا می‌کردند که آیفون 14 پرو می‌تواند اولین آیفونی باشد که از یک آرایه دوربین پشتی همسطح استفاده می‌کند و به دوربین‌های بیرون زده که تقریبا یک دهه از زمان عرضه روی آیفون دیده می‌شود، پایان می‌دهد. در نهایت این‌طور نشده و شباهتی انکار نشدنی با آیفون ۱۳ را داشته‌ایم.

دوربین آیفون 14

دوربین پشتی آیفون 14 پرو بیرون زدگی بیشتری داشته و از ۳.۶۰ میلی‌متر در آیفون ۱۳ پرو به ۴.۱۷ میلی‌متر در آیفون ۱۴ پرو افزایش یافته است. به گفته مینگ چی کو، تحلیل‌گر معتبر اپل، افزایش اندازه آرایه دوربین پشتی آیفون 14 پرو و آیفون 14 پرو مکس به‌دلیل سیستم‌های دوربین کاملا جدید ۴۸ مگاپیکسلی واید هستند. در توییت اخیر، کو به شماتیک‌های فاش شده توسط Weinbach پاسخ داده و اظهار داشت که دلیل اصلی برآمدگی بزرگ‌تر و برحسته شدن دوربین، به دلیل ارتقا دوربین عقب به ۴۸ مگاپیکسل بوده است. وی افزود، طول مورب سنسور تصویر تماسی آیفون با جهش به ۴۸ مگاپیکسل به ۲۵ الی ۲۵ درصد افزایش می‌یابد.

به همین ترتیب ارتفاع سیستم لنز دوربین پنج تا ۱۰ درصد افزایش می‌یابد. اطلاعات تایید نشده بیشتر به اشتراک گذاشته شده در Weibo هم نشان می‌دهد که آیفون 14 پرو می‌تواند دارای سنسوری تا ۵۷ درصد بزرگ‌تر باشد و برآمدگی دوربین بزرگ‌تر نیز توسط سایر رندرهای CAD به اشتراک گذاشته شده در توییتر برابری می‌کند. تمام این اطلاعات در رندرهایی که توسط طراحی مفهومی اپل یان زلبو به اشتراک گذاشته شده است، دیده می‌شود. همراه با جایگزینی ناچ با طراحی جدید آرایه دوربین یعنی جزیره پویا، دوربین ۴۸ مگاپیکسلی واید یکی از شایع‌ترین ویژگی‌های آیفون ۱۴ پرو است که بارها توسط کو هم به آن اشاره شده بود.

دریافت بهترین امکانات با خرید آیفون 14 پرو مکس

با خرید آیفون 14 پرو مکس می‌توانید یک صفحه نمایش همیشه روشن داشته باشید که به لطف فناوری جدید برای این گوشی فعال شده است و امکان دریافت نرخ تازه سازی تا ۱ هرتز را هم فراهم می‌کند. یک پنل LTPO جدید هم برای کاهش شدید نور صفحه نمایش برای حالت کم مصرف داریم. تراشه جدید A16 قدرت ۱۶ میلیارد ترانزیستوری را با کارایی ترکیب کرده است. این پردازنده روی یک فرایند ۴ نانومتری ساخته شده است و با یک پردازنده مرکزی ۶ هسته‌ای روانه بازار شده است که می‌تواند تراشه A15 را شکست دهد. البته انرژی کمتری هم نسبت به رقبا توسط این تراشه مصرف می‌شود.

تراشه اسنپ دراگون ۸ نسل ۱ را می‌توانیم در نظر داشته باشیم. تراشه A16 جدید یک پردازنده گرافیکی ۵ هسته‌ای هم دارد که بیشتر با ۵۰ درصد پهنای باند بیشتر و یک موتور نمایشگر برای تغذیه جزیره پویا را هم فراهم کرده است. موتور عصبی اکنون می‌تواند ۱۷ تریلیون عملیات در ثانیه را انجام دهد تا عکاسی محاسباتی بهتری را فراهم کند. دوربین جدید ۴۸ مگاپیکسلی نوید عکس‌های غنی‌تر همراه با بهبود عکاسی در نور پایین را هم داریم. عملکردی تا ۲ برابر بهتر نسبت به آیفون ۱۳ پرو داریم و به لطف موتور جدید فوتونیک اپل، ProRAW هم می‌تواند عکس‌هایی با ۴۸ مگاپیکسل فشرده نشده را برای شما فراهم کند و انعطاف پذیری بیشتری هم برای ویرایش و تنظیم تعادل رنگ سفید و نگاشت صدا فراهم می‌کند.

خرید گوشی‌های آیفون ۲۰۲۲ از بازرگانی سیب

فروشگاه بازرگانی سیب شرایط ایده آلی را برای خرید اقساطی گوشی‌های آیفون 14 فراهم کرده است و می‌توانید با شرایط ویژه به سراغ خرید این محصول بروید. آیفون 14 در تنوع رنگی و حافظه ذخیره سازی متعدد توسط اپل معرفی شده است و شما هم می‌توانید به تمامی این نسخه‌ها در وب سایت بازرگانی سیب دسترسی پیدا کنید. قیمت آیفون 14 در وب سایت بازرگانی سیب ارائه شده و می‌توانید به عنوان یک مرجع برای بررسی و خرید آیفون 14 پرو مکس استفاده کنید. تنها با پرداخت ۴۰ درصد از مبلغ کل و پرداخت مابقی به‌صورت اقساطی می‌توانید صاحب گوشی‌های جدید اپل شوید.

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.