Web Analytics Made Easy - Statcounter

دستگاه میوه خشک کن برقی بهتر است یا گازی

گروه تولیدی بکردانه تولید کننده ماشین آلات صنایع غذایی و دستگاه های صنعتی می باشد. از مجموعه محصولات تولیدی این مجموعه به دستگاه کره گیری، ارده گیری، دستگاه میوه خشک کن برقی و … می توان اشاره کرد. در صورت نیاز به مشاوره یا راهنمایی پیش از خرید با کارشناسان فروش این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

در گذشته راحت ترین روش خشک کردن میوه ها، استفاده از آفتاب بوده است. اما این روش معایبی مانند آلودگی، میزان خشک شدن میوه ها و… دارد. بعدها دستگاه های میوه خشک کن اختراع شد و آسان ترین روش خشک کردن میوه را برای بشریت به وجود آورد. اما هنوز تعدادی برایشان سوال است که آیا خشک کردن میوه ها در این دستگاه ها از کیفیت خوبی برخوردار هستند؟ امروزه در بازار در مغازه های خشکبار و شیرینی فروشی ها، ظروف میوه های خشک شده چشمگیر هستند. با توجه به قیمت بالای میوه های خشک شده در بازار اکثر افراد علاقه دارند که دستگاه خشک کن میوه را خریداری کنند. تنها کافیست که چند کیلو میوه با قیمت های مناسب تهیه کنید و درون این دستگاه ها قرار دهید. شما ممکن است که در خرید این دستگاه ها با انواع متفاوتی آشنا شوید و برایتان این سوال پیش بیاید که از بین دستگاه های گازی و برقی کدام بهتر است؟ محصولات بکردانه شامل دستگاه های خشک کن برقی و گازی است. شما می توانید با اطمینان از کیفیت، محصول مورد نظر خود را  خریداری کنید. در بعضی مناطق با توجه به موقعیت جغرافیایی آن، استفاده از دستگاه خشک کن برقی به صرفه تر از دستگاه خشک کن گازی است. در این مقاله درباره ی این سوال که دستگاه خشک کن برقی بهتر است یا گازی صحبتی خواهیم داشت.

دستگاه میوه خشک کن

در ابتدا به مزایا و چگونگی کار کردن دستگاه میوه خشک کن می پردازیم. امروزه انسان به دنبال خوراکی هایی است که بتواند با خوراکی های شیمیایی و مضر موجود در بازار جایگزین کند. استفاده از مواد طبیعی و ارگانیک برای سلامتی بدن بسیار مفید است و سیستم ایمنی بدن انسان را بالا می برد. به همین دلیل میوه های خشک شده از محبوب ترین تنقلات انسان است. همچنین می توان در همه ی فصل ها از میوه های خشک شده استفاده کرد. یکی از محصولات صنعت بکردانه دستگاه خشک کن میوه ها و سبزی ها است که در فصل های مختلف میتوان از آن برای خشک کردن میوه ها استفاده کرد. بنابراین چیپس میوه از پرطرفدارترین تنقلات عموم جامعه شده است. با داشتن دستگاه های خشک کن دیگر نگران پوسیدن و پژمرده شدن میوه ها در یخچال نباشید. دستگاه های خشک کن بکردانه در انواع و ابعاد مختلف تولید می شود.

مشخصات دستگاه میوه خشک کن برقی

برای تشخیص بهتر بودن دستگاه خشک کن برقی یا گازی، باید با جزئیات کامل آنها آشنا شویم. دستگاه میوه خشک کن برقی در شکل های متفاوت مانند بیضی، دایره و مستطیلی است. با توجه به اندازه های کوچکی که دارند مصرف برق این دستگاه ها خیلی کم می باشد. همچنین به دلیل سایز کوچک آن داخل دستگاه را نمی توان نگاه کرد و هر دفه برای چک کردن میوه ها باید درب دستگاه باز شود. فرآیند خشک شدن میوه ها توسط المنت های داخل دستگاه انجام می شود. این المنت ها حرارتی را به وجود می آورند که بدون هیچ گونه پختی، بافت میان میوه ها را خشک می کنند. با توجه به مزیت های دستگاه میوه خشک کن برقی نسبت به گازی، میوه خشک کن برقی طرفداران بیشتری دارد. جنس بدنه دستگاه میوه خشک کن برقی بکردانه استیل و ضد زنگ و خوردگی است. همچنین حرارتی بودن این دستگاه باعث می شود که حرارت و گرما در تمامی سطوح یکسان باشد و میوه ها به طور یکسان خشک می شوند. دستگاه میوه خشک کن برقی بکردانه دارای اجزایی مانند فن سیرکولاتور، المنت برقی، خاموش کننده اتوماتیک، فن خنک کننده و کنترل کننده زمان دیجیتالی است. این دستگاه از پرمصرف ترین محصولات بکردانه است.

مشخصات دستگاه میوه خشک کن گازی

دستگاه میوه خشک کن گازی برای تولید گرمای خود از انرژی گازی استفاده می کند. دستگاه میوه خشک کن گازی در اندازه های بزرگ تولید می شود و فضای زیادی را اشغال می کند. معمولا در قنادی ها برای تولید زیاد چیپس میوه از این نوع دستگاه ها استفاده می شوند. حجم مصرفی این دستگاه ها 1 الی 2 لیتر گاز در ساعت است. بخاطر حجم بزرگی که دارند معمولا 60 تا 70 کیلوگرم میوه را میتوان روزانه در آن خشک کرد. این دستگاه ها به دلیل حجم و اندازه ی بزرگی که دارند، بیشتر مصارف صنعتی دارند. بنابراین به علت سایز کوچک و جادار، دستگاه های میوه خشک کن برقی بکردانه در خانه ها استفاده بیشتری دارند.

از مجموعه محصولات تولیدی این مجموعه به دستگاه آسیاب، روغن گیری، دستگاه کره گیری، ارده گیری، دستگاه میوه خشک کن برقی و … می توان اشاره کرد. در صورت نیاز به مشاوره یا راهنمایی پیش از خرید با کارشناسان فروش این مجموعه تماس حاصل فرمایید.